Po preinštalovaní systému Windows žiadny zvuk [Príčiny a riešenia]

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Povedzte mi, ako získať zvuk späť. Po preinštalovaní systému Windows 8 (predtým bol rovnaký systém z rovnakého disku) zvuk úplne zmizol (nenachádza sa v žiadnej z aplikácií).

Vyzerá to, že je všetko v poriadku: ikona zásobníka je zapnutá, nie sú na nej žiadne červené krížiky. Ani počas preinštalovania sa nevyskytli chyby. Zdá sa, že vodiči tiež vstali. Čo sa dá robiť ...?

Dobrý čas!

V drvivej väčšine prípadov je dôvodom nedostatku zvuku (po aktualizácii / preinštalovaní OS) nastavenie zvuku „mimo prevádzky“ a problém s ovládačmi. Aj to, aj ďalšie je celkom možné vyriešiť sami a pomerne rýchlo. Ďalej v článku sa pokúsim stručne a výstižne načrtnúť podstatu toho, čo je potrebné skontrolovať a opraviť.

Takže ...

*

Dôvody, prečo by zvuk mohol „zmiznúť“

Dôležité!  

V tomto článku sú uvedené dôvody nedostatku zvuku, ktorý sa môže vyskytnúť po preinštalovaní systému. Ak kvôli tomu nemáte zvuk, pozrite si toto: //ocomp.info/pochemu-net-zvuka-na-kompyutere.html

1) Je vybrané nesprávne prehrávacie zariadenie

Nový operačný systém Windows nie vždy správne rozpozná predvolené prehrávacie zariadenie (reproduktory, slúchadlá atď.). Tých. zvuk je možné „privádzať“ do zariadenia, ktoré nie je vôbec pripojené k vášmu počítaču (napríklad). A počítač bude samozrejme hlúpy ako ryba. Poznamenávam, že sa to stáva VEĽMI často, hneď po preinštalovaní operačného systému alebo po pripojení nových slúchadiel / reproduktorov / prehrávačov a iných zvukových zariadení k počítaču.

Ak chcete vyriešiť tento problém, musíte otvoriť sekciu Ovládací panel systému Windows, Hardvér a zvuk / zvuk  (pozri snímku obrazovky nižšie).

Zvuk (ovládací panel systému Windows)

Ďalej na karte „Prehrávanie“ bude spravidla predstavených niekoľko zariadení: reproduktory, digitálny výstup Realtek atď. (Ako v príklade nižšie). Tu musíte postupne skontrolovať každé zariadenie: najlepšou možnosťou je otvoriť prehrávanie súboru MP3 (alebo otvoriť ukážku filmu) a pokúsiť sa predvolene nastaviť toto alebo toto zariadenie.

Výber zariadenia na prehrávanie zvuku

Stáva sa to tak, že keď vyberiete možnosť „Reproduktory“ - nebude počuť žiadny zvuk, ale pri možnosti „Realtek ...“ - sa zvuk náhle objaví. Najčastejšie je to spôsobené konfiguráciou a  funkciou zvukových ovládačov (ale o nich ešte pár slov ). ..

2) Neexistujú žiadne ovládače (alebo tie súčasné „pokrivkávajú“)

Pri preinštalovaní systému sa všetky staré ovládače a programy, nastavenia a parametre odstránia pri formátovaní diskovej oblasti. Prirodzene, keď nie je nainštalovaná požadovaná verzia ovládača, počítač jednoducho nevie, ako pracovať s vašou zvukovou kartou, a preto z nej nevychádza žiadny zvuk ...

Upozorňujeme, že v novom systéme Windows 10 sa to deje čoraz menej často. počas inštalácie systému sú nainštalované ovládače väčšiny zariadení: grafická karta, zvuková karta, sieťový adaptér atď.

Jedným z najjednoduchších spôsobov kontroly ovládača zvukovej karty je otvorenie Správcu zariadení   (otvorenie: stlačte kombináciu klávesov Win + R, zadajte devmgmt.msc, stlačte kláves Enter) .

Spustite Správcu zariadení - devmgmt.msc

Ďalej otvorte kartu „Zvukové, herné a videozariadenia“: mala by obsahovať názov zvukovej karty (jej výrobcu). Upozorňujeme, že pred prístrojmi by nemali byť žiadne žlté výkričníky (červené krížiky). Skontrolujte tiež kartu „Ostatné zariadenia“ (ak ju máte) - ak sú v systéme nainštalované všetky ovládače, mal by byť „prázdny“ (alebo by nemal byť).

Zvukové zariadenia

Vyzerá to ako zariadenie, pre ktoré v systéme nie je žiadny ovládač

Na automatické vyhľadanie a riešenie problémov s ovládačmi odporúčam použiť obslužný program Driver Booster. Po jeho spustení automaticky skontroluje všetok váš hardvér, všetky súčasné verzie ovládačov - a potom ponúkne aktualizáciu všetkého naraz kliknutím na jediné tlačidlo! Veľmi pohodlne!

Okrem toho podotýkam, že Driver Booster (okrem ovládačov) aktualizuje potrebné komponenty systému: DirectX, Microsoft .NET Framework atď.

Driver Booster - jedno tlačidlo na aktualizáciu VŠETKÝCH ovládačov

Pomôcť!

Pokyny: ako nainštalovať ovládač zvuku. Vyhľadajte zvukové ovládače (napríklad Realtek) - //ocomp.info/drayver-na-zvuk-poisk-install.html

3) Vo vašej verzii systému Windows môže byť zvuková služba zakázaná (z dôvodu optimalizácie)

Najčastejšie sa to nachádza v rôznych zostavách systému Windows: 5 v 1, 20 v 1 atď. (v rozsiahlosti siete je ich veľa). Platí to najmä pre zostavy optimalizované na maximálny výkon (napríklad pre hry). Preto som vždy odporúčal nainštalovať licenciu a následne ju sami optimalizovať.

Vo Windows je jedna zo služieb zodpovedná za zvuk, jej presný názov je  „Windows Audio“ . Ak chcete zistiť jeho stav, musíte otvoriť zoznam „Služby“ . Ak chcete otvoriť tieto služby, stlačte kombináciu klávesov  Win + R   (malo by sa zobraziť okno „Spustiť“) a zadajte príkaz  services.msc .

Ďalej v zozname služieb vyhľadajte „Windows Audio“ a pozrite si jeho stav a typ spustenia .

Služby - pozrite si stav systému Windows Audio

V ideálnom prípade by mal byť jeho stav v režime „Beh“, typ spustenia - „Automatický“ (ako na snímke obrazovky vyššie). Ak nie je, skúste ho manuálne otvoriť a spustiť. Potom sa spravidla vyžaduje reštart počítača.

Dodám, že nie vždy je možné túto službu spustiť (najmä na systémoch, ktoré niekto „upravil“). Skúste vyhľadať chybový kód, ktorý sa zobrazí pri pokuse o jeho spustenie.

Upozorňujeme, že nie je vždy možné ho spustiť bez preinštalovania systému ...

4) Počas inštalácie OS sa mohli zmeniť nastavenia BIOSu

Ak chcete spustiť inštaláciu systému Windows z bootovacej jednotky USB flash, musíte zmeniť nastavenie systému BIOS - a veľa sa počas tohto postupu (hovorím z osobného pozorovania) „dotkne“ a zmení ďalšie parametre. Jedným z týchto parametrov je často „zvuk“.

Faktom je, že v mnohých verziách systému BIOS je možné zakázať činnosť zvukovej karty (nie všetky počítače ju potrebujú). Je to celkom jednoduché: nahraďte hodnotu Povolené hodnotou Zakázané.

Pomôcť! Pokyny na vstup do systému BIOS - //ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html

Najčastejšie v systéme BIOS budete musieť otvoriť sekciu „Pokročilé“ a nájsť položku, napríklad „HD Audio“ (príklad nižšie). Ďalej skontrolujte, či je pred zariadením rozsvietené „Povolené“.

Palubný zvuk HD

Ak nenájdete nič podobné, môžete vyskúšať resetovanie a nastavenie systému BIOS (UEFI) na optimálne (pri optimálnom nastavení by mal byť zvuk zapnutý!).

Mimochodom! Spravidla sa v dokumentoch dodávaných s počítačom nachádzajú dokumenty. Dokumentácia k nastaveniam systému BIOS. Ak stále máte dokumentáciu, môžete tiež použiť tieto informácie.

*

PS

Ak vyššie uvedené nefunguje, skúste spustiť Sprievodcu detekciou zvuku a riešením problémov. Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu reproduktora na paneli Windows a zvoliť túto položku v rozbaľovacej kontextovej ponuke (pozri príklad nižšie).

Riešenie problémov so zvukom

PPS

Ak stále máte zvuk, ale zostáva veľmi tichý, odporúčam vám prečítať si materiál tohto článku: //ocomp.info/tihiy-zvuk-kak-uvelichit-gromkost.html

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia.

Veľa štastia!