Aplikácie sa z trhu Play Market v Androide nestahujú

Dobrý deň!

Väčšina začínajúcich používateľov pozná iba jedno miesto, kde si môžete stiahnuť aplikácie do telefónu - to je Play Market ✌ (v systéme Android je predinštalovaný). A ak sa odtiaľ aplikácie nenačítajú, je to skutočná tragédia ...

Všeobecne existuje veľa dôvodov, prečo môže Play Market zlyhať (chyby softvéru spôsobené používateľom aj okolnosťami, ktoré nemôže ovplyvniť). V tomto príspevku uvediem niekoľko základných rád, čo môžete robiť s telefónom, ak sťahovanie aplikácií z Play Market prestane fungovať.

Poznámka:

1) táto poznámka je relevantná pre prípady, keď sa vám po kliknutí na tlačidlo „Inštalovať“ nič nestane (tj. Nezobrazia sa žiadne chybové správy atď.);

2) Keď sa objaví konkrétna chyba - odporúča sa najskôr vyhľadať pokyny, ako vyriešiť tento konkrétny problém.

*

Čo robiť, ak sa nenačítajú aplikácie z trhu Play

Skontrolujte sieťové pripojenie, dátum a čas

Toto je najbežnejšia a najobľúbenejšia rada, keď sa vyskytne tento problém. Rovnaký čas sa môže ľahko stratiť, napríklad kvôli nesprávne nastavenému časovému pásmu.

Dátum a čas, časové pásmo

Venujte tiež pozornosť práci siete: otvárate webové stránky v prehliadači, iné aplikácie majú prístup na internet (poznámka: aj keď vaša ikona v rohu obrazovky ukazuje, že je všetko v poriadku s pripojením - nemusí to tak byť buď taký ...).

Pomôcť! 

Kontrola rýchlosti internetu - //ocomp.info/kak-uznat-skorost-interneta.html#i-5

Vymažte vyrovnávaciu pamäť a reštartujte telefón

Pomerne často dochádza k rôznym chybám v aplikáciách (napríklad: neprijímajú sa upozornenia, nesťahujú sa aktualizácie atď.) V dôsledku „nesprávnej“ vyrovnávacej pamäte (dočasné súbory). Preto sa po kontrole časového pásma a výkonu siete takmer vždy odporúča resetovať medzipamäť (v tomto prípade z Play Market).

Ak to chcete urobiť, stačí otvoriť zoznam aplikácií, vybrať z nich tú, ktorú potrebujete, a kliknúť na tlačidlo „Vymazať vyrovnávaciu pamäť“ (príklad na snímkach obrazovky nižšie).

Vymažte vyrovnávaciu pamäť Play Market

Po vyčistení vyrovnávacej pamäte je veľmi vhodné telefón reštartovať (aby sa zobrazila ponuka, ako na obrázku nižšie, len podržte stlačené tlačidlo napájania na 3 - 5 sekúnd). Po reštarte znova skontrolujte Play Market.

Reštartuje sa váš smartphone

Systém momentálne môže aktualizovať ďalšie aplikácie

Play Market má jednu zvláštnosť: nesťahuje ani neinštaluje niekoľko aplikácií súčasne. A ak si chcete stiahnuť niektorú aplikáciu, ale momentálne sa aktualizujú ďalšie, budete si musieť počkať ...

Aktualizované 11 aplikácií (upozornenie pre Android)

Zvyčajne sa v takom prípade po kliknutí na tlačidlo „Inštalovať“ zobrazí správa „Čaká sa na stiahnutie“ .

Čaká sa na stiahnutie ... (Play Market)

Upozorňujeme, že vo väčšine prípadov sa stiahnuteľná aplikácia zobrazuje v hornom menu systému Android (ak chcete, môžete zrušiť sťahovanie, potom bude systém pokračovať v sťahovaní ďalšej ...).

Čo sa momentálne načítava na Play Market

Môžu sa použiť alternatívne obchody s aplikáciami

Play Market má samozrejme analógy (a nie veľmi zlé!). V prípadoch, keď na ňom nenájdete žiadnu aplikáciu alebo je služba dočasne nedostupná, je celkom možné využiť podobné obchody (hovoríme napríklad o obchodoch Yandex, Amazon AppStore, APKPure, SlideME atď.). Hovoril som o nich v jednom zo svojich predchádzajúcich článkov (odkaz nižšie).

Pomôcť!

Analógy služby Google Play Market alebo čo môžete použiť, ak služba Play Market nefunguje - //ocomp.info/analogi-google-play-market.html

Odpojiť od siete Wi-Fi (ak je pripojené ...)

Ak ste pripojení k sieti Wi-Fi, skúste sa od nej odpojiť a znova spustiť inštaláciu aplikácie z Play Marketu. Jedná sa o to, že ak máte slabé pripojenie Wi-Fi - telefón môže jednoducho „počkať“ na jeho obnovenie a načítanie ...

Počas odpojenia od takejto siete Wi-Fi ste si aplikáciu mohli stiahnuť len za pár minút (ak samozrejme máte internetový prenos ?) ...

Skúste počas diagnostiky vypnúť sieť Wi-Fi

Pokúste sa nainštalovať aplikáciu z počítača

Nie všetci začínajúci používatelia vedia, že z počítača / notebooku môžete prejsť na web Play Market ( //play.google.com ), vybrať aplikáciu a nainštalovať si ju na ktorékoľvek zo svojich zariadení so systémom Android (pozri obrazovku nižšie).

Táto možnosť môže pomôcť v prípade, že sa predinštalovaná aplikácia Play Market v telefóne stane chybnou a bude sa správať nestabilne.

Google Play - vyberte zariadenie, do ktorého chcete aplikáciu nainštalovať

Použite VPN (niektoré adresy mohli byť omylom zablokované ...)

Ak sa Play Market ani nenačíta (alebo sa to stane zakaždým), je možné, že niektoré adresy IP boli zablokované vaším poskytovateľom a sú momentálne nedostupné (napríklad k tomu došlo už pri blokovaní „Telegramu“ v Rusku, keď distribúcia získala tisíce náhodných adries IP).

V takom prípade môžeme odporučiť použitie VPN (imponuje mi jedna jednoduchá aplikácia - Turbo VPN (môžete si ju stiahnuť v rôznych obchodoch s aplikáciami, odkaz na ne bol uvedený vyššie, viď položka 4)). Princíp práce s ním je mimoriadne jednoduchý: po spustení stačí kliknúť na tlačidlo „Pripojiť“ a potom môžete začať používať ďalšie aplikácie.

Turbo VPN - spustenie aplikácie

Obnovenie továrenských nastavení telefónu

V niektorých prípadoch je možné chyby opraviť iba úplným vynulovaním nastavení telefónu (tzv. Tvrdý reset). Týmto odstránite nielen niektoré parametre a nastavenia, ale aj vaše fotografie, videá, aplikácie, korešpondenciu atď. (vrátane rôznych chýb).

Spravidla sa uchýlia k resetovaniu, keď sa objavia nevysvetliteľné chyby Wi-Fi, Bluetooth, služieb Google atď. Aby som sa tu neopakoval, uvediem odkaz na jeden z mojich predchádzajúcich článkov o tejto téme.

Pomôcť!

Ako resetovať nastavenia systému Android na pôvodné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky dáta z telefónu, tabletu) - //ocomp.info/kak-sbrosit-nastroyki-android.html

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!

?