Ako zvoliť vysokorýchlostný USB flash disk (čo treba hľadať pri výbere USB flash disku)

Otázka používateľa

Dobrý deň!

Povedzte mi, ako nájsť a kúpiť rýchlu jednotku USB flash ... Ide o to, že som si už kúpil dve jednotky flash a obe pracujú pomaly. Nahrávam im asi 4 minúty jeden 4GB súbor! Pretože Informácie prenášam veľmi často - táto rýchlosť mi nevyhovuje ...

Dobrý deň všetkým!

Spravidla platí, že keď väčšina používateľov príde do obchodu kúpiť si flash disk, pozrie sa na to, akú má farbu, aký má objem a cenu - len veľmi málo z nich však venuje pozornosť rýchlosti práce. Tento obzvlášť dôležitý parameter sa stáva zaujímavým, keď je jednotka Flash už doma a do nej sa skopírujú niektoré súbory. Ukazuje sa, že namiesto 64 GB by stačilo 32 GB objemu, ak by flash disk fungoval ešte o niečo rýchlejšie ...

Všeobecne v tomto článku uvediem niekoľko „kapitánskych“ rád pri výbere a kúpe flash diskov.

Takže ...

*

Čo hľadať - vyberte si flash disk

O typoch flash diskov

Najčastejšie sa slovo „flash disk“ v každodennom živote chápe buď ako USB Flash Drive (USB flash disk), alebo ako MicroSD (často sa mu hovorí aj pamäťová karta; inštaluje sa do telefónov, fotoaparátov atď.).

***

Najprv niekoľko slov o jednotke USB Flash

O rýchlosti sa na ich balíkoch zvyčajne hovorí len málo (pokiaľ nie sú niekde na zadnej strane balíka malým písmom, kde nie je vždy možné čítať). Napriek tomu takmer na všetkých balíkoch vidíte podporované rozhranie (napríklad USB 3.0, pozri snímku obrazovky nižšie). Pri kúpe samozrejme venujte v prvom rade pozornosť jemu.

Ak sa nedotknete nejakého teoretického výskumu, potom USB flash disk pracuje niekoľkonásobne rýchlejšie (porovnanie v praxi je uvedené hneď v článku nižšie) ako USB 2.0!

Niekoľko príkladov balíkov s jednotkou USB Flash

Mimochodom, stojí za zmienku, že niektorí výrobcovia majú na obale nielen veľkosť jednotky flash a rozhranie, ale aj rýchlosť čítania a zápisu. Nižšie je uvedený príklad. Je pravda, že urobím rezerváciu pre päť: neoplatí sa veriť týmto číslam stopercentne (najmä ak flash disk od málo známeho výrobcu (neplatí pre flash disk uvedený nižšie)).

SanDisk - USB Flash Drive Extreme Go // označuje veľkosť flash disku, rýchlosť jeho čítania a zápisu

Nezabudnite na jednu vec: aby mohla jednotka USB 3.0 flash pracovať najvyššou možnou rýchlosťou, pripojte ju k portu USB 3.0 (čo je logické). Porty USB 2.0 od 3.0 sú pomerne ľahko rozlíšiteľné - stačí dávať pozor na farbu (modrá označuje port 3.0 (príklad nižšie)).

Ako rozlíšiť port USB 3.0 od portu USB 2.0

Teraz, čo sa týka samotnej rýchlosti. Ak si vezmete obyčajný klasický 16 GB Gb ADATA S102 USB flash disk (podporuje USB 3.0) a otestujete jeho rýchlosť pripojením k rôznym portom jeden po druhom, všimnete si, že keď ho pripojíte k USB 3.0 portu, rýchlosť čítania je 4-krát a rýchlosť zápisu je takmer 2! Robte si vlastné závery!

Porovnanie rýchlosti flash disku pripojeného k USB 3.0 a 2.0

Dôležité:

  1. skutočná rýchlosť jednotky flash sa môže mnohokrát líšiť od rýchlosti uvedenej na balení (dôverujte známym značkám a značkám);
  2. rýchlosť práce môže závisieť nielen od samotnej jednotky flash, ale aj od radiča USB v počítači, jeho ovládača;
  3. rýchlosť tej istej jednotky flash sa môže veľmi líšiť v závislosti od toho, ku ktorému portu je pripojená;
  4. USB 3.0 je v priemere 1,5 - 2-krát rýchlejší ako USB 2.0 (to je pri kopírovaní informácií, pri čítaní - ešte viac).

***

MicroSD / pamäťová karta

S SD kartami je to z hľadiska rýchlosti o niečo jednoduchšie ako s USB kľúčmi. Zvyčajne označujú buď samotnú rýchlosť alebo triedu (čo sa tiež dá celkom ľahko preložiť do rýchlosti (pardon za tautológiu)).

Nižšie je fotografia jednej z pamäťových kariet od spoločnosti Transcend. Namiesto rýchlosti je uvedená trieda karty (trieda 6).

SD karta od spoločnosti Transcend

Na odhad, že 6. ročník je približne 6 Mb / s, v skutočnosti stačí iba tanier (uvedený nižšie).

Trieda rýchlosti SD

Viac informácií o SD kartách si môžete prečítať v tomto článku: //ocomp.info/kompyuter-ne-vidit-kartu-microsd.html

Poznámka : Pri nákupe pamäťovej karty pre fotoaparát alebo kamkordér venujte osobitnú pozornosť triede. V opačnom prípade riskujete, že nebudete môcť nahrávať vysokokvalitné video (ide len o to, že karta nestihne prijať záznam z kamery (je to chaotické, ale myslím, že je to pochopiteľné?!)).

*

O výrobcoch

Teraz existujú desiatky (ak nie stovky) rôznych výrobcov zariadení (vrátane flash diskov). A na každom webe / fóre sa môžete stretnúť s fanúšikmi určitých značiek (tu nebudem písať o tom, ktorá je lepšia alebo horšia). Čisto môj názor: Radšej používam produkty od spoločnosti Kingston (aj keď by som tiež odporúčal venovať pozornosť takým známym značkám ako Adata, SanDisk, Transcend a niekoľko ďalších).

Napríklad na tej istej oficiálnej webovej stránke spoločnosti Kingston nájdete všetky potrebné informácie, či už sú to na jednotkách flash alebo v iných produktoch (veľmi to pomáha!). Napríklad môžete prejsť do sekcie USB disky (link: //www.kingston.com/ru/usb/) a pozrieť si technické špecifikácie pre každú z flash diskov iného modelového radu.

Ďalej sú uvedené rozmery zariadenia, prevádzková teplota, kompatibilita OS, rýchlosť, kapacita. Upozorňujeme, že výrobca poskytuje 5-ročnú záruku (nie každý dáva rovnako)!

Kingston (oficiálna stránka) - zobraziť ich. charakteristiky flash diskov

Niektorí mi budú namietať, že cena takýchto flash diskov (pod známou značkou) je dvakrát vyššia ako v niektorých čínskych obchodoch. Čiastočne súhlasím, náklady sú vyššie, ale koľko času a nervov ušetríte v budúcnosti!

Spravidla všetky tieto pochybné obrazovky, ktoré predávajú tovar 2–3-krát lacnejšie, nie sú za nič zodpovedné a nemáte žiadnu záruku. Veľmi často sa deklarované charakteristiky ani zďaleka nezachovajú, objem flash disku možno „umelo“ nadhodnotiť a prevádzková rýchlosť bude veľmi nízka: 3-4 GB sa budú kopírovať 20 - 40 minút. k dopravcovi!

Poznámka!

V jednom z mojich predchádzajúcich článkov som vám povedal, ako zistiť skutočný objem flash disku (poznámka: niekedy nepoctiví výrobcovia „falošujú“ objem - to znamená, že v časti „Tento počítač“ zobrazíte povedzme 512 GB, ale v skutočnosti množstvo pamäte - 32 GB) - //ocomp.info/kak-uznat-realnyiy-obem-fleshki.html

Samozrejme každému svojmu a stále odporúčam vziať si tovar známych značiek!

*

O objeme flash disku je to vždy tým viac - tým lepšie

Nie som zástancom toho, aby som si vždy kupoval čo najviac úložného priestoru (platí to pre pevné disky aj flash disky). A nie je to len cena, alebo to, že nekopírujem veľa informácií ☻.

Najprv musíte začať od skutočných úloh: ak potrebujete so sebou kompaktne nosiť 5 - 10 GB (vo vrecku nohavíc / tričiek), potom nemá zmysel kupovať 128 GB flash disk. Pretože stojí neprimerane draho, pre veľké objemy je oveľa výhodnejšie zobrať si za tieto peniaze externý pevný disk s veľkosťou niekoľkých terabajtov a načítať doň všetko, čo sa od neho vyžaduje.

Po druhé, čím je väčší objem, tým spravidla je väčšia samotná jednotka flash. Teraz existujú také deti, ktoré nie sú viditeľné na kľúčenke vedľa kľúčov (čo je veľmi výhodné). Teraz je namieste otázka - ak si vezmete väčší flash disk, nebude to neskôr prekážať ?! Koniec koncov, budete nosiť túto extra rušivú vec so sebou ...

Po tretie, technológia výroby volumetrických flash diskov spravidla ešte nebola úplne vyvinutá a najnovšie modely nemusia vždy fungovať správne.

Vo všeobecnosti dnes existujú myšlienky:

  1. 4 GB alebo menej - vôbec nemá zmysel nakupovať! (nenahráte do nej ani obrázok z Windows);
  2. (8 GB?) 16 - 64 GB - najlepšia možnosť, ktorá vám umožní vyriešiť všetky najobľúbenejšie úlohy;
  3. 128 GB alebo viac - stojí za to, keď potrebujete neustály a ľahký prenos veľkého množstva informácií.

*

O skutočnej a nominálnej rýchlosti práce. Najrýchlejšie flash disky

Aby nebol výrobca uvedený na obale a v technických špecifikáciách, je rýchlosť práce (zvyčajne) nižšia, ako je uvedená. Keď si kúpite USB flash disk od výrobcu „no name“, riziko, že sa rýchlosť nezhoduje s deklarovanou, je mnohonásobne vyššie!

Musím povedať, že skutočnú rýchlosť nebudete poznať, kým nezapojíte USB flash disk do USB portu a nevyskúšate ho (čo samozrejme nebude vo väčšine obchodov povolené). Napriek tomu sa tu môžete spoľahnúť buď na nezávislé testy, alebo na oficiálne webové stránky slušných výrobcov.

***

Informácie o tom, kde vidieť modely najrýchlejších flash diskov (top 10)

Webová stránka: //usb.userbenchmark.com/

Vynikajúca stránka, ktorá vám umožňuje vidieť nezávislé testy rôznych flash diskov. Základné údaje: výrobca jednotky flash, jej názov, maximálna rýchlosť čítania (PEAK READ) a rýchlosť zápisu (PEAK WRITE), cena atď. Pri výbere veľkosti jednotky flash (napríklad 16 GB) môžete vidieť najlepších 10 flash diskov z hľadiska rýchlosti ... Pozri príklad nižšie.

Poznámka: Stránka je v angličtine, ale jej použitie je celkom jednoduché, všetky výrazy sú rovnaké ako v prípade ľubovoľného balíka s jednotkou USB flash.

UserBenchmark - 16 GB flash disky môžete triediť podľa rýchlosti čítania (USB 3.0) / klikateľných 

Ostáva už len skopírovať meno a hľadať ho v obchodoch (len aby sa nebáli náklady ✌).

***

Ako zistiť skutočnú rýchlosť jednotky flash // testovanie

Dozviete sa o tom v jednom z mojich článkov: //ocomp.info/skorost-raboti-fleshki.html

Rozoberá túto otázku veľmi podrobne. Na rovnakom webe ( //usb.userbenchmark.com/ ) si môžete stiahnuť ich obslužný program a spustiť test (funguje pomerne rýchlo).

*

O prípadoch a dizajne flash diskov

Teraz sú flash disky dostupné vo všetkých tvaroch a veľkostiach, v prestrojení za akékoľvek prívesky na kľúče, akejkoľvek farby a prevedenia. Všeobecne sa nebudem venovať farebnej schéme, dotknem sa iba prípadov ...

Klasický USB kľúč

Najúspešnejší typ flash disku je podľa mňa s krytkou (klasický štýl). Majú jednoduchý a pohodlný dizajn, sú dostatočne pevné (najmä s hliníkovým puzdrom) a spoľahlivé.

Pomôcť!

V čínskych online obchodoch nájdete a zakúpite takmer akýkoľvek druh flash diskov - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

USB flash disk bez krytu

Sú tiež veľmi populárne a najčastejšie sa v tomto formáte stretávajú s mini flash diskami (ktoré sú samotné o niečo dlhšie ako samotný port USB). V priebehu času (najmä ak ho často nosíte) kontakty na tejto jednotke flash oxidujú (znečistia sa) a môže sa to stať tak, že počítač nebude jednotku flash vidieť (tento problém je popísaný tu: //ocomp.info/kompyuter -ne-vidit-fleshku.html).

Jednotka Flash s držiakom (posúvač)

Vo väčšine prípadov má tento držiak čisto estetické vlastnosti a nijako nechráni kontakty. Okrem toho obvykle USB kľúč z neho vychádza veľmi ľahko. Preto sa vyznačuje problémami, ako napríklad USB flash disk bez krytu (pozri vyššie).

Výsuvné flash disky

Táto možnosť je veľmi pohodlná: neprídete o čiapku a kontakty sú chránené viac či menej. Je pravda, že niekedy sa západka, ktorá drží jednotku USB flash, zlomí a potom automaticky vyletí (fixácia sa stratí). Inak žiadne sťažnosti ...

*

PS

O ochrane ...

Teraz sú v predaji flash disky s prístupom k odtlačkom prstov, ochranou heslom a inými zvonmi a píšťalkami. Čisto podľa môjho názoru ide o zbytočné plytvanie peniazmi - navyše cena flash disku výrazne rastie!

Ak potrebujete ochranu disku, je oveľa jednoduchšie používať pripravené softvérové ​​riešenia. Ak sa chcete dozvedieť, ako chrániť jednotku USB Flash a súbory heslom, nájdete tu: //ocomp.info/kak-postavit-parol-na-file.html

*

To je všetko, moje poznámky sa skončili.

Dúfam, že si môžete vybrať flash disk, ktorý 100% vyrieši vaše problémy!

Veľa štastia!

Článok revidovaný: 10.03.2019