Ako odstrániť pozadie z obrázka alebo fotografie

Dobrý deň!

Pre tých, ktorí neustále pracujú s grafikou, je úloha odstránenia pozadia z obrázka veľmi jednoduchá a mechanická. Je to iná záležitosť, ak sa s týmto stretávaš prvýkrát ... ?

Všeobecne môžu byť spôsoby riešenia tohto problému rôzne. Môžete použiť profesionálne grafické editory ako Photoshop alebo Gimp (ale nie vždy je ľahké s nimi pracovať), alebo sa môžete zastaviť na jednoduchších programoch (kde dvoma kliknutiami môže každý začínajúci používateľ odstrániť alebo zmeniť pozadie ktorejkoľvek z fotografií).

V skutočnosti som sa v tejto poznámke rozhodol neobísť žiadnu z metód a vyzvať vás na nezávislú voľbu (pre koho a s čím bude jednoduchšie pracovať). Článok poskytne 4 metódy, z ktorých každá poskytuje podrobné odporúčania.

? Poznámka!

Online editory fotografií: najlepšie služby (vrátane analógov Photoshopu v ruštine) - pozri výber

*

4 spôsoby odstránenia pozadia z obrázka

Používanie online služieb

Stránka # 1 - //burner.bonanza.com/background_burns/

Stránka # 2 - //www.remove.bg/ru/

Možno je použitie online služieb jedným z najrýchlejších a najjednoduchších spôsobov, ako odstrániť pozadie z obrázka. Posúďte sami: nemusíte nič inštalovať, nemusíte chápať zložitosť úprav, celá operácia prebehne v priebehu niekoľkých sekúnd!

Stlačením tlačidla „Vybrať fotografiu“ vyberte fotografiu

Existuje však niekoľko negatívnych stránok: 

  1. po prvé by som neodporúčal nahrávať do týchto služieb žiadne osobné fotografie (aspoň tie, ktoré by ste nechceli zobrazovať);
  2. po druhé, takéto služby môžu spracovávať ďaleko od všetkých fotografií (pri zložitom kreslení alebo odľahčení môže byť obrys orezaný na nesprávnom mieste).

Príklad toho, ako funguje program Burner na pozadí

Inak je všetko jednoduché: stlačili tlačidlo sťahovania, vybrali fotografiu a po 10 - 30 sekundách. pozrite si možnosti, ako môžete odstrániť pozadie (alebo ako ho vypáliť). Príklad práce je uvedený na snímke obrazovky vyššie.

Bolo - bolo

S pomocou "Photo-Master"

Webová stránka: //photo-master.com/

„Photo-Master“ je program na úpravu fotografií a obrázkov určený pre začínajúcich používateľov (tj. Všetky akcie v ňom sú veľmi jednoduché).

Editor vám napriek tomu umožňuje robiť všetky najnutnejšie a najužitočnejšie veci: komprimovať obrázky, odstraňovať (alebo meniť) pozadie, orezávať zubaté hrany, obnovovať staré fotografie atď.

Screenshot nižšie zobrazuje príklad (výsledok) toho, ako môžete zmeniť obrázok dvojklikom.

Bolo - je (pomocou „Photo-Master“)

A najdôležitejšia výhoda (v porovnaní so službami online): môžete spracovávať aj pomerne veľké a zložité fotografie. Všetky akcie s fotografiou sa navyše uskutočňujú iba na vašom PC (čo zvyšuje súkromie).

Ďalej zvážim kroky na odstránenie pozadia v aplikácii „Photo-Master“.

1) Najskôr otvorte požadovaný obrázok v programe, prejdite do časti „Nástroje“ a kliknite na kartu „Výmena pozadia“ . Pozri príklad nižšie. ?

Nástroje - výmena pozadia / „Photo-Master“

2) Potom musíte kliknúť na nástroj  „Objekt“ a na objekty (objekty), ktoré si chcete ponechať (tj. To, čo nemusíte mazať), dať niekoľko bodov (čiar).

Upozorňujeme, že nie je potrebné predmet úplne vymaľovať (iba som štuchol dve čiary na „môjho psa“, ktorý som dostal pod ruku).

Výber objektu (čo musíte nechať) / "Photo-Master"

3) Ďalej by ste mali kliknúť na nástroj „Pozadie“ a vložiť do pozadia niekoľko bodov / čiar (teda toho, čo chcete vymazať!). Program v automatickom režime takmer okamžite vymaže všetko nepotrebné (pozri príklad nižšie).

Poznámka: všimnite si, že v príklade nižšie už okolo psa nie je hnedé pozadie (ako v predchádzajúcom kroku), ale sivobiele štvorce (znamenajú, že vôbec nie je žiadne pozadie, tj. Bolo odstránené) .

Červené a zelené pruhy budú na výslednom obrázku neviditeľné (jedná sa iba o dočasné značky)!

Výber pozadia (čo je potrebné odstrániť) / „Photo-Master“

4) Výsledný obrázok je možné uložiť rôznymi spôsobmi:

  1. s priehľadným pozadím;
  2. s pozadím vyplneným monochromatickou farbou (biela, čierna, červená atď.);
  3. nahraďte pozadie svojím obrázkom (napríklad sa môžete presunúť z domácej atmosféry na pláž alebo, podobne ako pes, do lesa ... ?).

Uloženie výsledného obrázka

Vo všeobecnosti sú to všetko akcie. Ako vidíte, všetko o všetkom bude trvať menej ako minútu ...

S MS Word

Dôstojník. webová stránka: //www.microsoft.com/ru-ru/

Program Word zvíťazí nad ostatnými metódami v tom, že je v mnohých prípadoch už predinštalovaný v počítači (čo znamená, že sa nemusíte „trápiť“ s inštaláciou a konfiguráciou nového softvéru ?).

Navyše to perfektne vyhovuje našej úlohe! Je potrebné len poznamenať, že je potrebná moderná verzia (2019!).

*

1) Takže v programe MS Word musíte najskôr otvoriť ponuku „Vložiť / Obrázky“ a pridať do dokumentu obrázok z vášho disku.

Vložiť - Obrázky

2) Potom vyberte tento obrázok (kliknutím naň ľavým tlačidlom myši) a prejdite do ponuky „Práca s obrázkami / odstrániť pozadie“ . Pozri snímku obrazovky nižšie ?.

Práca s obrázkami - odstráňte pozadie!

Najčastejšie na jednoduchých obrázkoch Word automaticky vyhľadá pozadie a zvýrazní ho červenou farbou (poznámka: všetko, čo je zvýraznené červenou farbou, bude odstránené). ?

Jeho výber však môžete upraviť pomocou špeciálu. kefy:

  • "zelená" - tie oblasti, ktoré je potrebné opustiť;
  • „Červená“ - tie oblasti, ktoré sa majú odstrániť.

Keď je obrázok „označený“ podľa potreby, stačí kliknúť na tlačidlo „Uložiť zmeny“ .

Označovacie oblasti

Woo-a-la! ?

Pozadie bolo odstránené, potom môžete s obrázkom pracovať ako v programe Word, tak aj v iných programoch (poznámka: na jeho uloženie - kliknite naň pravým tlačidlom myši a v ponuke vyberte príkaz „Uložiť ako ...“ ).

Problém bol vyriešený - Word odstránil pozadie!

 ❹

S programom Adobe Photoshop

Oficiálna webová stránka: //www.adobe.com/ru/

Pravdepodobne takmer každý používateľ pozná tento kombajn na grafické úpravy. Môžete v ňom urobiť veľa, ale nástroje, úprimne povedané, nie sú pre nováčika veľmi priateľské ...

Ďalej ukážem jednu jednoduchú možnosť orezania ďalšieho pozadia.

1) Spustite Photoshop, otvorte obrázok a kliknite na nástroj „Kúzelná palička“ . Potom stačí kliknúť na pozadie - malo by sa zvoliť automaticky (ak je vybratá iba časť pozadia - podržte stlačený kláves Shift a vyberte všetky zvyšné časti).

Vyberte pozadie obrázka / Photoshopu

2) Ďalej musíte otvoriť sekciu „Vybrať“ (výber / výber) a kliknúť na nástroj „Inverse“ (inverzia). Vo výsledku nebude vybrané pozadie, ale samotný prvok (v mojom príklade „Pes“).

Poznámka: inverziu je možné vykonať aj stlačením klávesov Shift + Ctrl + I.

Inverzia

3) Potom skopírujte vybraný objekt (kombinácia tlačidiel Ctrl + C).

Skopírujte obrázok

4) Vytvorte nový súbor kliknutím na ponuku „Súbor / Nový súbor“ . Ak potrebujete priehľadné pozadie, vyberte možnosť „Transparentné“ , ak je biela - „Biela“ .

Vytvorte nové plátno s priehľadným pozadím

5) Zostáva iba vložiť predtým skopírovaný objekt (na tento účel použite kombináciu Ctrl + V). Misia splnená...

Ak chcete obrázok uložiť, prejdite do ponuky „Súbor“ a vyberte možnosť „Uložiť ako ...“.

Vložte a chráňte obrázok

*

Doplnky sú vítané ...

Šťastnú prácu!

?

Prvé zverejnenie: 03.04.2019

Oprava: 07.03.2020