Video sa neprehráva v systéme Android [čo robiť?]

Otázka používateľa

Ahoj.

Prosím, povedzte mi, môj smartphone neprehráva niektoré z videí: online ani jednoducho z SD karty. Snažil som sa pozerať tieto videá na svojom starom telefóne - s tým je všetko v poriadku.

Myslím si, že to môže byť spôsobené tým, že mám Android 9.0 v novej verzii a na starej 6.0. Povedať mi čo?

Ahoj.

Niekoľko úvodných poznámok (bolo by pekné vidieť odkaz na video, ktoré sa zobrazuje a ktoré nie je) a mimochodom s najväčšou pravdepodobnosťou verzia pre Android s tým nemá nič spoločné ...

Najčastejšie sa problém s prehrávaním pozoruje v dôsledku chýbajúceho kodeku (ktorý kóduje video) alebo v dôsledku nesprávneho nastavenia prehliadača (napríklad keď je zakázaný Flash Player). Všeobecne nech je to ako chce, nižšie zvážim všetko v poriadku, kde začať a ako skontrolovať ... ?

*

Prečo sa video nemusí prehrať v telefóne

„Základné a bežné“

 1. Skontrolujte aktuálny čas , časové pásmo a dátum . Pri nesprávne nastavených parametroch môžu niektoré služby (najmä od spoločnosti Google) prestať fungovať normálne;
 2. pri použití blokátorov reklám (AdBLock) alebo VPN - odporúča sa ich počas hľadania a eliminácie dôvodov vypnúť (v niektorých prípadoch sú to „vinníci“);
 3. ak sledujete video cez prehliadač - skúste vypnúť hardvérovú akceleráciu (v Chrome musíte otvoriť stránku: „ chrome: // flags “ a do vyhľadávania zadať „accelerated ...“ - nájdený parameter prepnúť na „Zakázaný“ režim z „Povolený“ ?);

  Zakážte hardvérovú akceleráciu v Chrome

 4. pokúste sa vyčistiť medzipamäť a zmeniť prehliadač (ak predchádzajúce manipulácie nepomohli). Môžete tiež odporučiť pripojenie k sieti Wi-Fi s rýchlejším internetom.

O aplikácii Flash Player

Pokiaľ hovoríme o online videu, je veľmi pravdepodobné, že nemožnosť prehrať niektoré videá v sieti (a prípadne aj hry a množstvo prvkov webov) je dôsledkom deaktivácie prehrávača Flash Player.

Napríklad mobilná verzia prehliadača Chrome pre Android je zvyčajne bez prehrávača Flash Player (a bola už dlho používaná) a nemôžete ju povoliť ...

Prípadne by som odporučil vyskúšať Dolphin alebo UC Browser (odkaz Google Play). Stále prehrávajú podobné videá (poznámka: ktoré vyžadujú Flash Player).

Okrem toho má UC Browser napríklad zabudovanú „knižnicu“ najpopulárnejších videí (určite tam nájdete väčšinu toho, čo ste chceli sledovať).

UC Browser - katalóg videa

Formát videa a kodek

Ako si dokážete predstaviť, každé video je komprimované konkrétnym kodekom (inak by nestačila žiadna šírka pásma siete ...).

Ak sa teda video neotvorí, pri prezeraní sa nezobrazuje žiadny obrázok (alebo sa pri pokuse o otvorenie zobrazí chyba „nemožno prehrať video“) - je pravdepodobné, že:

 1. formát videa nie je podporovaný. Napríklad nie každý telefón dokáže prehrať formáty FLV alebo MKV;
 2. chýba požadovaný kodek (prehrávané video často nemá žiadny zvuk alebo žiadny obraz (iba čierna obrazovka)).

Existujú dva spôsoby riešenia tohto problému:

 1. pred kopírovaním videa do telefónu - vykonajte ich cez špeciál. prevodník na počítači. Napríklad v „Sprievodcovi videom“ (návod na použitie) sa nachádzajú pripravené šablóny pre rôzne telefóny. Výberom jedného z nich program dostatočne rýchlo prevedie video, ktoré sa prehrá presne;

  Pre aké zariadenie pripraviť súbory / Video Master

 2. nainštalujte si do telefónu špeciality. prehrávač súborov so všetkými najpopulárnejšími kodekmi, ktoré sú už zabudované (napríklad BS Player, MX-Player alebo VLC). Je pravda, že stojí za to ihneď poznamenať: že to nie je všeliek na „všetky“ problémy (napríklad ak má video veľmi vysoké rozlíšenie, nie každý telefón ho dokáže „vytiahnuť“ a potom existuje neexistuje spôsob, ako to previesť ...).

  Prehrávač vysielania / VLC

Ak sa video otvorí, ale veľmi sa spomalí, zamrzne

Docela populárna verzia problému. Telefón zvyčajne pri pokusoch o otvorenie videa v rozlíšení 4K (FullHD) začne výrazne mrznúť alebo spomaliť (najmä ak je zariadenie „slabé“ / dosť staré).

Riešenie bude v tomto prípade podobné - transkódovanie videa do formátu MP4 s prijateľnou bitovou rýchlosťou a rozlíšením (pre vaše zariadenie).

? Pomoc! 

Ako prevádzať video do formátu MP4 (ktorý podporuje väčšinu televíznych, počítačových a mobilných prístrojov: iPhone, iPad, Samsung, PSP, HTC).

Pomalé pripojenie k internetu / alternatíva

Ak rýchlosť vášho kanála nie je dostatočná na sledovanie online videa (napríklad z dôvodu technickej práce u poskytovateľa), dôjde k „zamrznutiu“, častým prerušeniam v trvaní 1–2 sekúnd. (ukladanie do vyrovnávacej pamäte) atď.

? Pomoc!

Ako skontrolovať rýchlosť internetu v telefóne s Androidom - pozrite si pokyny

*

Prípadne môžete v tomto prípade odporučiť, najskôr si video stiahnite do pamäte telefónu a potom sledujte. To možno vykonať pomocou starých dobrých torrentových programov ☝ (mimochodom, nie každý vie, že torrenty je možné používať aj v telefóne).

Okrem toho pomocou sledovačov torrentov môžete kedykoľvek nájsť analóg videa, ktoré nemôžete prehrať (iba v inej kvalite a komprimované s vynikajúcim kodekom!).

? Pomoc!

Ako nastaviť a používať torrent v systéme Android (alebo ako sťahovať súbory torrentu z telefónu).

Vymazanie vyrovnávacej pamäte prehliadača

V niektorých prípadoch je nemožnosť prehliadača zobraziť stránku s videami a obrázkami z dôvodu chýb vyrovnávacej pamäte. Najčastejšie je pri tomto probléme rozloženie stránky rozptýlené a namiesto bloku s videom sa zobrazuje „nikto nevie čo“ ...

Ak chcete napríklad vymazať vyrovnávaciu pamäť v prehliadači Chrome, prejdite do nastavení, otvorte kartu osobných údajov a kliknutím na položku vymažete históriu (pozri snímky obrazovky nižšie). Odporúča sa úplne vymazať celú vyrovnávaciu pamäť a históriu.

Chrome - vyčistiť vyrovnávaciu pamäť

Obnovte nastavenia telefónu

Ak namiesto bloku videa uvidíte reklamné ponuky, vyskakujú rušivé okná (dokonca aj na tých stránkach, kde predtým neexistovali), je pravdepodobné, že váš Android je napadnutý vírusom (alebo adwarom). To môže byť tiež jeden z dôvodov nemožnosti sledovať videá, obrázky atď.

? Pomoc! 

Ako odstrániť vírus z telefónu Android - pozrite si podrobné pokyny

*

V niektorých prípadoch je možné vírusy a adware z telefónu úplne odstrániť iba pomocou resetu (tzv. HARD Reset - teda vrátenie prístroja do výrobných nastavení).

Dôležité: počas tejto operácie sa z telefónu vymažú všetky súbory, kontakty atď., Vopred si uložte všetko, čo potrebujete ...

? Pomoc!

Ako resetovať nastavenia systému Android na výrobné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky údaje z telefónu, tabletu).

*

Dodatky k tejto téme sú vítané!

Všetko najlepšie!

?

Prvé zverejnenie: 02.10.2019

Oprava: 1.11.2020