10 najlepších softvérov na aktualizáciu ovládačov

Dobrý deň!

Ovládače sú ako prevodové stupne v mechanizme, ak nie sú vo vašom počítači (alebo nie sú „natívne“) - systém nefunguje v normálnom režime: potom niečo visí, potom sa nespustí, rôzne spomalenia a chyby.

Obzvlášť ťažké sú ovládače videa a zvuku (v prvom prípade - problémy s hrami, v druhom - žiadny zvuk). Myslím si, že preto vždy existoval záujem o programy, ktoré vám umožňujú aktualizovať ovládače bez priamej účasti používateľov (tak, že stlačíte tlačidlo 1 a je to ...). ?

V skutočnosti som sa v tomto článku rozhodol zhromaždiť tucet podobných programov, ktoré vám pomôžu ušetriť čas a nervy v prípade problémov s vodičmi.

Mimochodom, zoznam nižšie uvedených programov je relevantný na konci roku 2020, predstavuje sa druh najlepších 10 najlepších produktov s ich výhodami / nevýhodami.

A teda, k veci ...

*

Hlavný

Posilňovač vodičov

Webové stránky: //ru.iobit.com/driver-booster.php

Recenzia: podrobná analýza nástroja

Považuje sa za jeden z najlepších programov na automatické vyhľadávanie a aktualizáciu ovládačov. Posúďte sami: na spustenie aktualizácie stačí stlačiť iba jedno tlačidlo!

Potom program prehľadá váš počítač a zobrazí aktuálnu verziu ovládača pre každý váš hardvér (odporučí, čo aktualizovať a čo môžete ponechať - musíte len súhlasiť a všetko aktualizovať. Veľmi rýchlo a pohodlne ✌).

Okrem ovládačov program aktualizuje aj dôležité súčasti systému Windows súvisiace s hrami (takže ak s nimi máte problémy, možno by stálo za to skontrolovať váš systém pomocou Driver Booster ?).

Poznámka: Pre fungovanie Driver Booster je potrebné pripojenie k internetu.

Driver Booster - nájdené 4 zastarané ovládače a 1 herný komponent // príklad programu

Vlastnosti:

 1. jednoduché a pohodlné rozhranie, ktoré dokáže pochopiť aj úplne začínajúci používateľ;
 2. obrovská databáza ovládačov, ktorá sa neustále aktualizuje (pre viac ako 1 milión zariadení);
 3. okrem ovládačov môže program aktualizovať najdôležitejšie knižnice pre hry: DirectX, NET FrameWork, Visual C ++ atď .;
 4. proces aktualizácie prebieha v dvoch fázach: program najskôr skontroluje váš počítač a potom sa vás opýta, čo presne bude aktualizovať (môžete jednoducho súhlasiť s odporúčanými nastaveniami alebo si môžete všetko nakonfigurovať sami);
 5. pred aktualizáciou - program archivuje vaše staré ovládače (aby ste sa mohli vrátiť späť, ak sa niečo stane ...);
 6. existuje možnosť autonómnej prevádzky (bez pripojenia na internet! Poznámka: iba v 8. verzii programu);
 7. existuje dávková aktualizácia ovládača (t.j. pre niekoľko zariadení naraz).

*

DriverPack riešenie

Webová stránka: //drp.su/ru/

Približne. : Môže fungovať bez prístupu na internet.

DriverPack Solution (alebo DPS) sa zásadne líši od Driver Booster - môže fungovať aj bez pripojenia k internetu. DPS má iba dve verzie programu:

 • prvý predstavuje niekoľko priečinkov a súborov s celkovou veľkosťou 20 GB. Ak si ho stiahnete vopred, neskôr budete môcť spustiť DPS ​​a nainštalovať ovládače na ľubovoľnom počítači, ktorý nemá internet (napríklad niekedy sa stane, že je počítač pripojený k sieti, ale sieťová karta nefunguje). pracovať kvôli nedostatku vodiča (ktorý si treba stiahnuť be). V takom prípade takéto „rezervné koleso“ veľmi pomáha!);
 • druhým je bežný program ako Driver Booster. Tiež ho spustíte, program DPS prehľadá počítač a potom z internetu stiahne všetky potrebné ovládače.

Driver Pack 2019 - offline verzia / príklad okna s odporúčaniami na aktualizáciu (odporúčam povoliť verziu „Expert“)

Vlastnosti:

 1. Existujú dve verzie programu: jedna pre online aktualizácie a druhá pre prácu v režime offline (nezávislá zbierka ovládačov môže výrazne pomôcť v prípade problémov so sieťou);
 2. veľká databáza ovládačov (zvyčajne sa nachádza v prípade všetkých zariadení);
 3. okrem ovládačov DPS ponúka aj inštaláciu ďalších potrebných a užitočných programov (pohodlné);
 4. dávková aktualizácia ovládača;
 5. schopnosť vytvárať zálohu ovládačov;
 6. je možné vykonať antivírusovú kontrolu PC, skontrolovať RAM atď .;
 7. z mínusov: v najnovších verziách je zabudovaných veľa reklám, pozorne skontrolujte všetky začiarkavacie políčka!

Dôležité!

1) Niektoré súbory z balíka Driver Pack Solution sú vo formáte 7z (na otvorenie budete možno potrebovať archivátor).

2) Staré offline verzie DPS boli zvyčajne v obraze ISO. Na ich otvorenie sú tiež potrebné špeciálne prostriedky. softvér.

*

DriverHub

Oficiálna stránka: //ru.drvhub.net/

Úplne bezplatný nástroj na automatické vyhľadávanie, inštaláciu a aktualizáciu ovládačov. Hneď poznamenám, že obslužný program vyžaduje prístup k internetu!

Používanie je veľmi jednoduché: stačí spustiť a stlačiť iba jedno tlačidlo „Nájsť teraz“ (ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie ?).

DriverHub - hlavné okno programu

Za minútu alebo dve sa nájde ovládač pre každý hardvér na vašom PC / notebooku (pozri príklad nižšie). Musíte len zaškrtnúť všetko, čo chcete aktualizovať, a kliknúť na tlačidlo „Inštalovať“ . V skutočnosti je to celý proces. Veľmi pohodlné! ?

Zoznam nájdených ovládačov (DriverHub) / na ktoré je možné kliknúť

Vlastnosti:

 1. rozsiahla databáza ovládačov pre najrôznejšie vybavenie: zvukové a grafické karty, zariadenia USB (skenery, tlačiarne atď.), mat. dosky atď.;
 2. Pri aktualizácii nástroj používa ovládače z oficiálnych stránok: Intel, AMD, Microsoft, Sony atď.
 3. úplne zadarmo: rýchlosť sťahovania, počet aktualizovaných ovládačov atď. nie sú nijako obmedzené!
 4. je možné vrátiť systém do predchádzajúceho stavu (ak nie ste spokojní s tým, ako nový ovládač funguje);
 5. program je úplne v ruštine;
 6. ponuka obsahuje odkazy na rýchlu konfiguráciu operačného systému: napájanie, správca diskov, správa počítača, správa siete atď.
 7. funguje vo Windows 7/8/10 (32/64 bitov).

Poznámka: všetky „začiarkavacie políčka“ počas inštalácie (niekedy sa zobrazí ponuka na stiahnutie Avastu)! Program sa navyše na notebookoch s nízkym rozlíšením nespráva veľmi dobre (okno nie je „zmenšené“).

*

Snappy Driver Installer

Webové stránky: //sdi-tool.org/download/

Približne. : Môže fungovať bez prístupu na internet.

Snappy Driver Installer je bezplatný automatický inštalátor ovládačov (veľmi podobný DriverPack Solution, ktorý mu priamo konkuruje, hoci balíček nie je taký populárny).

To, čo sa odlišuje od predchádzajúceho programu (DPS), je to, že offline verzia sa distribuuje nie vo forme ISO obrazu (na otvorenie ktorého potrebujete ďalšie programy), ale vo forme jednoduchého priečinka so súborom EXE - spustili sa a ovládače boli aktualizované. Veľmi pohodlne!

Mimochodom, Snappy Driver Installer má aj kompaktnú verziu, ktorej veľkosť je len pár megabajtov. Na fungovanie je ale potrebné pripojenie na internet.

Snappy Driver Installer - offline verzia (obrazovka hlavného okna)

Vlastnosti:

 1. obrovská zbierka ovládačov pre všetky príležitosti (odporúčam zapísať na pohotovostný flash disk, aby bol vždy po ruke);
 2. dve verzie balíka: plných 19 GB (bez nutnosti pripojenia na internet) a kompaktný - program váži 10 MB (potrebujete však neobmedzený prístup k sieti);
 3. minimum reklamy a nepotrebných programov;
 4. rýchla aktualizácia;
 5. prispôsobiteľný shell podľa vkusu používateľa;
 6. úplne v ruštine.

*

Obslužné programy od spoločností Intel, AMD, NVIDIA

Aktualizácia ovládača Intel

Webová stránka: //www.intel.ru/

Oficiálny nástroj od spoločnosti Intel, ktorý pomôže aktualizovať ovládače pre všetky produkty tejto spoločnosti: procesor, sieťové zariadenia, disky a ďalšie. Kompatibilné so všetkými verziami systému Windows, úplne v ruštine.

Po spustení obslužného programu automaticky rozpozná hardvér a nájde všetok potrebný softvér pre jeho správnu činnosť. Inštalácia ovládačov je plne automatická.

Utilita Intel

Všeobecne platí, že ak používate produkty Intel, samozrejme odporúčam použiť natívnu utilitu ☺. Zvyšok je nepravdepodobné, že by bol užitočný ...

*

Automatická detekcia ovládača AMD

Webové stránky: //www.amd.com/ru/support

Toto sú nástroje na automatické vyhľadanie ovládača videa pre produkty AMD. Po spustení nástroj automaticky zistí vašu grafickú kartu, systém a ďalšie charakteristiky a poskytne odkaz na stiahnutie optimálneho ovládača.

AMD Driver Autodetect - automatická práca na nájdení ovládača videa

Utilita je kompletne v ruštine a funguje v prostredí Windows. Program, mimochodom, môže byť použitý nielen na vyhľadanie ovládača, ale aj na aktualizáciu už nainštalovaného (musíte súhlasiť s tým, že je oveľa jednoduchšie stlačiť jedno tlačidlo v programe, ako samostatne stúpať divočinou oficiálne stránky, kde je kopec všetkých polopotrebných informácií ?).

*

Aktualizácia NVIDIA (GeForce Experience)

Webové stránky: //www.nvidia.ru/

Oficiálna pomôcka pre používateľov NVIDIA. Po spustení pomôcky naskenuje všetok hardvér vo vašom počítači, vyhodnotí, či pre ne existujú ovládače, a ponúkne ich aktualizáciu (ak je to potrebné).

Mimochodom, v profiloch nastavení môžete nastaviť, ako často sa budú aktualizácie kontrolovať (či povoliť použitie beta verzií, či upozorňovať na vyskakovacie správy v zásobníku).

Pomôcky NVIDIA Update - nainštalujte ovládač za pár minút!

Pamätajte tiež na to, že od verzie R275 aktualizácia NVIDIA Update automaticky aktualizuje nielen ovládače, ale aj herné profily (vrátane profilov SLI). Na oficiálnych webových stránkach (odkaz je uvedený vyššie) je nakreslená postupná konfigurácia programu (aj keď tam nie je nič zvláštne na konfigurácii ☝).

*

Geniálny vodič

Webové stránky: //www.driver-soft.com/

Veľmi obľúbený program na prácu s vodičmi. Je dosť multifunkčný: dokáže automaticky vyhľadať a aktualizovať na najnovšiu verziu ovládača, vytvárať zálohy už nainštalovaných ovládačov, obnovovať stratené, mazať staré a nepotrebné.

Používanie je jednoduché: po spustení programu bude automaticky zhromažďovať informácie o vašom PC, hardvéri, vyhodnocovať systém a ponúka možnosť aktualizácie. Podporuje ruštinu.

Vitajte v Driver Genius

Vlastnosti:

 1. obrovská databáza ovládačov, podpora viac ako 300 000 rôznych zariadení;
 2. zálohovanie aktuálnych ovládačov (navyše ich môžete vložiť buď do archívu, alebo vytvoriť EXE inštalátor, aby ste ich v prípade problémov mohli spustiť a nainštalovať ovládače bez Driver Genius);
 3. schopnosť odstrániť staré alebo nadbytočné ovládače;
 4. podpora príkazového riadku;
 5. Podpora ruského jazyka;
 6. pracuje pod všetkými populárnymi Windows: 7/8/10 (32/64 bitov);
 7. z mínusov: program je platený (v bezplatnej verzii existuje obmedzenie na aktualizáciu a prácu so zálohovaním).

*

SlimDrivers

Webová stránka: //www.driverupdate.net/

Bezplatný a pomerne multifunkčný program na automatické vyhľadávanie a aktualizáciu ovládačov (mimochodom, robí s tým celkom dobrú prácu).

Okrem hlavnej úlohy (?) sa program dobre vyrovná aj s vytváraním záložných kópií „palivového dreva“ (a v prípade problémov s ich obnovou).

K dispozícii je tiež plánovač úloh (napríklad na pravidelnú kontrolu aktualizácií), funkcia na odstránenie ľubovoľného ovládača zo systému (čistý!).

SlimDrivers - varovanie o nutnosti aktualizácie 4 ovládačov

Vlastnosti:

 1. rýchle automatické vyhľadávanie a aktualizácia;
 2. správca úloh;
 3. funkcia úplného odstránenia starého alebo nepotrebného ovládača;
 4. zálohovanie a obnovenie;
 5. všetky funkcie fungujú v bezplatnej verzii (veľa podobných nástrojov žiada o platbu za rovnakú funkčnosť);
 6. funguje vo všetkých bežných Windows: 7/8/10;
 7. z mínusov: dostatok reklamy počas inštalácie (pozorne skontrolujte začiarkavacie políčka).

*

Dcérska spoločnosť

3DP Net

Webové stránky: //www.3dpchip.com/

3DP Net - našiel sa ovládač sieťovej karty. Hurá!

3DP Net je špecializovaný nástroj, ktorý sa vyžaduje na aktualizáciu ovládača sieťového adaptéra (sieťovej karty). Predstavte si: nemáte internet, pretože sieťová karta nefunguje (nie je pre ňu žiadny ovládač). Aby sieťová karta fungovala, potrebujete ovládač, ktorý je k dispozícii na internete.

Ako vyriešiť túto hádanku? Máte pravdu, stiahnite si 3DP Net, ktorý má veľkosť iba asi 100 MB (môžete použiť svoj smartphone), a spustite ho - obslužný program automaticky vyberie ovládač a budete mať sieť. Odporučiť!

Poznámka: Upozorňujeme, že na oficiálnych webových stránkach sú 2 nástroje - 3DP Chip a 3DP Net (hovoríme o druhom!).

*

Dvojitý vodič

Stránka vývojára: //www.boozet.org/

Softportal: //www.softportal.com/

Double Driver - hlavné okno programu (príprava na zálohovanie ☺)

Tento malý bezplatný nástroj je potrebný na vytvorenie zálohy všetkých nainštalovaných ovládačov. Okrem toho to robí veľmi rýchlo (často požadovaný čas nie je dlhší ako 1 minúta!).

Chcem poznamenať, že ovládače v nástroji sa zobrazujú v pohodlnom zozname (v poradí), ktorý je možné uložiť alebo vytlačiť. Ovládače v zálohe tiež ležia opatrne, každý v priečinku hotela, ktorého názvy sú identické s vašimi zariadeniami.

Všeobecne ide o mimoriadne potrebný, užitočný a bezplatný nástroj (podobné programy na zálohovanie stoja peniaze) ...

*

Zametač vodiča

Stránka vývojára: //phyxion.net/

Softportal: //www.softportal.com/

Driver Sweeper - pozeráme sa na všetky ovládače (dôležité - buďte opatrní, pretože program nás nijako neobmedzuje a zobrazuje všetko a o všetkom)

Jednoduchý a spoľahlivý program na odstránenie úplne všetkých ovládačov v systéme čistých! Buďte s ňou opatrní, pretože veľmi vás to neobmedzuje vo vašich možnostiach. Veľmi to pomôže v prípadoch, keď nie je možné odstrániť žiadny ovládač „uviaznutý“ v systéme (alebo ho nevidíte a nenájdete, ale je tam ?).

Pred jeho odstránením môžete vytvoriť záložnú kópiu všetkého „palivového dreva“ (pre každý prípad) ... Program funguje vo všetkých verziách systému Windows, je podporovaná ruština.

*

DDU

Webové stránky: //www.wagnardsoft.com/

Display Driver Uninstaller - odstránenie ovládačov grafickej karty

Jednoduchý a efektívny nástroj na úplné odstránenie grafického ovládača zo systému (myslím, že mnohí narazili na problém s aktualizáciou grafického ovládača, pretože sa nový nainštaloval až po úplnom odstránení starého). To je presne to, čo dokáže DDU (Display Driver Uninstaller).

Program podporuje všetok softvér pre grafické karty od výrobcov AMD, Intel, NVIDIA (vrátane rôznych kľúčov registra, komponentov, priečinkov atď.). Chcel by som tiež poznamenať, že po spustení DDU nemá váš systém žiadne stopy po prítomnosti starého ovládača.

Display Driver Uninstaller má tri režimy činnosti: prvým je jednoduché odstránenie ovládača a reštartovanie PC / notebooku; druhým je obvyklé vymazanie (reštart je na vašom svedomí ?); tretie je vybratie a vypnutie PC.

Mimochodom, obslužný program uchováva protokol, v ktorom zaznamenáva všetky akcie, ktoré vykonávate. Môžete ho napríklad použiť na zistenie, ktoré verzie ovládačov už boli nainštalované (je vhodné, ak hľadáte aktuálnu funkčnú verziu ovládača a nepamätáte si, ktoré ste už vyskúšali).

Všeobecne odporúčam všetkým, ktorí majú problémy s ovládačmi videa.

*

Výsledky (čo si treba pamätať!)

 1. Jedným z najjednoduchších spôsobov aktualizácie všetkých ovládačov a herných komponentov v systéme Windows je použitie nástroja Driver Booster;
 2. ak neviete, pre ktoré zariadenie nemáte ovládač, otvorte správcu zariadení: vedľa zariadenia, pre ktoré neexistuje ovládač, sa rozsvieti žltý výkričník;
 3. je veľmi vhodné vopred si na pohotovostný flash disk napísať nejaký balík ovládačov, ktorý môže fungovať bez pripojenia k internetu (napríklad Snappy Driver Installer alebo DriverPack Solutions);
 4. ak ste v takýchto programoch nedokázali aktualizovať ovládač pomocou automatických aktualizácií, vyskúšajte manuálnu metódu;
 5. v prípade problémov s audio ovládačmi vám odporúčam prečítať si tento článok;
 6. v prípade problémov s ovládačmi videa odporúčam tento materiál;
 7. pokyny na aktualizáciu ovládača pre sieťový adaptér Wi-Fi nájdete tu;
 8. ak nemôžete odstrániť starý ovládač, odporúčam túto metódu;
 9. Ak neviete, ako aktualizovať ovládače, keď je internet vypnutý, vyskúšajte tieto metódy.

*

To je zatiaľ všetko, k dodatkom k tejto téme - vopred samostatná vďaka!

Veľa šťastia všetkým!

?

Prvýkrát zverejnené: 23.10.2016 

Aktualizácia článku: 15/10/2020