PDF na WORD (DOCX): 10 spôsobov prevodu!

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Povedz mi prosím. Mám jeden súbor PDF a musím ho upraviť (zmeniť časť textu, vložiť hlavičky a zvýraznenia). Myslím si, že najlepšie je vykonať takúto operáciu v programe WORD.

Ako môžem previesť tento súbor do formátu DOCX (s ktorým WORD funguje)? Vyskúšal som niekoľko služieb, ale niektoré poskytujú chybu, iné prenášajú text, ale strácajú obrázky. Môžeš to urobiť lepšie?

Marina Ivanova (Nižný Novgorod)

Dobrý deň!

Áno, v kancelárskej práci musíte z času na čas čeliť takejto úlohe. V niektorých prípadoch sa to dá vyriešiť celkom ľahko, v iných zase veľmi ťažko ?.

Jedná sa o to, že súbory PDF môžu byť rôzne:

 1. vo forme obrázkov: keď je každá stránka fotografia / obrázok, t.j. v zásade neexistuje žiadny text. Najťažšia možnosť do práce, pretože prekladať to všetko do textu je ako pracovať so skenovaným listom (kto má skener, pochopí ☺). V takom prípade je vhodné použiť špeciály. programy;
 2. vo forme textu: súbor obsahuje text, ktorý je komprimovaný do formátu PDF a je chránený (nechránený) pred úpravami (s týmto typom sa zvyčajne pracuje ľahšie). V takom prípade to urobia online služby aj programy.

V tomto článku zvážim niekoľko spôsobov prevodu PDF na WORD. Myslím si, že každý z nich si sám nájde tú najvhodnejšiu a túto úlohu splní ☝.

*

Ako previesť PDF na WORD

Programov

Microsoft Word

Oficiálna webová stránka: //www.microsoft.com/ru-ru/store/b/office

Novšie verzie Wordu (minimálne v roku 2016) majú vyhradený nástroj na prevod súborov PDF. Navyše od vás nič nie je potrebné - stačí otvoriť nejaké „pdf-ku“ a súhlasiť s transformáciou. Za pár minút - získajte výsledok.

Mimochodom, táto funkcia funguje celkom dobre v programe Word (s akýmkoľvek typom súborov PDF). Preto odporúčam najskôr vyskúšať túto metódu.

Ako používať: najskôr otvorte Word, potom kliknite na „súbor / otvoriť“ a vyberte požadovaný súbor.

Word 2016: File-Open

Na otázku o transformácii - stačí súhlasiť. Po chvíli uvidíte svoj súbor vo forme textu.

Samotný program MS Word prevedie súbor

Plusy: rýchle; nie sú potrebné žiadne gestá používateľa; prijateľný výsledok.

Mínusy: platený program; časť formátovania dokumentu sa môže stratiť; neprenesú sa všetky obrázky; proces premeny nie je možné nijako ovplyvniť - všetko je v automatickom režime.

*

? Poznámka!

Namiesto Wordu a Excelu môžete použiť ďalšie bezplatné náprotivky s podobnými funkciami. Hovoril som o nich v tomto článku: //ocomp.info/chem-zamenit-word-i-excel.html

*

Fine Reader od spoločnosti ABBY

Oficiálna stránka: //www.abbyy.com/ru-ru/finereader/

Obmedzenia skúšobnej verzie: 100 strán na rozpoznanie; softvér funguje do 30 dní po inštalácii.

Ale tento program je jeden z najuniverzálnejších - dokáže „nakŕmiť“ akýkoľvek súbor PDF, obrázok, fotografiu, skenovať. Funguje podľa nasledujúceho princípu: sú vybrané bloky textu, obrázkov, tabuliek (je tu automatický režim a je tu manuálny), a potom rozpozná text z týchto blokov. Vďaka tomu získate bežný dokument Wordu.

Mimochodom, najnovšie verzie programu sa líšia zameraním na začínajúceho používateľa - používanie programu je veľmi jednoduché. V prvom uvítacom okne zvoľte „Obrázok alebo súbor PDF v programe Microsoft Word“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Fine Reader - populárne úlohy v úvodnom úvodnom okne

Potom program automaticky rozdelí váš dokument na stránky a na každej stránke vyberie všetky bloky a rozpozná ich. Musíte len opraviť chyby a uložiť dokument vo formáte DOCX (mimochodom, Fine Reader dokáže ukladať aj v iných formátoch: HTML, TXT, DOC atď.).

Fine Reader - text a obrázky OCR v súbore PDF

Pros: môžete previesť ľubovoľný obrázok alebo súbor PDF do textového formátu; najlepšie algoritmy rozpoznávania; existujú možnosti kontroly rozpoznaného textu; môžete pracovať aj s najbeznádejnejšími súbormi, ktoré opustili všetky ostatné služby a programy.

Mínusy: platený program; musíte ručne určiť bloky na každej zo stránok.

*

Readiris Pro

Oficiálna webová stránka: //www.irislink.com/

Skúšobné obmedzenie: 10 dní používania alebo 100 stránok na spracovanie.

Tento program je konkurenciou pre Fine Reader. Pomôže vám naskenovať dokument z tlačiarne (aj keď preň nemáte ovládače!), A potom rozpozná informácie zo skenovania a uloží ich do Wordu (v tomto článku nás zaujíma druhá časť, a to rozpoznávanie ☺).

Mimochodom, vďaka veľmi úzkej integrácii s Wordom je program schopný rozpoznať matematické vzorce, rôzne neštandardné symboly, hieroglyfy atď.

Readiris Pro - Ukážka fungovania programu

Plusy: rozpoznávanie rôznych jazykov (angličtina, ruština atď.); veľa formátov na ukladanie; dobré algoritmy; systémové požiadavky sú nižšie ako u iných analógových programov.

Mínusy: platené; vyskytnú sa chyby a vyžaduje sa ručná manipulácia.

*

Bezplatný prevodník PDF do Wordu

Stránka vývojára: //www.free-pdf-to-word-converter.com/

Free PDF to Word Converter - hlavné okno

Veľmi jednoduchý program na rýchlu konverziu súborov PDF do DOC. Program je úplne zadarmo a pri konverzii sa snaží úplne zachovať pôvodné formátovanie (ktoré mnohým analógom tak chýba).

Napriek tomu, že v programe nie je žiadna ruština, je celkom ľahké zvládnuť všetko: v prvom okne zadajte súbory PDF ( Select File - tj. Vyberte súbory); v druhej - formát pre ukladanie (napríklad DOC); v tretej - priečinok, do ktorého sa budú prevádzané dokumenty ukladať (štandardne sa používa „Moje dokumenty“).

Všeobecne platí, že vo všeobecnosti je to dobrý a pohodlný nástroj na prevod relatívne jednoduchých súborov.

*

Online služby

Malé PDF

Webové stránky: //smallpdf.com/ru

Je zadarmo

Smallpdf.com - bezplatné riešenie všetkých problémov s formátom PDF

Vynikajúca a bezplatná služba na prevod a prácu so súbormi PDF. Má všetko, čo k tomu potrebujete: komprimovať, prevádzať medzi JPG, Word, PPT, spájať PDF, rotovať, upravovať a ďalšie!

Výhody:

 1. vysokokvalitný a rýchly prevod, úpravy;
 2. jednoduché a pohodlné rozhranie: to pochopí aj úplne začínajúci používateľ;
 3. k dispozícii na všetkých platformách: Windows, Android, Linux atď .;
 4. práca so službou je bezplatná.

Nevýhody:

 1. nefunguje s niektorými typmi súborov PDF (kde je potrebné vykonať rozpoznávanie obrázkov).

*

Prevodník PDF

Webové stránky: //www.freepdfconvert.com/ru

Cena: približne 9 dolárov mesačne

Univerzálny prevodník PDF - na Excel, Power Point, Word atď.

Táto služba umožňuje zadarmo spracovať iba dve stránky (za zvyšok si budete musieť priplatiť). Táto služba vám ale umožňuje previesť súbor PDF do rôznych formátov: Word, Excel, Power Point, obrázky atď.

Používa tiež algoritmy, ktoré sa líšia od analógov (umožňujú získať kvalitu spracovania súborov o rádovo vyššiu ako u analógov). Vďaka tejto funkcii a algoritmom som ho vlastne pridal do recenzie ...

Mimochodom, na prvých dvoch stránkach môžete dospieť k záveru, či sa oplatí kúpiť si predplatné služby (cena je približne 9 dolárov za mesiac práce).

*

ZamZar

Stránka: //www.zamzar.com/ru/convert/pdf-to-doc/

Je zadarmo

PDF do DOC (služba ZamZar) - bezplatná online konverzia súborov

Multifunkčný online prevodník, ktorý pracuje s hromadou formátov: MP4, MP3, PDF, DOC, MKV, WAV a mnohých ďalších. Napriek tomu, že služba vyzerá trochu zvláštne, je jej použitie celkom jednoduché: všetky akcie sa vykonávajú krok za krokom (pozri obrazovku vyššie: Krok 1, 2, 3, 4 (Krok 1, 2, 3, 4)).

 1. Krok 1 - výber súboru.
 2. Krok 2 (KROK 2) - v akom formáte sa má konvertovať.
 3. Krok 3 (KROK 3) - musíte uviesť svoju poštu (mimochodom, možno budete mať článok o tom, kde je lepšie vytvárať poštu).
 4. Krok 4 (KROK 4) - tlačidlo na začatie konverzie.

Vlastnosti:

 1. veľa formátov obálky z jedného do druhého (vrátane PDF);
 2. možnosť dávkového spracovania;
 3. veľmi rýchly algoritmus;
 4. služba je bezplatná;
 5. existuje veľkosť súboru - nie viac ako 50 MB;
 6. výsledok obálky príde na poštu.

*

Convertio

Web: //pdftoword.online/ru/

Je zadarmo

Online prevodník PDF na Word (100% zadarmo)

Výkonná a bezplatná služba pre prácu online s rôznymi formátmi. Pokiaľ ide o PDF, služba ich dokáže previesť do formátu DOC (mimochodom, služba funguje dokonca aj so zložitými súbormi PDF, s ktorými si iní nevedeli rady), komprimovať, kombinovať atď.

Obmedzenia týkajúce sa veľkosti súborov a ich štruktúry - nezistené. Pre pridanie súboru nie je ani potrebné mať ho na disku - stačí zadať URL adresu a zo služby si stiahnuť hotový dokument vo formáte DOC. Veľmi pohodlné, odporúčam!

*

iLOVEPDF

Webová stránka: //www.ilovepdf.com/

Je zadarmo

iLOVEPDF - hlavná stránka webu

Podobne ako na predchádzajúcom webe: sú tu tiež všetky funkcie pre prácu s PDF - kompresia, zlučovanie, rozdeľovanie, prevádzanie (do rôznych formátov). Umožňuje rýchlo prevádzať rôzne malé súbory PDF.

Medzi mínusy: služba nedokáže spracovať súbory pozostávajúce z obrázkov (tj. „Pdf-ki“, kde nie je text, tu od nich nič nedostanete - služba vám vráti chybu, že v súbore nie je žiadny text ).

*

PDF.io

Webová stránka: //pdf.io/ru/pdf2doc/

Je zadarmo

PDF.io - domovská stránka: rôzne typy práce so súborom PDF

Veľmi zaujímavá a multifunkčná online služba. Umožňuje prevádzať PDF do: Excel, Word, JPG, HTML, PNG (a rovnaké operácie v opačnom smere). Okrem toho na tejto službe môžete komprimovať súbory tohto typu, kombinovať a deliť stránky. Všeobecne pohodlný asistent v kancelárskej práci ?.

Z mínusov: služba si neporadí so všetkými typmi súborov (najmä o niektorých píše, že nemajú text).

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 20.01.2018

Oprava: 10.02.2020