Ako pridať vlastný text do videa a pridať tituly [3 spôsoby]

Dobrý čas!

Pri práci s videom niekedy musíte nejaký text prekryť, napríklad pridať svoje blahoželanie k „hrdinovi“ príležitosti (ak natáčate film na nejaký sviatok) alebo len vysvetliť, čo sa deje v rám (v priebehu rokov sa dá veľa zabudnúť. .. ?).

Mimochodom, text vložený pred alebo za stopu videa sa nazýva tituly . Táto možnosť je pohodlnejšia na informovanie o tom, kto sa podieľal na tvorbe videa (ak je uvedený na začiatku, potom pre názov videa / epizódy).

Ďalej v článku, na pár mojich príkladoch, chcem ukázať najjednoduchšie spôsoby riešenia tohto problému (pre používateľov, ktorí práve začínajú s úpravami videa).

Takže ...

*

Pridávanie textu / titulkov k videám

Metóda 1: v editore pre začiatočníkov „Úpravy videa“

Strih videa

Oficiálna webová stránka: //video-editor.su/

Tento editor je na jednej strane dosť multifunkčný a umožňuje vám vyriešiť celý rad najpotrebnejších úloh pre spracovanie videa, na druhej strane je určený pre začiatočníkov a všetky akcie v ňom sú veľmi jednoduché (minimálne je ľahšie pochopiť ako vo väčšine iných analógov).

Okrem toho je 100% rusifikovaný a kompatibilný s väčšinou moderných operačných systémov Windows 7/8/10 (32/64 bitov).

Poďme po krokoch, ako vyriešiť súčasný problém.

1) Prvá vec, ktorú musíte urobiť po spustení editora, je vytvorenie nového čistého projektu (pozri obrazovku nižšie ?).

Nový projekt (strih videa 9.25)

2) Potom kliknite na tlačidlo  „Pridať“ a naimportujte do projektu video, na ktoré chcete použiť text (v mojom príklade to urobím pre jeden starý populárny film).

Mimochodom, ak potrebujete pozdĺžne spojiť niekoľko videí do jedného, ​​môžete ich okamžite všetky pridať do jedného projektu.

Pridajte video a fotografiu (Úpravy videa 9.25)

3) Potom musíte prejsť do sekcie  „Text“  a kliknúť na požadovanú šablónu / šablónu (je ich tu celkom dosť ?).

Potom sa na videu objaví textové rozloženie, ktoré si môžete sami upraviť (podotýkam, že môžete meniť tak samotné písmo, ako aj jeho veľkosť, sklon atď. Upozorňujeme, že program má predvoľby pre krásne volumetrické písma).

Pridávanie textu cez video - Úpravy videa 9.25

4) Program na úpravu videa umožňuje okrem textu pridať k videu aj nálepky: šípky, oblaky atď. (Mimochodom, do týchto nálepiek je vhodné vkladať vaše komentáre - bude to vyzerať, akoby povedala nejaká postava z hry / filmu).

Pridávanie nálepiek a obrázkov cez videá - úpravy videa 9.25

5) Pokiaľ ide o názvy: ak ich chcete vložiť do svojho projektu, prejdite do časti „Text“ a kliknite na ponuku „Názvy“ .

V zbierkach prázdnych miest programu sú desiatky rôznych šablón, niektoré z nich sú zobrazené na snímke obrazovky nižšie (môžete si však vytvoriť vlastné tituly (zo zbierky obrázkov, snímok obrazovky atď.)).

Text - kredity - strih videa 9.25

Mimochodom , upozorňujeme, že po pridaní názvov sa tieto tituly objavia vo vašej stope videa. Ak chcete, aby sa kredity zobrazovali pred videom, jednoducho ich vymeňte za svoje hlavné video (pozri príklad nižšie ?).

Stopa videa

6) Pridaný prázdny nadpis je možné editovať dvojitým kliknutím na neho (môžete napríklad napísať vlastný text, určiť jeho veľkosť, umiestnenie, zmeniť pozadie atď.). Pozri príklad. ?

Podrobné nastavenie titulov

7) Keď sa do videa vloží požadovaný text, venujte pozornosť pravej strane editora - tam budete musieť kliknúť na tlačidlo  „Uložiť video“ .

Potom vyberte možnosť uloženia, napríklad  „Súbor AVI“ (poznámka: toto je univerzálna možnosť, vhodná ako na neskoršie prezeranie videa na PC, tak na telefóne, rôzne pomôcky).

Uložiť video (strih videa 9.25)

Potom vás program požiada o nastavenie úrovne kompresie (vo väčšine prípadov môžete jednoducho prijať predvolenú možnosť) a začatie vytvárania videa. Musíte si počkať až do konca operácie ...

Ako vidíte, nič zložité ...

*

Metóda 2: S programom Movavi Video Suite

Movavi Video Suite

Webová stránka: //www.movavi.ru/

Tento editor je o niečo komplikovanejší ako ten predchádzajúci, má však množstvo funkcií a šablón, ktoré konkurencia nemá (a ak potrebujete urobiť niečo tak neobvyklé, môže to byť pre vás užitočné!).

Produkt Movavi má navyše ešte jednu výhodu: videá sa komprimujú pomerne rýchlo (pri použití formátu MP4 a vrátane dekódovania *).

*

Stručne o tom, ako vyriešiť náš problém v aplikácii Movavi Video Suite ...

1) Po inštalácii a spustení programu vytvorte nový projekt. ?

Nový projekt - Movavi Video Suite

2) Pridajte video, ku ktorému potrebujete tituly (alebo ku ktorému chcete pridať text).

Importovanie súborov - pridávanie súborov (softvér Movavi Video Suite)

3) Potom otvorte ponuku „TT“ (text) a vyberte jedno z prázdnych miest (je ich tu celkom dosť). Je potrebné ho preniesť do videozáznamu (spolu s pridaným videom).

Prenos požadovaného textu do videozáznamu - Movavi Video Suite

4) Zmeňte text šablóny na svoj vlastný (veľkosť textového bloku sa dá mimochodom tiež ľahko zmeniť).

Úpravy textu pre seba - Movavi Video Suite

5) Stojí za zmienku, že okrem štandardného textového prekrytia existujú aj celkom zaujímavé bloky v podobe oblakov, šípok atď. ?

Movavi Video Suite - existuje viac zaujímavých titulov

*

Metóda 3: v editore Bolide Movie Creator

Bolide filmový tvorca

Webové stránky: //movie-creator.com/rus/

Ďalší veľmi kvalitný video editor od ruského vývojára. Možno je v porovnaní s programom Video-Master mierne ľahší na zvládnutie pre začínajúceho používateľa, ale má svoje vlastné jedinečné efekty a šablóny.

Ak navyše hovorí konkrétne o pridávaní textu, potom má Bolide Movie Creator jednu výhodu: umožňuje vám rýchlo pridať potrebné bloky textu v určitých bodoch videa (v časti „Video-Montage“ je to tiež možné, ale pre musíte vykonať ešte jednu akciu ...).

*

1) A tak po inštalácii a spustení programu - pridajte požadované video do projektu Bolide Movie Creator. Upozorňujeme, že v spodnej časti okna programu budete mať automaticky videozáznam.

Bolide Movie Creator - pridávanie videí

2) Nájdite vo videu miesto, kam chcete vložiť text (použite na to videozáznam, pozrite si snímku obrazovky nižšie). Potom kliknite na nástroj s písmenom „T“ a označte, že chcete pridať „text“ .

Vložte štítok

3) Teraz napíšte text, vyberte vzhľad a kliknite na tlačidlo OK.

Poznámka: Mimochodom, k textu môžete pridať počítadlo (v niektorých prípadoch je to veľmi užitočné, napríklad ak chcete ukázať, koľko sekúnd trvá konkrétna akcia ...).

Úpravy textu + počítadlo

4) Venujte pozornosť videozáznamu v dolnej časti okna: vedľa neho sa zobrazí ďalšia, na ktorej bude náš text. Pomocou myši môžete presunúť zobrazenie textu na požadované miesto a upraviť čas jeho vzhľadu / zmiznutia.

Čas vzhľadu - čas, kedy nápis zmizol

5) Pokiaľ ide o názvy (poznámka: pridávajú sa k videu rovnakým spôsobom ako pri bežnom texte) - spôsob, akým vyzerajú, je uvedený na snímke obrazovky nižšie. Je možné poznamenať, že je možné pridať veľa textu (všetko, čo je potrebné ?), a to všetko vyzerá celkom „čitateľne“.

Pre porovnanie, ako vyzerajú kredity

6) Po vykonaní všetkých úprav videa - kliknite na odkaz „Uložiť video“ , pozrite si snímku obrazovky nižšie.

Uložiť video

7) Potom nastavte formát, kvalitu kompresie (všimnite si, že program automaticky počíta veľkosť videa, ktoré dostanete na výstupe) a kliknite na „Štart“ .

Uložiť nastavenia

8) Stojí za zmienku, že bezplatná verzia aplikácie Bolide Movie Creator pridá k hotovému videu malý banner (pravidelne sa objavuje a mizne v rohu obrazovky).

Reklamný banner (vo všeobecnosti to neprekáža, ale stále existuje ... ?)

*

Šťastné spracovanie videa!

Prvé zverejnenie: 29.7.2019

Oprava: 10.11.2020