Na telefóne (Android) nie je žiadny zvuk - čo mám robiť?

Dobrý deň!

Chcem hneď začať tento článok s malým objasnením: zvuk môže zmiznúť jednak v dôsledku nastavenia softvéru (chyby), jednak v dôsledku technických porúch (napríklad v prípade poruchy reproduktora). Táto poznámka vám samozrejme pomôže iba v prvom prípade vykonať takpovediac primárnu diagnostiku (aby ste neprišli o peniaze v službe kvôli nejakým nezmyslom v podobe „začiarknutia“ ...) .

Mimochodom, ak nemáte zvuk iba v konkrétnej aplikácii (napríklad v prehliadači), jedná sa takmer určite o softvérovú chybu.

Ďalším bodom: je možné, že máte zvuk, ktorý je veľmi tichý (sotva počuteľný). Ak je to tak, skúste si prečítať jeden z mojich predchádzajúcich pokynov (odkaz nižšie).

Teraz uzatváram úvod, bližšie k veci ...

Pomôcť!

Ako zvýšiť hlasitosť v systéme Android (príliš tichý zvuk, chýbajú mi hovory) - //ocomp.info/kak-uvelichit-gromkost-na-androide.html

*

Čo robiť, ak ste v telefóne stratili zvuk

Skontrolujte nastavenia hlasitosti

Toto je prvá vec, ktorú odporúčam začať. Faktom je, že množstvo firmvérov má malú „poruchu“: pri určitej úrovni hlasitosti môže telefón „zamrznúť“ a kým nezmeníte nastavenie hlasitosti o 1 - 2%, bude telefón nemý.

Poznámka:

1) Odporúčam zmeniť hlasitosť všetkých ovládacích prvkov (melódia, multimédiá, budík), viď obrazovka nižšie.

2) Uistite sa, že sú zapnuté režimy Tichý a Nerušiť.

Nastavenia zvuku v systéme Android

Mimochodom, v niektorých telefónoch sa dá tichý režim aktivovať automaticky (napríklad keď nabitie batérie dosiahne kritický limit). Na mnohých zariadeniach Samsung sa tichý režim môže aktivovať náhodne: ak nestlačíte opatrne „#“, telefón sa „vypne“ za niekoľko sekúnd ...

Režim úspory batérie je aktivovaný

Niektoré modely telefónov majú špeciálnu výbavu. režim, ktorý je navrhnutý na šetrenie energie batérie. Keď je aktivovaný, funkčnosť zariadenia klesá, vrátane zvuku môže „zmiznúť“ (bude to iba pri telefonických rozhovoroch). To sa deje s cieľom maximalizovať životnosť zariadenia bez dobíjania.

Režim úspory energie je vynútený

Tento režim sa dá teda spustiť automaticky (niekedy násilne), keď nabitie batérie dosiahne určitú hranicu (10%, 15% atď.). Napríklad taká vec je k dispozícii v zariadeniach od spoločnosti Bright & Quick.

Riešenie: nabite telefón a prepnite na normálnu prevádzku. Znova skontrolujte nastavenie hlasitosti a zvuk.

Pokiaľ ide o slúchadlá ...

Pravdepodobne v polovici prípadov problémov so zvukom v telefóne sú „zapojené“ slúchadlá. Ak máte káblové slúchadlá, venujte pozornosť predovšetkým audio konektoru telefónu. Často sa do nej dostane prach, omrvinky a iné nečistoty. Skúste to vyfúknuť a zapojiť slúchadlá späť.

Venujte pozornosť konektoru pre slúchadlá (Jack)

Mimochodom, ako voliteľné príslušenstvo môžete použiť bezdrôtové slúchadlá (môžu pomôcť v prípade problémov s konektorom).

S audio konektorom sa spája ešte jedna obľúbená „závada“ - keď sú odpojené slúchadlá, telefón si myslí, že sú stále pripojené (a na paneli s upozorneniami sa rozsvieti príslušná ikona). Zvuk sa samozrejme „napája“ na slúchadlá, ale z reproduktora nepočuť žiadny zvuk. Ak to chcete vyriešiť, reštartujte smartphone (pomáha to v 99% prípadov).

Reštartuje sa váš smartphone

Mimochodom, ako doplnok môžete jednoducho pripojiť ďalšie slúchadlá - potom telefón „zabudne“ na staré a prepne zvuk na nové ...

Bezdrôtové slúchadlá pre telefón, notebook

Konflikt softvéru, adaptérov

V niektorých prípadoch môžu adaptéry Bluetooth a Wi-Fi spôsobiť poruchu zvuku (najmä ak máte k telefónu pripojený napríklad headset Bluetooth). Zdá sa, že telefón „visí“ a myslí si, že zvuk sa momentálne prenáša cez adaptér do iného zvukového zariadenia.

Doporučil by som skúsiť deaktivovať adaptéry Bluetooth a Wi-Fi (postupuje sa v sekciách „Bezdrôtové siete“ a „Pripojenie zariadenia“ v nastaveniach systému Android).

Vypnite adaptéry Bluetooth a Wi-Fi / Clickable

Poznámka: po vypnutí adaptérov reštartujte smartphone a skontrolujte zvuk. Ak sa objaví zvuk, zapnite adaptéry.

Je nainštalovaná karta SD

Pri prehrávaní hudby, filmov, otváraní hier umiestnených na SD karte môžu nastať problémy nielen so zvukom, ale aj s obrazom na obrazovke. Všeobecne platí, že ak je SD karta aspoň čiastočne chybná, môže to spôsobiť brzdenie, zamrznutie, koktanie alebo vôbec žiadny zvuk.

Inštalácia karty MicroSD pre 128 GB do smartfónu

Počas testovania a riešenia problémov - odporúčam SD kartu úplne vypnúť!

Ak po vybratí karty SD začne telefón pracovať v normálnom režime, skúste to skontrolovať pomocou špeciálneho nástroja. inžinierske siete. Aj so „zabitou“ kartou je v niektorých prípadoch možné vytiahnuť všetky údaje, ktoré boli na ňu zaznamenané ...

Pomôcť!

1) Ako skontrolovať SD kartu alebo USB flash disk: pokiaľ ide o funkčnosť, chyby, skutočný objem, rýchlosť - //ocomp.info/kak-proverit-sd-kartyi-ili-fleshku.html

2) Ako obnoviť fotografiu z pamäťovej karty MicroSD alebo USB flash disku - //ocomp.info/kak-vosstanovit-foto-s-sd-karty.html

Infekcia telefónu vírusmi, adware

Nestabilná prevádzka telefónu môže byť spôsobená skutočnosťou, že systém bol napadnutý vírusmi. Patria sem rôzne adware, ktoré po infikovaní telefónu začnú pri každej príležitosti zobrazovať jasné bannery. Mimochodom, niektoré z nich majú zvukovú stopu (čo môže mať vplyv na zvukové parametre ...).

Vírusy v telefóne sú vo všeobecnosti ešte zákernejšie ako v počítači: v mnohých prípadoch nielenže pokazia softvér a súbory, ale môžu tiež ukradnúť prostriedky z účtu (koniec koncov, mnohé z nich majú k telefónom pripojené bankové karty ... ).

Nech je to už akokoľvek, odporúčam vám do telefónu nainštalovať jeden z populárnych antivírusov a spustiť s ním celý systém. Ak vírus nemôžete odstrániť týmto spôsobom, vyskúšajte tvrdý reset (obnovte výrobné nastavenia telefónu). Odkazy s pokynmi sú uvedené nižšie.

Pomôcť!

1) Ako odstrániť vírus z telefónu so systémom Android - //ocomp.info/kak-udalit-virusyi-s-androida.html

2) Antivírus pre Android: výber spoľahlivých bezplatných produktov - //ocomp.info/antivirus-dlya-android18.html

AVG - prehľadať telefón

Obnovte výrobné nastavenia telefónu

Ak všetko vyššie uvedené nepomohlo, potom možno posledná vec, ktorú by som odporučil pred prechodom do služby, je pokúsiť sa resetovať nastavenia telefónu na predvolené hodnoty z výroby (všimnite si, že v takom prípade budú všetky kontakty, aplikácie, fotografie, videá atď.) budú odstránené - v dôsledku toho a rôznych chýb, vírusov, konfliktov softvéru atď.).

Pred resetovaním si vopred uložte všetko, čo budete neskôr potrebovať. Pred odchodom do služby by som vám však odporučil urobiť zálohu ...

Pre resetovanie stačí otvoriť ponuku „Obnoviť a resetovať / resetovať nastavenia“ a súhlasiť s vykonanou operáciou.

Obnovte nastavenia telefónu / Android 5.0, 6.0

Ak máte ťažkosti s resetovaním - prečítajte si pokyny, ktorých odkaz je uvedený nižšie.

Inštrukcie!

Ako resetovať nastavenia systému Android na pôvodné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky dáta z telefónu, tabletu) - //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-android.html

Tých. poruchy

Vyhorený reproduktor

Ak predchádzajúce tipy nefungovali a všetko je v poriadku s nastaveniami telefónu, najpravdepodobnejšou príčinou poruchy môže byť porucha reproduktorov. Pri absencii skúseností s spájkovaním odporúčam vyriešiť tento problém v službe.

Rečník

Je však potrebné poznamenať, že množstvo zariadení nemá 1 reproduktor, ale 2 alebo 3. Spravidla je jedno z nich zodpovedné za zvuk počas telefonického rozhovoru, druhé za prehrávanie hudby v aplikáciách, tretie za zvuk budík ...

Z toho dôvodu, čo by sa reproduktor mohol stať nepoužiteľným

1) Prach, omrvinky a iné nečistoty padajú na povrch reproduktora a môžu významne zhoršiť kvalitu a silu zvuku (obzvlášť to ovplyvňuje telefóny používané v prašných miestnostiach alebo vreckách) ?). Časom sa časť prachu môže dostať k samotným cievkam reproduktora a viesť k jeho poruche.

2) Používanie prístroja vo vlhkých miestnostiach (veľa ľudí rád telefonuje vo vani alebo v bazéne). Napriek skutočnosti, že sa zdá, že k vode nedochádza priamo, vysoká vlhkosť môže časom začať oxidovať niektoré časti, čo vedie k poruchám.

3) Vyhorenie a prasknutie v cievke reproduktora. Môžu sa vyskytnúť jednak v dôsledku rovnakej vlhkosti (napríklad pri náhodnom páde telefónu do vody alebo v daždi), alebo v dôsledku prudkého elektrostatického efektu. Napríklad nemusí byť veľmi úspešný hovor po telefóne počas blesku ? ...

Mimochodom, problém so spáleným reproduktorom možno diagnostikovať miernym praskajúcim zvukom, ktorý zaznie pri pokuse o reprodukciu akéhokoľvek zvuku.

Doska na zosilnenie zvuku je mimo prevádzky

Táto doska úzko súvisí s tlačidlom na ovládanie zvuku. Príčiny poruchy sú väčšinou takmer rovnaké ako príčiny poruchy reproduktora (uvedené vyššie).

Ak dôjde k poruchám a poruchám, môžete si všimnúť, ako bude reproduktor „pískať“, keď sa pokúsite zmeniť hlasitosť. Mimochodom, zvyčajne, ak dôvodom zlyhania nebolo niečo náhle: pád, zaplavenie vodou, prehriatie atď., Potom sa tlačidlo na reguláciu hlasitosti začne „vykrúcať“ dávno pred jeho konečným zlyhaním ...

Prerušená slučka

Ak niekto nevie, potom plochý kábel je plochý (a zvyčajne tenký) drôt, ktorý sa často používa na miestach ohnutých. Napríklad v posúvačoch a lastúrach sa jedna časť telefónu pohybuje relatívne voči druhej - sú navzájom spojené páskovým káblom ...

Spravidla sa problém so slučkou zvyčajne vyskytuje iba na starých telefónoch, ktoré už fungovali dosť dobre (alebo s mechanickým poškodením). A spravidla, keď zlyhá, zmizne nielen zvuk ...

Konektor pre slúchadlá je opotrebovaný

V prípade zvukového konektora zvyčajne nastávajú problémy s pripojením káblových slúchadiel. Zároveň si môžete všimnúť praskanie a syčanie, slúchadlá často „spadnú“ (a musíte zafixovať a vykrútiť zástrčku konektora), telefón môže časom začať „nevidieť“ zvukové zariadenia, ktoré sú k nemu pripojené.

Zvukový konektor sa spravidla stáva nepoužiteľným kvôli vysokému stupňu zneužitia (konektor sa uvoľní a prestane poskytovať dobrý kontakt). Tiež sa do neho často dostávajú trosky, omrvinky, prach, čo tiež nemá najlepší účinok.

Mimochodom, ak s tým máte problémy, môžete ušetriť peniaze. Namiesto výmeny a opravy je tu ešte jedna možnosť: používať bezdrôtové slúchadlá (prečo nie zásuvka?!)

Inštrukcie! 

Ako pripojiť bezdrôtové slúchadlá - //ocomp.info/kak-podklyuchit-besprovodnyie-naushniki.html

*

To je zatiaľ všetko ...

Šťastné uzdravenie!

?