Prehliadač s reklamami sa otvorí po zapnutí počítača ...

Otázka používateľa

Ahoj.

Mám jeden malý problém: po zapnutí počítača sa automaticky otvorí samotný prehľadávač a zobrazia sa dve reklamné karty. Môžete ich zavrieť a pokračovať v práci.

Niekedy sa môže v priebehu práce otvoriť aj karta s reklamou. Kaspersky Anti-Virus nenájde nič, žiadne vírusy.

Všeobecne to neprekáža mojej hlavnej práci, ale je to strašne nepríjemné. Môžem nejako odstrániť tieto reklamné karty a toto automatické načítanie?

Michal.

Dobrý deň!

Váš počítač je zjavne napadnutý adware, často sa mu hovorí aj malware, adware a ďalšie deriváty (99% šanca! ?). Klasický antivírus s najväčšou pravdepodobnosťou nenájde nič a bude bezmocný, aby vám pomohol ...

Túto „infekciu“ môžete chytiť inštaláciou rôznych programov stiahnutých z neoficiálnych stránok (takáto reklama je umiestnená spolu s programom).

V článku uvediem tipy a triky, ktoré pomôžu odstrániť také „dobré“ zo systému ...

*

Čistenie systému a prehliadača od reklám

? KROK 1: Odstráňte „podozrivé“ rozšírenia v prehliadači a programoch

Väčšina rôznych adware je nainštalovaná v prehliadači ako bežné rozšírenie (doplnok). Najskôr preto skontrolujte samotný prehliadač: nenachádzajú sa v ňom žiadne podozrivé prípony (vymažte všetko, čo vám nie je známe!).

? Mimochodom , v prehliadači Chrome otvoríte rozšírenia jednoducho na adrese: chrome: // extensions /

Google Chrome - Zobraziť rozšírenia

*

Ďalej odporúčam prejsť na control Ovládací panel Windows a otvoriť zoznam nainštalovaných programov:

Ovládací panel \ Programy \ Programy a súčasti

Potom musíte odstrániť všetky „podozrivé“ aplikácie. Poznamenávam, že najčastejšie neskrývajú svoje mená (ako rovnaká „sopka“ , pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Odstránenie nevyžiadanej pošty adware

Ak program nie je vymazaný obvyklým spôsobom, použite špeciálny. utilita, o ktorej som hovoril v jednom z predchádzajúcich článkov. Odkaz nižšie. ?

? Pomoc!

Ako odinštalovať program, ktorý sa neodinštaluje.

*

? KROK 2: Skontrolujte systém pomocou IObit Malware Fighter (alebo Malwarebytes Anti-Malware)

Ďalej odporúčam, aby ste systém spustili bez problémov (vykonajte úplnú kontrolu!) S niektorým programom, ktorý sa špecializuje na rôzne adware.

Podľa môjho názoru sú jedny z najlepších svojho druhu IObit Malware Fighter a Malwarebytes Anti-Malware (odkaz na stiahnutie je uvedený nižšie ?).

? Dodatok!

Tento článok predstavuje najlepšie programy na odstránenie adware

Odporúčam zvoliť ? IObit Malware Fighter, pretože:

  • nielen skenuje a deaktivuje systém, ale aj chráni ho v reálnom čase!
  • existuje samostatný modul ochrany prehliadača: neumožní vám zmeniť domovskú stránku, zablokovať „spontánnu“ inštaláciu rozšírení, chrániť DNS atď .;
  • program je úplne v ruštine, väčšina funkcií v ňom je zadarmo.

IObit Malware Fighter - váš počítač môže byť v nebezpečenstve

Stiahnite si ochranu a domov. stránky prehliadača

*

? KROK 3: Skontrolujte spustenie systému Windows - odstráňte nepotrebné položky

Ak sa váš prehliadač po zapnutí počítača sám spustí, je logické, že je „zaregistrovaný“ pri štarte systému Windows. To znamená, že nebude nadbytočné to tiež kontrolovať.

Ak máte Windows 10 - stačí otvoriť Správcu úloh (skratka Ctrl + Shift + Esc), potom kartu „Spustenie“ a zakázať všetky aplikácie, ktoré vám nie sú známe.

Zakážte pri štarte všetko, čo sa nepoužíva a nepozná! / Windows 10

Spustenie systému Windows môžete vidieť aj v špeciálnych pomôckach: napríklad AIDA 64. Screenshot obrazovky s programom a odkaz na zoznam (+ stiahnutie) takého softvéru sú uvedené nižšie.

? Dodatok!

Najlepšie nástroje na prezeranie charakteristík počítača (vrátane AIDA64).

AIDA64 - programy, spustenie

*

? KROK 4: prehľadajte systém pomocou AVZ a obnovte nastavenia systému

Link Odkaz na stiahnutie AVZ

Antivírusový program AVZ je dobrý, pretože si dobre poradí aj s vírusmi, ktoré klasický antivírus nevidí, nemusí byť nainštalovaný a je schopný obnoviť niektoré systémové súbory a nastavenia. V skutočnosti to urobíme teraz.

Na úvod odporúčam otvoriť kartu „Obnovenie systému / systému“ (pretože adware často mení nastavenia systému a súbory. Napríklad pri zmene súboru HOSTS sa môžu namiesto vašich obvyklých stránok začať otvárať falošné súbory ...).

Obnova systému pomocou AVZ

Ďalej začiarknite políčka, ktoré chcete vrátiť k pôvodnému nastaveniu. Odporúčam vám ho v nasledujúcom príklade označiť ako ten môj (nezabudnite zvýrazniť riadok „Vymazanie súboru hostiteľov“). Potom kliknite na tlačidlo „Vykonať skontrolované operácie“ .

Obnovte nastavenia HOSTS, IE atď.

Potom odporúčam skontrolovať celú systémovú jednotku "C: \" (na ktorej je nainštalovaný Windows. Mimochodom, AVZ označuje takúto jednotku špeciálnou ikonou).

AVZ prehľadá váš počítač, či neobsahuje vírusy alebo adware

*

? KROK 5: Odstráňte skratky prehliadača, vymažte vyrovnávaciu pamäť

Chcel by som dodať, že po odstránení adware, škodlivého softvéru a iných „dobrých“ súborov z Windows často na pracovnej ploche zostávajú „zmenené“ skratky (ide o to, že do skratky sa pridá „vírusový“ riadok, takže pri spustení prehliadača otvoríte určitú stránku).

Odporúčanie je preto jednoduché: odstráňte odkaz z prehliadača z pracovnej plochy a znova ho vytvorte (prehliadač môžete jednoducho preinštalovať).

Nebude nadbytočné vyčistiť medzipamäť prehliadača (t. J. Históriu návštev). Postup je uvedený v nasledujúcom odkaze.

? Dodatok!

Ako vyčistiť medzipamäť prehliadača (celá história prehliadania).

*

? KROK 6: Inštalácia programu Adguard - úplné skrytie všetkých reklám na webových stránkach

Ak chcete úplne zablokovať všetky reklamy v prehľadávači (a ďalších aplikáciách Steam, uTorrent, Skype), môžete použiť špeciálne aplikácie a rozšírenia: Adguard, Adblock atď. (A aj keď nie som zástancom ich používania, nechcem odporučte ich v rámci tohto článku - jednoducho nemôžete ?).

Iba niekoľkými kliknutiami - pomocou tohto softvéru môžete blokovať nepríjemné aj všetky ostatné reklamné jednotky (odkazy uvedené nižšie).

? Dodatok!

Špecialista. softvér a rozšírenia prehľadávača, ktoré blokujú reklamy.

Adguard - blokovač reklám

Je pravda, že by som rád poznamenal hlavnú nevýhodu všetkých týchto blokovačov reklám: okrem samotnej reklamy často „strihajú“ prvky webov a nemusíte vidieť niektoré informácie, ktoré potrebujete.

Navyše, reklama nie je vždy zlá, často sa z nej dozviete rôzne zaujímavé ponuky, trendy, novinky ...

*

To je všetko: v týchto niekoľkých krokoch môžete rýchlo vyčistiť prehliadač od všetkého „škaredého“ a vrátiť systému do pôvodnej podoby.

? Áno, a pamätajte, že všetky tieto doplnky v prehľadávači s reklamami - nielenže kazia vzhľad a dojem, ale ovplyvňujú aj výkon systému (nie najlepším spôsobom).

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 24.03.2018

Oprava: 15.10.2020