Ako zmeniť pozadie na fotografii alebo obrázku [jednoduché spôsoby]

Dobrý deň!

Pravdepodobne mnohí videli fotografie, ktoré zachytávajú niečo neuveriteľné: napríklad váš priateľ stojí vedľa erupčnej sopky, sedí na krídle lietadla alebo si podáva ruku s prezidentom. ?

Ako si dokážete predstaviť, takéto fotografie „nie sú skutočné“: niekoľko obrázkov bolo navzájom jednoducho „skombinovaných“.

Nie je také ťažké robiť také veci s moderným softvérom. Postačí odfotiť, vystrihnúť z nej určitý objekt (napríklad nejaký objekt alebo správnu osobu) a umiestniť ho na iné pozadie. Takáto náhrada pozadia vám umožní robiť zázraky, vytvárať najúžasnejšie a najzaujímavejšie obrázky!

Mimochodom, takáto operácia môže byť užitočná aj na obnovenie nevydarených fotografií (keď niečo „nepotrebné“ spadlo do pozadia).

Vlastne v tomto článku ponúknem niekoľko jednoduchých možností, ako naštartovať takúto „náhradu“. ?

Teraz bližšie k predmetu ...

*

? Odporúčanie!

Čím lepšie je prezeranie obrázkov v systéme Windows: programy na prezeranie obrázkov a fotografií

*

Výmena pozadia: jednoduché spôsoby

? Metóda č. 1: Používanie editorov fotografií pre začiatočníkov

Pokiaľ sa nechystáte profesionálne pracovať s grafikou, nemusíte sa so všetkým „motať“ vo veľkých a zložitých editoroch.

Teraz je dosť programov pre začiatočníkov, ktoré vám pomocou niekoľkých kliknutí myšou umožnia vykonať všetky najnutnejšie operácie s obrázkom (vrátane výmeny pozadia). Jedným z nich je „Photo-Master“.

*

Foto-majster

Oficiálna stránka: //photo-master.com/

Jednoduchý grafický editor pre začínajúcich používateľov. Všetky akcie v programe sa vykonávajú v krokoch (čo je veľmi výhodné!). Editor je kompletne v ruštine a obsahuje tipy. Funguje vo všetkých moderných operačných systémoch Windows 7/8/10.

*

Ďalej zvážim všetky akcie týkajúce sa zmeny pozadia fotografie.

1) Vynechávam inštaláciu editora (je štandardná). Po spustení programu - najskôr otvorte požadovanú fotografiu ( „Súbor / otvorená fotografia“ , pozrite sa na obrazovku nižšie below).

Otvorená fotografia (Photo-Master)

2) Ďalej prejdite na kartu „Nástroje“ a kliknite na kartu „Výmena pozadia“ (vpravo v ponuke).

Nástroje - výmena pozadia

3) Dôležitý bod: vyberte zelený štetec („Objekt“) a vyberte osobu (zviera, objekt atď.), Ktorú chcete na fotografii zanechať.

Poznámka: Nie je vôbec potrebné sledovať celý objekt.

Stačí k tomu dať pár bodov. V mojom príklade som si dal iba bod na každú časť tela: hlavu, trup, ruky, nohy ...

Označenie objektu, ktorý sa má ponechať

4) Teraz vyberte nástroj „Pozadie“ (červený štetec) a vložte body na pozadie (tj. Na to, čo chcete odstrániť).

V mojom príklade to bolo more, ktoré program automaticky odstránil (takmer okamžite po nastavení prvého bodu).

Označenie pozadia, ktoré sa má odstrániť

5) Ak program odstránil niečo nadbytočné (stále funguje automaticky), môžete sa dotknúť a štetcom obnoviť požadovaný objekt.

Všeobecne platí, že vo väčšine prípadov môžete tento krok preskočiť, pretože program zvyčajne pomerne presne vymedzuje hranice (na kvalitných fotografiách).

Môže byť opravené, ak boli odstránené nepotrebné

6) Ďalej vyberte nový obrázok na pozadí (môžete nechať pozadie priehľadné alebo ho vyplniť jednofarebnou farbou) a v prípade potreby zmeniť veľkosť objektu.

Tiež vám odporúčam venovať pozornosť nástroju „Upraviť farby na pozadie“ , „Rozmazať“ a „Okraje“ . Úpravou týchto parametrov môžete dosiahnuť, že objekt bude mať rovnaký odtieň ako pozadie za ním.

Položenie objektu na nové pozadie

7) Mimochodom, nemôžem si pomôcť a všimol som si, že program „Photo-Master“ má pomerne veľké množstvo efektov: fotografiu môžete zosvetliť, vylepšiť niektoré odtiene alebo ju zväčšiť čiernobielo.

Účinok a zachovanie

Vo všeobecnosti je to všetko - zostáva iba uložiť novú fotografiu ... ✌

*

Metóda číslo 2: používanie služieb online

Ich výhodou je, že nemusíte do práce nič inštalovať (aj keď to je ich nevýhoda - budete si musieť nahrať osobné fotografie do nejakej služby tretej strany, ktorú by ste nie vždy chceli ...).

Okrem toho je ich funkčnosť a kvalita práce znateľne nižšia ako u mnohých editorov (je to zvlášť viditeľné pri spracovaní veľkých fotografií).

Ak však potrebujete zmeniť veľmi malý obrázok, táto možnosť celkom funguje. Navyše, ak to chcete urobiť zo svojho smartphonu.

Takže ...

*

Služba 1  - //burner.bonanza.com/

Podľa môjho názoru - jedna z najlepších služieb pre začiatočníkov (aj keď v angličtine). Ak chcete začať, kliknite na odkaz vyššie a kliknite na ponuku „Vybrať fotografiu“ .

Výber fotografie

Ďalej služba automaticky rozpozná, kde je objekt na fotografii a kde je pozadie. V mojom prípade rýchlo „našiel“ dievča na fotografii a odstránil pozadie za ňou (hoci čiastočne odstránil aj jej trup ...). Ak to chcete opraviť, stačí kliknúť na nástroj „Retušovať“ .

Dokončíme to ručne

Potom vyberte zelenú kefu a ručne namaľte miesto, ktoré chcete obnoviť. Mimochodom, ak zvolíte červený štetec, môžete vykonať opačnú operáciu (t. J. Odstrániť tie miesta, ktoré nie sú potrebné).

Keď odstránite / pridáte všetko, čo potrebujete - kliknite na tlačidlo „Dokončiť“ v rohu obrazovky.

Tam, kde je odstránený prebytok - použite zelenú kefu

Ďalej kliknite na nástroj „Nahradiť pozadie“ .

Vymeňte pozadie

Potom buď nahrajte svoj obrázok ako nové pozadie, alebo vyberte jeden zo základne. Príklad na snímke obrazovky nižšie (pre stiahnutie výsledného obrázka - kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“).

Vložte hotový obrázok

*

Služba 2  - //online.photoscissors.com/myimages

V mnohom je to podobné ako v predchádzajúcej službe (pokiaľ nie je viac možností a spracovanie fotografií sa vykonáva ručne, nie automaticky).

Ak s tým chcete začať, stačí kliknúť na odkaz hore a kliknúť na tlačidlo „Nahrať obrázok“ .

Načítava sa obrázok

Potom pomocou zelenej a červenej kefy vyberte predmet a pozadie (pozri príklad nižšie).

Zadanie objektu a pozadia

Ďalej služba ponechá to, čo ste zvýraznili zelenou farbou (pozri príklad nižšie). Potom venujte pozornosť ponuke vpravo: v sekcii „Pozadie“ vyberte nástroj „Obrázok“ a kliknite na tlačidlo „Vybrať obrázok“ .

Výber nového pozadia

Posledným krokom je uloženie výsledného obrázka (stačí kliknúť na tlačidlo diskety v pravom rohu obrazovky ...).

Zachovanie

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Šťastnú prácu!

Prvé zverejnenie: 26.04.2019

Oprava: 10.10.2020