Ako zvoliť veľkosť listu A3 v programe Microsoft Word na tlač dokumentov

Dobrý deň všetkým!

Chcem len všetkým pogratulovať k minulým a nadchádzajúcim novoročným sviatkom! Prajem vám veľa zdravia a menej problémov všetkého druhu s technológiou ... 

No a na druhý Nový rok sa mi podarilo dostať sa na pracovisko (súrne potrebné dokumenty A3 a tlačiareň „z nejakého dôvodu“ vytlačená v A4 (nebolo možné prístroj nakonfigurovať na diaľku a bolo treba ...)) .

Na jednej strane pomerne bežná situácia (ak je pripojená a nakonfigurovaná tlačiareň) a na druhej strane tí, ktorí vždy tlačia na obyčajný papier (formát A4, ktorý je predvolene nastavený v programe Word), sa jednoducho stratia a nestratia sa. okamžite nájsť riešenie.

Všeobecne vám v tomto krátkom článku ukážem, ako na to. Možno nie som sám „trochu“ pracujúci na novoročné sviatky ...

A teda bližšie k téme.

*

Výber hárku A3

(Aktuálne pre nové verzie Wordu 2016, 2019)

Prvá vec, ktorú treba venovať pozornosť, je veľkosť listu vybratá v programe Word (na ktorej máte text samotného dokumentu). V predvolenom nastavení Word vždy vyberie formát A4, a pokiaľ ho nezmeníte, použije sa pri tlači (aj keď vaša tlačiareň podporuje formát A3 a tento formát ste vybrali v jeho vlastnostiach) *.

* Poznámka! Nie, dokument vytvorený na listoch A4 môžete samozrejme vytlačiť na veľký formát A3 - v takom prípade sa však značka takmer určite stratí, niečo sa niekam posunie (a proporcie niektorých častí dokumentu sa môžu zmeniť). Preto to nepovažujem ...

V programe Word prejdite do časti „Rozloženie“, vyberte kartu „Veľkosť“ a zmeňte „A4“ na „A3“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Rozloženie - veľkosť stránky / Word 2016

Upozorňujeme, že v programe Word je veľa formátov listov (tu a A5, A4, A3, Letter atď. Všetko závisí od vašej úlohy, dostupnosti určitej veľkosti papiera a možností tlačiarne).

Formát A3

Dôležitá poznámka!

Ak v programe Word nemáte taký formát ako „A3“, kliknite na odkaz „Ostatné veľkosti papiera“ (je uvedený u všetkých formátov, viď obrazovka vyššie) a ručne nastavte veľkosť formátu „A3“: 29,7 cm x 42 cm (alebo 297 × 420 mm, príklad nižšie).

Veľkosť papiera!

Po zmene formátu si všimnite, že okraje hárku sa výrazne „posunú“ - hárok sa oveľa rozšíri (pozri snímku obrazovky nižšie). Okrem toho bude s najväčšou pravdepodobnosťou vaše označenie a časť textu premiestnené (a dokument bude potrebné najskôr dokončiť).

Rozdiel vo formátoch listov

Keď sa potom rozhodnete dokument vytlačiť (poznámka: klávesové skratky na tlač sú Ctrl + P) , nezabudnite, že vo vlastnostiach tlače je uvedený formát „A3“ (ako v príklade nižšie). Ak je všetko vykonané rovnakým spôsobom - tlačiareň vytlačí váš dokument v novom veľkom formáte (A3)!

Výber veľkosti hárku pri tlači / kliknutí

Doplnenie!

Ak sa stretávate s tým, že vaša tlačiareň netlačí (napríklad po odoslaní dokumentu to zabzučalo ... a to je všetko), odporúčam vám, aby ste sa oboznámili s týmto materiálom: //ocomp.info/ne- pechataet-printer-chto-delat .html

*

To je všetko, veľa šťastia!