Wordový dokument sa neotvára - ako ho môžem získať späť (štandardné a profesionálne nástroje)

Dobrý deň!

„Rukopisy nehoria?!“

Zdá sa, že áno, ale moderné dokumenty sa často odmietajú otvárať, čo znemožňuje prečítanie týchto „rukopisov“ ? (pozri príklad nižšie - súbor bol údajne poškodený).

Najčastejšie sa tieto „problémy“ vyskytujú, keď kopírovanie a prenos dokumentov z jednej jednotky na druhú nie je úspešný (menej často kvôli vírusovej infekcii alebo keď sa na pevnom disku objavia chybné sektory).

Dnešný článok sa v skutočnosti bude venovať tomu, ako extrahovať aspoň niektoré údaje zo „pokazeného“ súboru (koniec koncov, pre mnohých sú to dni / týždne práce!).

Mimochodom, pre každý prípad vás vopred varujem: všetko, čo robíte podľa rád z poznámky nižšie - robte to na svoje vlastné nebezpečenstvo a riziko. Samozrejme nie je možné poskytnúť záruku 100% vymáhania.

A tak, teraz k veci ...

Súbor je poškodený, takže ho nemôžete otvoriť

*

Čo robiť, ak program Word pri otvorení dokumentu tvrdí, že súbor je poškodený

? KROK 1: pozri vlastnosti

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať veľkosť poškodeného dokumentu. Za týmto účelom: musíte na ňu kliknúť pravým tlačidlom myši a prejsť na „Vlastnosti / Všeobecné“ .

Vlastnosti súboru

Ak sú súbory väčšie ako 0-2 kB a všeobecne sa zhodujú (alebo zhruba zodpovedajú originálu), gratulujeme. Pacient je živší ako mŕtvy! Tých. je veľmi pravdepodobné, že sa z neho dajú extrahovať niektoré údaje ?.

A ak z počiatočných 500 kilobajtov zostane 0-2-3 KB, správa je sklamaním. Od tohto dátumu už nie je možné obnoviť tento konkrétny súbor nie je v ňom nič (môžete sa ho však pokúsiť obnoviť z jednotky, z ktorej ste ho predtým skopírovali, pozrite si odkaz nižšie). *

? Pomoc!

Ako obnoviť fotografie a dokumenty z jednotky USB flash, karty MicroSD, pevného disku atď. [Pokyny]

Vlastnosti dokumentu Word

Pre referenciu.

To sa často stáva, keď je prenos dokumentu na vymeniteľné médium neúspešný (napríklad pri kopírovaní priečinka s dokumentmi z pevného disku na USB flash disk). V budúcnosti nezabudnite otestovať jeho funkčnosť po migrácii ...

*

? KROK 2: Skontrolujte automatické ukladanie

Word je dostatočne inteligentný a pre dokumenty, s ktorými veľa pracujete (a niekedy ich zabudnete uložiť), vytvára zálohy (automaticky).

Preto vrelo odporúčam  v počítači, na ktorom ste vytvorili pôvodný dokument, ktorý sa neotvára:

 1. spustiť Word;
 2. prejdite do ponuky „Súbor / Otvoriť / Posledné“ ;
 3. kliknite na tlačidlo „Obnoviť neuložené dokumenty“ ;
 4. a prejdite zoznamom, ktorý vám Word zobrazí.

Obnovte neuložené dokumenty

Táto metóda samozrejme funguje iba v moderných verziách Wordu 2016/2019 (2013?). A za predpokladu, že automatické ukladanie nebolo deaktivované manuálne.

*

? KROK 3: Vstavané funkcie programu Word

Poznámka! Ak máte starú verziu Wordu (teraz aktuálnu 2019) - odporúčam ju aktualizovať. Nová verzia má ďalšie. funkcie, ktoré môžu pomôcť nášmu problému ...

A teda v prvom rade ide o pokus o import údajov zo „problémového“ súboru do nového dokumentu. Toto sa deje nasledovne:

 1. Vytvorte prázdny dokument programu Word;
 2. Prejdite do ponuky „Vložiť“ ;
 3. Potom prejdite do podponuky „Text“ - objavia sa príkazy „Objekt“ (alebo Vložiť objekt) a „Text zo súboru“ (alebo Text zo súboru);
 4. Vyberte položku "Text zo súboru" ;
 5. Vo vyskakovacom okne vyberte poškodený dokument a kliknite na tlačidlo „Vložiť“ .

Text zo súboru / Word 2019

? Okrem toho existuje ďalšia možnosť - prevodník Obnoviť text z ľubovoľného súboru (je zabudovaný do programu Word 2019). Na prístup k štandardnému nástroju potrebujete:

 1. spustiť Word;
 2. potom choďte na "Súbor" - "Otvoriť" ;
 3. v dialógovom okne musíte vybrať problémový dokument;
 4. potom kliknite na tlačidlo „Súbory typu“ a v zozname vyberte príkaz Obnoviť text z ľubovoľného súboru (Obnoviť text z ľubovoľného súboru).

Obnovte text z ľubovoľného súboru

Vstavaná služba umožňuje obnovenie súborov aj pri hlbokom poškodení, ale, bohužiaľ, neposkytuje príležitosť na ukladanie obrázkov, tabuliek a ďalších prvkov. S nimi, rovnako ako s formátovaním textu, sa budete musieť navždy rozlúčiť ... * (najskôr vyskúšajte ďalšie tipy uvedené nižšie)

*

? KROK 4: Pokus o prevod na ODT

Napriek tomu, že najnovšie verzie programu Word sa stali menej „rozmarnými“ ako tie predchádzajúce - všetky sú rovnaké, v porovnaní s iným softvérom nemôže byť program Office „kŕmený“ všetkým, čo mu je ponúkané ... ✌

V tejto súvislosti by som rád vyzdvihol obdobu MS Office - ? Libre Office. Toto je bezplatný kancelársky balík, ktorý vám umožňuje otvárať a prevádzať aj veľmi „problematické dokumenty“ (hlavné je, že sa v ňom nachádzajú nejaké údaje, pozri KROK 1).

Ak to chcete urobiť, po inštalácii a spustení Libre Office prejdite do ponuky „Sprievodca sprievodcom / dokumentmi“ .

Prevodník dokumentov - Libre Office

Ďalej označte, že potrebujete "Dokumenty programu Word" a zadajte priečinok, do ktorého sa ukladajú dokumenty, ktoré sa neotvárajú. Potom súhlaste s konverziou a počkajte, kým sa dokončí.

Preveďte dokumenty Wordu do súborov ODT

Všetky súbory z Wordu budú prevedené (prevedené) do nového formátu ODT  - a Libre Office ich ľahko a rýchlo otvorí vo svojom editore (analogickom k Wordu).

Pozri si príklad na snímke obrazovky nižšie ?, ako som otvoril svoj dokument „problém“.

Dokument sa otvoril! / klikateľné

*

? KROK 5: „Opravte“ špeciálny súbor. inžinierske siete

Ak všetky vyššie uvedené tipy a triky nie sú užitočné, problém pomôžu vyriešiť iba pomocné programy a zdroje tretích strán.

A tu na jednej strane existuje veľký výber, na druhej strane prakticky neexistujú žiadne bezplatné produkty a platené produkty - nie je jasné, či aspoň niečo obnovia.

? V tomto ohľade na mňa urobilo dojem riešenie od Recovery Toolbox: //word.recoverytoolbox.com/repair-word/ru/.

*

Aká je podstata:

 1. na skenovanie dokumentu môžete použiť online riešenie. Ak uvidíte, že služba si s dokumentom poradila (zobrazí sa prvý hárok), zaplatíte (10 dolárov) a stiahnete obnovený súbor na svoj disk! Pohodlne ?! (oficiálna stránka: //word.recoverytoolbox.com/online/ru/)
 2. ak je príliš veľa „poškodených“ dokumentov, môžete použiť ich špeciály. Sada nástrojov na zotavenie pre Word (27 $). Cena je o niečo vyššia, môžete však obnoviť neobmedzené množstvo dokumentov.

Recovery Toolbox for Word - snímka obrazovky hlavného okna nástroja

Rozhranie obslužného programu je veľmi jednoduché a zvládne ho každý začínajúci používateľ. Musíte určiť súbor a počkať, kým ho naskenuje Recovery Toolbox pre Word ... ☝

*

? KROK 6: Niekoľko slov o štítkoch

Na záver si nemôžeme pomôcť a dotkneme sa témy neplatných značiek XML.

Dnes sa tým nebudeme podrobne zaoberať, toto je téma pre samostatný článok. Čo by ste teraz mali vedieť, je to, že súbory programu Word (formát DOCX) sú úplné archívy, ktoré ukladajú informácie v komprimovanej podobe.

A je možné ich kedykoľvek rozbaliť pomocou bežného archivátora (napríklad 7-ZIP ?).

Ak sa pri otvorení súboru vyskytne nasledujúca chyba: „Názov v koncovej značke sa musí zhodovať s typom prvku v úvodnej značke“, potom musíte tento dokument programu Word rozbaliť do samostatného priečinka a potom vyhľadať súbor nazval v ňom „document.xml“ a otvorte ho aplikáciou Notepad ++.

Rozbaľte dokument pomocou 7 zipov

Ak chcete súbor opraviť, musíte ručne určiť správne poradie uzatváracích značiek (je uvedené v chybe). Prvá otvorená značka by mala byť zatvorená ako posledná, druhá - predposledná atď.

*

V budúcnosti si nezabudnite urobiť zálohu, aby ste nestratili nervy, pretože ich nemôžete obnoviť softvérovou metódou ... ?

*

Ak ste dokument obnovili iným spôsobom - dajte nám vedieť v komentároch!

Veľa štastia!

?

Uverejňujte poznámky

z nástroja Recovery Toolbox