Telefón sa rýchlo zahrieva a vybíja, prečo?

Dobrý deň!

Predposledný telefón som zmenil práve z tohto dôvodu: keď bola zapnutá geolokácia, začal sa veľmi horúci a bol vybitý príliš rýchlo. Navyše, súdiac podľa odpovede výrobcu (a nebol som príliš lenivý, napísal som!), Problém zjavne nebol mojou chybou (zjavne akousi „vlastnosťou“ tohto modelu telefónu). Počkám si na odoslanie nového zariadenia ... ?

Všeobecne je prehriatie smartphonu poplašným signálom (najmä ak je zariadenie také horúce, že ho nie je možné držať v rukách): môže ľahko vzplanúť a popáliť sa! Existujú stovky takýchto prípadov, a preto, ak si všimnete, že sa telefón v poslednej dobe oteplil, neodkladajte riešenie tohto problému.

Ďalej v článku uvediem najčastejšie príčiny prehriatia (možno vám to aspoň dočasne pomôže problém vyriešiť).

Pomôcť!

10 najlepších aplikácií na zrýchlenie a vyčistenie systému Android od odpadkov - //ocomp.info/dlya-uskoreniya-i-chistki-android.html

*

Najobľúbenejšie príčiny prehriatia telefónu

Mimochodom, na zobrazenie aktuálnych hodnôt teplotných senzorov by som odporučil použiť aplikáciu AIDA 64. Screenshot je uvedený nižšie.

Aida 64 - teplota komponentov telefónu

Zahrnutá geolokácia + mapy

Ako som už uviedol vyššie, geolokácia na niektorých zariadeniach môže procesor výrazne zaťažiť a viesť k prehriatiu. Najmä ak máte otvorené akékoľvek mapy a online, sledujete svoj pohyb po meste.

Riešenie: Vypnite geolokáciu (údaje o polohe) a zavrite mapovú aplikáciu. Reštartujte telefón. Pokúste sa zapnúť geolokáciu, iba keď hľadáte adresu ...

Údaje o polohe a mapa Google

Vyhľadávacia sieť ϟ

Ďalšou nepríjemnou „závadou“, ktorá sa stane s mnohými telefónmi, je neustále hľadanie siete (tj. Smartphone ju vidí, po niekoľkých sekundách ju nevidí, začne hľadať, nájde ju a potom znova v kruhu .. .). Najčastejšie sa to stane, keď idete na miesto, kde je zlé pripojenie (alebo vôbec nie je), a potom, keď sa pripojenie objaví, smartphone „zamrzne“ ...

Je tiež možné, že kontakty vašej SIM karty sú oxidované a stačí ich len otrieť.

Riešenie: Vo väčšine prípadov stačí jednoduché reštartovanie smartfónu. Ak to nepomôže, skúste vybrať SIM kartu a jemne vyčistiť kontakty. Potom zapnite zariadenie a skontrolujte fungovanie siete. Dávajte pozor aj na to, či sa nachádzate v oblasti pokrytia celulárnym operátorom (mimochodom, počas búrky môže dôjsť k strate komunikácie ...)

Sieťové vyhľadávanie (najrýchlejší Megafon)

Mimochodom!

V niektorých prípadoch je na obnovenie činnosti smartphonu potrebné resetovať nastavenia na pôvodné hodnoty z výroby (Hard Reset). Viac podrobností nájdete tu: //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-android.html

Wi-Fi, Bluetooth a ďalšie moduly

Jedným z dôvodov prehriatia môžu byť povolené moduly Wi-Fi, Bluetooth atď. Tu samozrejme veľa závisí od konkrétneho modelu telefónu (mimochodom, obdobne ako v predchádzajúcom odseku, niekedy môže telefón spustiť zariadenie, s ktorým bol predtým spárovaný, kvôli čomu začne intenzívne načítavať CPU a zahriať sa ...).

Riešenie: Zadajte nastavenia a po dobu diagnostiky deaktivujte nepoužívané bezdrôtové adaptéry.

Wi-Fi a Bluetooth vypnuté

Vysoké vyťaženie procesora telefónom

Vysoké zaťaženie procesora najčastejšie zabezpečujú rôzne trojrozmerné hry, editory, archivátory, softvér na výpočty atď. Preto, ak hráte jednu z 3D noviniek už hodinu (alebo viac), nie je tu nič prekvapujúce pri vysokej teplote ...

Riešenie: každú hodinu pozastavte 10-15 minút. (je to užitočné nielen pre prístroj, ale aj pre oči). Ak máte súčasne s hrou otvorené ďalšie aplikácie náročné na zdroje, odporúča sa ich ukončiť. Odporúča sa tiež vyčistiť pamäť telefónu od všetkých druhov odpadkov.

Hry ...

Nefunkčný a neoptimalizovaný softvér, vírusy

V dôsledku fungovania niektorých aplikácií (ktoré nie sú optimalizované tak, aby fungovali na vašom inteligentnom telefóne) sa môže procesor telefónu výrazne načítať. Z tohto dôvodu začne teplota komponentov vo vnútri stúpať a batéria sa rýchlejšie vybije.

Takýto softvér spravidla obsahuje rovnaké trojrozmerné hry, antivírusy, editory fotografií atď. Mimochodom, niektoré typy vírusov (napríklad rôzni baníci) môžu tiež využívať zdroje vášho zariadenia na generovanie príjmu pre svojich vývojárov. ...

AVG Antivirus - Skenovanie telefónu

Rozhodnutie:

1) venujte pozornosť najnovším nainštalovaným hrám a softvéru. Skontrolujte vlastnosti hier, možno niektoré z nich nie sú optimalizované pre vaše zariadenie. Všetko nepotrebné a nevhodné pre vlastnosti smartphonu - vymazať. V niektorých prípadoch budete musieť resetovať nastavenia telefónu.

2) skontrolujte, či v telefóne nie sú vírusy. Viac informácií tu: //ocomp.info/kak-udalit-virusyi-s-androida.html

Vysoká teplota v okolí smartfónu

Ak je v miestnosti, kde sa smartphone používa, dosť teplo (nad 45 ° C), môže to byť tiež príčinou prehriatia. Vo všeobecnosti venujte pozornosť odporúčanej teplote okolia pre prevádzku smartfónu - je to uvedené v dokumentácii k vášmu zariadeniu (obvykle je to rozsah od +1 do + 40 ° C). Mimochodom, vysoká teplota v miestnosti prehrieva nielen CPU, ale aj batériu (čo môže viesť k jej predčasnému zlyhaniu).

Preto sa neodporúča používať telefón v kúpeľoch, saunách, kúpeľniach atď. Prinajmenšom (ak to musíte urobiť) sa snažte nezaťažovať telefón aplikáciami náročnými na zdroje a položiť ho nižšie (poznámka: v horná časť miestnosti, bližšie k stropu, vzduch je zvyčajne teplejší ako dole).

Telefón na slnku ...

Snažte sa tiež nenechávať telefón na priamom slnku (teploty v tieni sú zvyčajne oveľa nižšie).

Prehriatie počas nabíjania

Telefón (a tiež notebooky s tabletmi) sa počas nabíjania často prehrieva. Môže sa to stať z týchto dôvodov:

  • nie originálna nabíjačka (veľa používateľov používa rovnakú nabíjačku pre telefón, tablet aj ďalšie zariadenia). Medzitým každý výrobca počíta určitý prúd pre svoje zariadenie;
  • poškodený konektor, kábel (zvyčajne vizuálne viditeľný);
  • z dôvodu nepracujúcej funkcie vypnutia nabíjania telefónu, keď je batéria nabitá na 100%.

Kábel USB je poškodený ...

Riešenie: použite originálny zdroj napájania. Nenechávajte telefón pripojený k zdroju napájania, keď batéria dosiahne 90% + ...

Porucha telefónu (továrenská chyba)

Ak všetko vyššie uvedené nepracovalo pre vás, telefón ich možno má. porucha. Mimochodom, nemožno vylúčiť vadu továrne.

V žiadnom prípade by ste nemali pri práci nechať telefón so zvýšenou teplotou. Ak je telefón nový - použite záručný servis, inak - v servise.

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Šťastnú prácu!

?