Ako vidieť skryté súbory a priečinky na disku

Ahoj!

Prieskumník predvolene vo všetkých verziách systému Windows nezobrazuje všetky súbory a priečinky (pre mnohé je to otvor)! V niektorých prípadoch môžu takéto „neviditeľné“ súbory zaberať veľa voľného miesta na disku (čo spôsobuje vážne rozhorčenie používateľov).

V skutočnosti v tejto malej poznámke ukážem niekoľko jednoduchých spôsobov, ako môžete vyhľadať a zobraziť všetky súbory umiestnené dokonca aj v systémových priečinkoch systému Windows.

Mimochodom, ak „stratíte“ miesto na disku (a neviete kde) , odporúčam ho rozobrať pomocou špeciálneho. Obslužný program  skenera (odkaz na pokyny je uvedený nižšie).

Odporučiť!

Čím je upchatý môj pevný disk (alebo kam zmizlo voľné miesto na pevnom disku) [Analýza disku] - //ocomp.info/chem-zabit-moy-zhestkiy-disk.html

*

Spôsoby zobrazenia skrytých súborov a priečinkov

❶ 

Metóda 1: Použitie nastavení Prieskumníka súborov

Ako bolo uvedené vyššie, program Windows Prieskumník predvolene nezobrazuje súbory (priečinky), ktorých atribúty sú skryté alebo systémové. Robí sa to z bezpečnostných dôvodov - aby používateľ omylom neodstránil súbor, ktorý systém potrebuje.

Ako povoliť zobrazenie skrytých súborov v prehliadači:

 1. stlačte kombináciu tlačidiel Win + R (objaví sa okno "Spustiť");
 2. zadajte priečinky ovládania príkazov a kliknite na tlačidlo OK (otvoria sa nastavenia prieskumníka);

  Možnosti prieskumníka - Win + R / Ako príklad

  Alternatívna možnosť: prejdite do ľubovoľného priečinka na pevnom disku, potom otvorte kartu „Zobraziť“ a kliknite na kartu „Možnosti“ . Relevantné pre Windows 10.

  Zobraziť - Možnosti (Prieskumník súborov, Windows 10)

 3. potom prejdite do sekcie „Zobraziť“ a zrušte začiarknutie položiek „Skryť chránené systémové súbory ...“ , „Skryť prípony pre registrované typy ...“  a tiež posuňte posúvač do režimu „Zobraziť skryté súbory a priečinky“ (príklad na snímke obrazovky nižšie).

  Parametre prieskumníka - teraz bude všetko viditeľné!

 4. ako príklad uvádzam otvorenú jednotku „C: \“: Upozorňujeme, že niektoré priečinky vyzerajú „bledšie“ ako iné - ide o skryté priečinky.

  Skryté priečinky sa teraz zobrazujú na systémovej jednotke systému Windows

❷ 

Metóda 2: použitie špeciálneho. softvér

Je oveľa pohodlnejšie spravovať veľké množstvo súborov pomocou správcov súborov (alebo ako sa tiež nazývajú velitelia ). Medzi najznámejšie patria Total Commander a Far Manager.

Total Commander

Oficiálna webová stránka: //www.ghisler.com/

V tomto programe stačí kliknúť iba na jedno tlačidlo na paneli nástrojov - „Skryté prvky“ (pozri príklad nižšie).

Skryté predmety / Total Commander

Ak máte staršiu verziu programu, otvorte nastavenia a v sekcii  „Obsah panelov“ začiarknite dve políčka: „Zobraziť skryté súbory“ a „Zobraziť systémové súbory“ . Nižšie je uvedený príklad.

Zobraziť skryté a systémové súbory

Upozorňujeme, že skryté priečinky v aplikácii Total Commander sú označené výkričníkmi.

zobrazia sa všetky súbory

Far Manager

Oficiálna webová stránka: //www.farmanager.com/download.php?l=ru

Tento veliteľ vyzerá trochu staromódne (s modrým oknom ?), ale pokiaľ ide o funkčnosť, nepodľahne mnohým „maľovaným“ novinkám. Upozorňujeme, že po spustení programu Far Manager automaticky a okamžite zobrazí absolútne všetky súbory a priečinky (skryté aj normálne).

Poznámka: ak ste s Far ešte nikdy nepracovali, potom ako referenciu poviem, že na výber disku použite kombináciu Alt + F1.

Okno Far Manager

Metóda 3: Skrytý súbor (priečinok) je možné zmeniť na normálny

Prečo je jeden súbor klasifikovaný ako skrytý a druhý nie? Všetko je o atribútoch (metaúdaje popisujúce súbor. Môžu byť nastavené alebo nie). Tých. skryté súbory majú určité atribúty, ktoré iné nemajú. Zmenou atribútov súboru je teda možné urobiť ho skrytým normálnym.

Ďalej zvážim niekoľko spôsobov, ako to možno dosiahnuť.

Najjednoduchšou možnosťou je otvoriť vlastnosti súboru priamo v prieskumníkovi (kliknúť naň pravým tlačidlom myši).

Vlastnosti súboru

Ďalej na karte „Všeobecné“ zrušte začiarknutie atribútu „Skryté“ a kliknite na tlačidlo OK. Všeobecne platí, že obvyklý prieskumník nie je príliš vhodný na prácu s atribútmi (stále odporúčam používať Far Manager).

Odstraňuje sa skrytý atribút

Druhý spôsob: spustite Far Manager a otvorte požadovaný disk / adresár (disk vyberte pomocou kombinácie klávesov Alt + F1).

ALT + F1 - otvorenie ponuky s výberom disku (FAR)

Ďalej umiestnite kurzor na vybraný súbor (ak potrebujete vybrať všetky súbory v priečinku - stlačte kombináciu Shift + End a Shift + Home) a stlačte kombináciu Ctrl + A. Malo by sa zobraziť okno s vlastnosťami, v ktorom môžete nastaviť alebo zrušiť začiarknutie atribútu (pozri obrazovku nižšie - venujte pozornosť krížiku vedľa položky „Skryté“).

Ak chcete odstrániť všetky atribúty, postupne stlačte tlačidlá R, A, H, S, C, E (uvidíte, že krížiky oproti všetkým položkám budú odstránené). Potom kliknite na „Nastaviť“ .

Ako odstrániť atribút „Skryté“ v nástroji Far Manager / Clickable

Po dokončení operácie - súbory / priečinky budú viditeľné v ktoromkoľvek z programov (v rovnakom prehľadávači).

*

Vo všeobecnosti je to všetko ...

Šťastnú prácu!