Ako monitorovať teplotu procesora, grafickej karty, disku v reálnom čase (t.j. pozrite si senzory s indikátormi v systémovej lište)

Otázka používateľa

Ahoj.

Kúpil som si nový notebook a všimol som si, že občas začne vydávať veľký hluk a prehrieva sa. Ako môžete nielen vidieť teplotu, ale sledovať ju v reálnom čase (aby ste videli teplotné senzory v systémovej lište vedľa hodín). To znamená minimalizovať každú hru pomocou tlačidla Windows a okamžite vidieť teplotu. Môže to tak byť?

Časť otázky bola vystrihnutá ...

Ahoj.

Určite môžete. Čo sa týka skutočnosti, že notebook je hlučný a horúci, deje sa to pravdepodobne pri spustení rôznych hier (kódovanie videa, práca s grafikou atď.). Mimochodom, možno vám pomôže aj článok o vysokej teplote a prehriatí zariadenia - //ocomp.info/greetsya-noutbuk.html

Teraz bližšie k predmetu ...

*

Sledovanie a monitorovanie teploty v reálnom čase

Možnosť 1: HWiNFO64

Oficiálna webová stránka: //www.hwinfo.com/

Okno s informáciami o CPU (HWiNFO64)

Vynikajúca bezplatná utilita na prezeranie charakteristík počítača (jediná nevýhoda: má veľa rôznych indikátorov, ktoré môžu „zmiasť“ začínajúcich používateľov). Čo je pozoruhodné na obslužnom programe HWiNFO64 - v jeho arzenáli sa nachádza celá sekcia „Senzory“, ktorá predstavuje veľa indikátorov zaťaženia a údajov zo senzorov, ktoré je možné monitorovať v reálnom čase.

Ukážem vám, ako ich nakonfigurovať. A tak po spustení programu - otvorte ponuku "Senzory" .

HWiNFO64 - sledovanie nameraných hodnôt senzorov

Ďalej uvidíte veľkú tabuľku s rôznymi indikátormi: teplota, napätie, zaťaženie procesora, RAM, načasovanie atď. Zobrazujú sa nielen aktuálne hodnoty (pozri stĺpec Aktuálne), ale aj maximum, minimum a priemer (priemer).

Ak chcete do zásobníka priniesť potrebné indikátory - otvorte nastavenia (pozri obrazovku nižšie).

Nastavenia - HWiNFO64 / klikateľné

Ďalej prejdite do časti „Systémový zásobník“ a vyberte požadovaný indikátor (stačí zvoliť tento riadok), začiarknite políčko „Zobraziť v zásobníku“ (zobraziť v zásobníku). V mojom príklade som priniesol indikátor „CPU (Tcti / Tdie)“ - to je. aktuálna teplota procesora. Samozrejme, do zásobníka môžete okamžite vložiť 5 - 10 nameraných údajov.

V zásobníku vyberieme potrebné údaje

Screenshot nižšie ukazuje, ako budú tieto snímače vyzerať (celkom jasne a pohodlne ?).

Teplota, zaťaženie CPU, RAM a ďalšie indikátory - HWiNFO64

Pokiaľ sa vám program HWiNFO64 zdal mätúci, odporúčam obrátiť sa na AIDA64 (jedná sa o podobnú aplikáciu, ktorá však nie je v ruskom jazyku taká načítaná ...).

Možnosť 2: AIDA64

Oficiálna webová stránka: //www.aida64.com/downloads

Jeden z najslávnejších nástrojov na sledovanie charakteristík počítača. Pokiaľ ide o teplotu, stačí ju otvoriť na karte „Počítač / senzory“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

AIDA64 - teplota sledovania (karta senzory)

Ak chcete presunúť požadované snímače do zásobníka: otvorte nastavenia programu, potom prejdite do časti „Ikony snímačov“ a začiarknite príslušné políčka. Po uložení nastavení sa hodnoty namerané senzorom zobrazia v zásobníku (príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie).

Senzory s požadovanými indikátormi sú umiestnené v zásobníku - AIDA64 / Clickable

Ak chcete, aby sa AIDA64 načítal automaticky po zapnutí počítača, v sekcii nastavení v časti „Všeobecné“ začiarknite políčko vedľa položky „Načítať AIDA64 pri štarte systému Windows“ (teda po zapnutí počítača môžete okamžite sledovať hodnoty teploty) .

AIDA64 - pomôcka na načítanie pri štarte systému Windows

Možnosť 3: pokiaľ ide o hry

Na sledovanie teploty grafickej karty a procesora priamo v hrách existuje jeden úžasný nástroj FPS Monitor .

FPS monitor

Oficiálna stránka: //fpsmon.com/ru/

Teplota CPU a grafiky - FPS Monitor Utility

Pomocou tohto pomocného programu môžete určiť zaťaženie každého jadra procesora, grafickej karty, pamäte RAM, siete. Okrem toho zobrazuje teploty grafickej karty (GPU) a CPU (CPU) v reálnom čase. Ukážku jej práce si môžete pozrieť na fotografii hore / dole.

FPS Monitor dokonale pomáha diagnostikovať príčinu spomalenia v hrách - stačí sa pozrieť na načítanie hlavných komponentov (mimochodom, obslužný program tiež zvýrazní červenou farbou tie komponenty, ktoré sú už načítané o 80 - 100%).

Max. Zaťaženie jadra CPU

Pomôcť!

Diagnostika. Ako zistiť, prečo sa hra spomalí: kvôli procesoru, grafickej karte alebo RAM - //ocomp.info/tormozit-igra-diagnostika.html

*

Dodatky sú vítané ako vždy ...

Veľa štastia!

?