Bluetooth nefunguje vo Windows 10 - riešenie problému

Otázka používateľa

Ahoj.

Nepomáhajte rubľom, ale radou

Na mojom pracovnom notebooku mi opravári počas opravy nainštalovali Windows 10 a zdá sa, že všetko fungovalo dobre, až do včerajška som potreboval pripojiť náhlavnú súpravu cez Bluetooth.

Nech som sa trápil akokoľvek ťažko, nebolo možné ich navzájom prepojiť (skontroloval som headset na telefóne - je funkčný). Povedzte mi, prečo Bluetooth nefunguje vo Windows 10 (v 7 bolo všetko v poriadku).

Ahoj.

Veľa slov - malá konkrétnosť! ? Všeobecne by bolo pekné naznačiť, v akom štádiu ťažkosti vznikajú (a poskytnúť snímku obrazovky ).

Napriek tomu v odpovedi na vašu otázku (a na ďalšie podobné otázky, ktorých je pomerne veľa), urobím postupne niekoľko krokov k diagnostike a odstráneniu problému. ?

? K téme!

Ako pripojiť bezdrôtové slúchadlá (cez Bluetooth) k počítaču a telefónu - pokyny krok za krokom

*

Čo robiť, ak Bluetooth vo vašom počítači nefunguje

? KROK 1

Preto by som vám najskôr odporučil prejsť do Manager Správcu zariadení a otvoriť kartu „Bluetooth“ . V ňom by ste mali nájsť svoj adaptér.

Ak je ovládač nainštalovaný na adaptéri, pred prístrojom by nemali svietiť žiadne výkričníky. (pozri môj príklad nižšie)

Je nainštalovaný Bluetooth adaptér  ! Správca zariadení vo Windows 10

A takto vyzerajú zariadenia, pre ktoré v systéme nie sú žiadne ovládače !

Všeobecne je téma aktualizácie ovládačov pomerne rozsiahla a ak s nimi budete mať problém, nižšie vám poskytnem pár odkazov (aby som tento článok „neupchal“).

? Pomoc!

1) 10 najlepších aktualizátorov ovládačov

2) Spôsoby aktualizácie ovládača adaptéra Bluetooth

*

? KROK 2

Pokiaľ hovoríme konkrétne o notebooku, určite si overte, či sú na klávesnici alebo v jej puzdre nejaké špeciály. tlačidlá a indikátory zodpovedné za fungovanie Bluetooth.

Samozrejme, ak nejaké existujú, musíte zariadenie zapnúť (poznámka: takéto „veci“ sa zvyčajne nachádzajú iba na relatívne „starých“ notebookoch ...).

Tlačidlá a indikátory na puzdre na laptop

*

? KROK 3

Ďalej musíte otvoriť všetky sieťové adaptéry a skontrolovať, či je zapnutá funkcia Bluetooth. Pre to:

  • stlačením klávesov Win + R otvorte okno "Spustiť" (dá sa vyvolať prostredníctvom ponuky ŠTART);
  • použite  príkaz ncpa.cpl - stlačte kláves Enter.

ncpa.cpl - Zobraziť všetky sieťové pripojenia

V zozname adaptérov skontrolujte, či je povolené rozhranie Bluetooth (jeho ikona „s monitormi“ bude farebná, nie čiernobiela, ako v mojom príklade uvedenom nižšie).

Zapnite adaptér Bluetooth

*

? KROK 4

Teraz stlačíme kombináciu Win + i (môžete použiť ŠTART) a otvoríme parametre OS Windows 10. Potom prejdite do časti „Zariadenia / Bluetooth a ďalšie zariadenia“ : prepnite posúvač do režimu „zapnutý“. ...

Potom v tej istej sekcii kliknite na tlačidlo na pridanie nových zariadení (je nad prepínačom na Bluetooth) a pokúste sa nadviazať spojenie. Vo väčšine prípadov sa všetko spustí od 5 do 10 sekúnd. ?

Ako povoliť Bluetooth v systéme Windows 10

*

? KROK 5

V zriedkavých prípadoch vás počas fázy párovania môže Windows požiadať o zadanie hesla (aj keď je pripojená náhlavná súprava alebo myš).

V takom prípade si pozorne prezrite škatuľu (obal) od pripojeného zariadenia - tieto čísla sú tam pravdepodobne uvedené.

Ak tam nie je, skúste zadať univerzálne číselné heslá: 0000, 1234, 9999, 0001, 1111.

Výber slúchadiel / Táto náhlavná súprava sa pripája k notebooku

Poznámka: ak je jeho model uvedený na pripojenej náhlavnej súprave, heslo je možné nájsť pomocou služieb Google / Yandex.

*

? KROK 6

A posledná vec ...

Nemôžem si pomôcť, ale odporučím zabudovaného sprievodcu riešením problémov vo Windows 10. Ak ho chcete spustiť, choďte do nastavení OS ( Win + i ), choďte do sekcie „Aktualizácia a zabezpečenie / Riešenie problémov“ a kliknite na „Bluetooth“ odkaz . ?

Riešenie problémov - Windows 10

Sprievodca OS ďalej automaticky prekontroluje množstvo potrebných parametrov a (možno) problém opraví. Po ukončení práce je žiaduce reštartovať počítač ...

*

Ak ste problém nedokázali vyriešiť, potom v komentároch uveďte krok, v ktorom „zádrhel“ vznikol. To veľmi pomôže pri riešení a hľadaní dôvodov.

*

Dodatky k tejto téme sú vítané.

Veľa štastia!

?