Internet nefunguje na telefóne: dôvody a riešenia & # x1f44c;

Dobrý čas všetkým!

Dnes si už nie je možné predstaviť telefón bez internetového pripojenia (aspoň pre väčšinu ?), časť funkčnosti bude jednoducho prerušená: na sociálnych sieťach nemôžete zistiť počasie ani odpovedať na správy. siete alebo prehliadnuť najnovšie správy ...

Všeobecne nie je toľko dôvodov, prečo chýba internet v mobilnom prístroji. V tomto článku chcem vyzdvihnúť tie najzákladnejšie z nich (najpopulárnejšie, s ktorými sa stretávajú takmer všetci používatelia). Myslím si, že poznámka bude veľmi užitočná a pomôže vám v ťažkých časoch ...

A teda bližšie k téme. ?

? Dodatok!

Ako zvýšiť hlasitosť v systéme Android (príliš tichý zvuk, chýbajú mi hovory).

*

Dôvody, pre ktoré internet nefunguje v telefóne (Android)

Myslím si, že tento článok by sa mal rozdeliť na dve časti: v jednej analyzovať problémy s mobilným internetom (rovnaký 3G / 4G), v druhej - keď internet nefunguje prostredníctvom siete Wi-Fi.

*

Žiadny mobilný internet 3G / 4G

Odporúčam najskôr reštartovať telefón a odpojiť sa od sietí Wi-Fi.

? Je zostatok na mieste?

Možno je to prvá vec, ktorú začneme. Aj keď ste včera práve vložili 1000 rubľov. na účet - mohli by sa z neho „vypariť“ napríklad z dôvodu niektorých predplatných (alebo ak je váš telefón infikovaný vírusom - mohol by previesť prostriedky na iné číslo).

Na kontrolu zostatku môžete použiť svoj osobný účet na webových stránkach operátora alebo použiť nasledujúce požiadavky USSD (pozri obrazovku nižšie ?):

  1. Megafón: * 100 #
  2. Beeline: * 102 #
  3. Tele2: * 105 #
  4. MTS: * 100 #

Kontrola rovnováhy na Megafone

*

? Ste v oblasti zapojenej do siete?

Ak sa nachádzate mimo veľkého mesta, upozorňujeme, že 4G (a možno dokonca 3G) nemusí v tejto oblasti fungovať. Územie našej krajiny je pomerne rozsiahle a sú miesta, kde nemusí byť jednoduché spojenie ...

Ak chcete zistiť oblasť pokrytia vášho mobilného operátora, prejdite na jeho oficiálnu webovú stránku a pozrite sa na mapu. Napríklad v MTS to vyzerá takto (pozri obrazovku nižšie ?).

Oblasť pokrytia MTS (obrazovka z oficiálnych webových stránok operátora)

Mimochodom, v tomto ohľade by tiež nebolo nadbytočné venovať pozornosť úrovni signálu. U zariadení s Androidom to možno zistiť podľa ikony siete v hornej časti okna (pozri príklad nižšie).

Sila signálu

*

? Je limit zahrnutý v nastaveniach systému Android?

V nastaveniach systému Android existuje taký „trik“, ako obmedzenie prenosu po dosiahnutí určitého limitu (tj. Samotný telefón sleduje štatistiku a aby váš zostatok neprešiel do záporného pásma, včas vypne prenos mobilných dát) .

Je pravda, že na obrazovke sa zvyčajne zobrazí upozornenie a mali by ste si uvedomiť, že dôvod je tento ... (ale nikdy neviete ...?).

Nastavený limit a limit si môžete pozrieť v nastaveniach systému Android v sekcii „Prenos údajov“ (pozri obrazovku nižšie ?). Dajú sa tam nastaviť aj nové parametre.

Kontrola limitu (v nastaveniach systému Android)

*

? Došla prevádzka (možno bol limit vašej tarify vyčerpaný)?

Toto je najpopulárnejší dôvod nedostatku internetu. Aj hranicu niekoľkých desiatok gigabajtov je možné minúť napríklad sledovaním niekoľkých online filmov.

„Zvyšky“ nájdete podľa svojej tarify v osobnom účte operátora (alebo prostredníctvom hovoru v call centre). Napríklad pre Megafon je to všetko celkom jednoducho usporiadané: stačí otvoriť príslušnú kartu v LC.

Zostatky na tarifách za služby v Megafone (osobný účet)

*

? Skontrolujte svoje nastavenia internetu

V niektorých prípadoch sa nastavenia telefónu požadované na prístup na internet resetujú. Najjednoduchší spôsob, ako ich znova získať, je zavolať alebo poslať operátorovi žiadosť o USSD. Nižšie je uvedený malý štítok so 4 obľúbenými operátormi v našej krajine ...

Meno operátora Zák
Megafón SMS s textom „1“ na číslo 5049
Beeline Volajte na číslo 06503
MTS Prázdna správa na číslo 1234
Tele 2 Volajte na číslo 679

Mimochodom, tieto parametre môžete nastaviť manuálne (ale podľa mňa je to nepríjemné ?). Ak to chcete urobiť, otvorte sekciu nastavení systému Android „Prístupové body APN“ a z nasledujúcej tabuľky zadajte nasledujúce parametre (pomocná obrazovka screen).

Nastavenia internetu (Android)

Doska s parametrami pre veľkých 4 operátorov.

Meno operátora názov APN Užívateľské meno Heslo
Megafón Megafon internet internet gdata gdata
Tele 2 Tele2 internet internet.tele2.ru nedôležitý nedôležitý
Beeline beeline internet.beeline.ru beeline beeline
MTS mts-internet mts mts mts

*

? Problém so SIM kartou

Ak ste si kúpili nový telefón, vložte do neho starú  SIM kartu a zistili ste, že internet nefunguje - možno ide o to, že ho stačí vymeniť za nový (môže sa to vyžadovať aj v prípade, že ste ho náhodou poškodili). ). Našťastie operátori vydávajú nové SIM karty zadarmo (aspoň zatiaľ ? ...).

Ak to chcete znova skontrolovať, môžete vybrať SIM kartu a vložiť ju do iného telefónu. Takýto jednoduchý test vám môže presne povedať, v čom je problém: so samotným zariadením alebo aj tak s kartou ...

Roh, ktorý ukazuje, ako správne vložiť SIM kartu

*

Žiadny internet cez Wi-Fi

Problémy s prístupom na internet cez Wi-Fi sú samostatným „kaštieľom“ (preto som ich zaradil do samostatnej kategórie).

? Poznámka!

Ak chcete pripojiť svoj telefón (v systéme Android) k sieti Wi-Fi, ale nevidí to, prečítajte si tento návod

Pred ďalšou analýzou odporúčam urobiť 3 veci:

  1. reštartujte telefón;
  2. potom vypnite / zapnite sieť Wi-Fi (pozri obrazovku nižšie ?). Dávajte pozor aj na letový režim - musí byť vypnutý!

    zapnuté vypnuté. Wi-Fi

  3. skontrolujte, či majú iné zariadenia pripojené k rovnakej sieti Wi-Fi prístup na internet . Ak na nich tiež nie je internet, musíte hľadať dôvod v smerovači (smerovači), s ktorým pristupujete k sieti. V takom prípade odporúčam tento pokyn.

*

? Nie je dátum a čas v poriadku ?

Toto je prvý a veľmi populárny dôvod. Ďalej objasním, skontrolujem nielen samotný čas, ale aj časové pásmo, formáty dátumu. Skúste ich nastaviť ručne a potom skontrolujte fungovanie siete.

Nastavenie dátumu a času v systéme Android

*

? Venujte pozornosť ochranným aplikáciám

Nie je nezvyčajné, keď môžu antivírusy blokovať prístup k sieti Wi-Fi (najmä ak povolíte maximálnu úroveň ochrany). Najčastejšie to platí pre verejné siete Wi-Fi, niekde v parkoch alebo na letiskách (antivírusy sa im veľmi nepáčia, považujú ich za dosť „netesné“, cez ktoré môžu prenikať osobné údaje).

Počas testovania môžete antivírus vypnúť (alebo pridať svoju domácu sieť do zoznamu dôveryhodných).

*

? Skúste v nastaveniach odstrániť sieť Wi-Fi a znova sa k nej pripojiť. Môžete to urobiť v sekcii „Wi-Fi“ .

Odstrániť sieť / Android

*

? Poskytovateľské servery DNS vypadli

Tiež nie je nezvyčajné, že poskytovateľ internetu má nefunkčné servery DNS (a kvôli nim môže byť pre vás ťažké alebo nemožné vôbec otvoriť tie isté stránky vo vašom prehliadači). Viac informácií o DNS sa dozviete tu

Na ich nahradenie stačí otvoriť nastavenia siete Wi-Fi, ku ktorej ste pripojení, a určiť DNS od Google (určite nebudú horšie ako od vášho poskytovateľa internetu). V mojom príklade som uviedol 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

Nastavenie serverov DNS

*

? Dodatok k uvedenému!

Tiež vám odporúčam prečítať si jeden z mojich predchádzajúcich pokynov. Podrobnejšie popisuje, prečo nemusí internet fungovať na Androide cez Wi-Fi

PS

Ak vám žiadna z vyššie uvedených rád nepomohla, možno bude užitočné skúsiť resetovať všetky nastavenia telefónu na pôvodné hodnoty z výroby (tj. Vykonať make Obnoviť pôvodné hodnoty).

Podotýkam, že v takom prípade sa vymažú všetky údaje používateľa (musíte si najskôr urobiť zálohu), zároveň sa však vynulujú všetky parametre (vrátane tých, ktoré zodpovedajú za prevádzku internetu) (čo zvyčajne pomáha pri riešení problém, ak nesúvisí s hardvérom telefónu ...).

? Dodatok!

Ako resetovať nastavenia systému Android na pôvodné nastavenia [Hard Reset] (tj. Odstrániť všetky dáta z telefónu, tabletu) - pozrite si pokyny pre začiatočníkov

*

To je zatiaľ všetko ...

Alternatívne riešenia v komentároch sú vítané!

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 20.10.2018

Oprava: 20.7.2020