Ako uložiť snímku z videa na obrázok. Vytvorenie zoznamu (storyboardu) v automatickom režime

Dobrý čas!

Ak chcete vytvoriť zaujímavé memy, umelecké diela, zbierky fotografií alebo len zachytiť zaujímavé okamihy - často musíte z videa uložiť určitú snímku (napríklad do obrázka JPG / BMP).

Mohlo by sa zdať, že sa jedná o jednoduchý screenshot (vytvoril som ho a uložil pomocou programu Paint), ale táto metóda nie vždy funguje a nie pre všetky videá (o to viac to nie je vhodné, ak potrebujete uložiť napríklad veľa snímok obrazovky) , päťdesiat za 30 minút.).

V skutočnosti v tejto malej poznámke ponúknem niekoľko spôsobov nielen na uloženie určitých snímok, ale aj na vytvorenie celých zoznamov obrazoviek (toto je takzvaný scenár: keď sa tucet alebo dva malé obrázky z video súboru zachytia na veľké plátno ).

Takže ...

*

Ukladáme potrebné rámy z videa a storyboardov ?

Metóda 1: Používanie filmov a televízie / Filmy a televízia

Táto aplikácia je predvolene nainštalovaná v systéme Windows 10 a zvyčajne sa v nej otvárajú všetky videá. Ak teda potrebujete najjednoduchšiu (jedinú) snímku obrazovky určitého okamihu, nie je potrebný žiadny ďalší softvér ...

Po otvorení požadovaného videa v prehrávači „Films & TV“ si všimnite malú ikonu „Ceruzka“ v dolnej časti okna . Kliknutím na ňu získate ďalšie. ponuka, kde môžete zvoliť „Uložiť fotografiu z videa“ („Uložiť fotografiu z videa“) .

Uložiť fotografiu z videa

Ďalej sa automaticky otvorí aplikácia Fotky (tiež zabudovaná do systému Windows 10). Vyberte požadovaný rámček a kliknite na ikonu „Floppy“ (Uložiť fotografiu) - woo-a-la a rám sa uloží! Pohodlne ?! ?

Zachovanie

Metóda 2: použitie videoprehrávača Pot Player

Prehrávače videa tretích strán sú oveľa funkčnejšie (okrem toho fungujú v akomkoľvek operačnom systéme Windows). Napríklad na mňa urobí dojem prehrávač Pot Player - má veľa možností na vytváranie zoznamov obrazoviek (s požadovaným počtom snímok), jednotlivých snímok obrazovky a možnosti zapnúť titulky atď.

Pot Player a ďalšie videoprehrávače si môžete stiahnuť z odkazu nižšie.

? Pomoc!

10 najlepších videoprehrávačov pre Windows - //ocomp.info/free-videoproigryivateli.html

Teraz, ako pracovať s Pot Playerom.

1) Najprv musíte otvoriť video, z ktorého chcete „získať“ potrebné snímky ...

Video otvorené v prehrávači Pot Player

2) Ďalej musíte otvoriť ponuku prehrávača a použiť kartu:

  1. „Video / Nahrávanie  záberov / Miniatúry“ - ak potrebujete zoznam obrazoviek (storyboard). Horúca skratka na to, aby sa táto ponuka neotvárala vždy - Alt + N;
  2. „Video / Record Frames / Save current frame with original size“  - vytvorí snímku obrazovky aktuálneho okamihu (horúca kombinácia - Ctrl + E ).

Pot Player - vytvorenie miniatúry a aktuálneho rámca

3) Keď bolo rámov skutočne veľa, mali by ste otvoriť priečinok s obrázkami (ten, do ktorého prehrávač ukladá všetko). Nachádza sa v rovnakom menu  „Záznam videa / snímok“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Otvorte priečinok s obrázkami

4) Nižšie sú uvedené výsledky, ako vidíte, všetko je dosť štruktúrované: názvy súborov sa priraďujú automaticky podľa času ich vytvorenia.

Zoznam obrazoviek a snímky obrazovky

Storyboard vyzerá dostatočne jasne, môžete okamžite pochopiť, o čom je toto video. Názov súboru, veľkosť, rozlíšenie, video a audio kodeky, trvanie sa automaticky pridajú do horného rohu. Veľmi pohodlné!

Krájanie (storyboarding po minútach)

Metóda 3: Použitie prehliadača XnView

Okrem priamo prehrávačov videa môžete na vyriešenie aktuálnej úlohy použiť aj prehliadače (jedná sa o špeciálne programy na prezeranie multimediálnych súborov. Pokiaľ ide o prácu s veľkým počtom obrázkov a videí, sú oveľa pohodlnejšie ako prehľadávač.)

V mojom príklade nižšie ukážem, ako extrahovať rámec z videa pomocou XnView (odporúčam ho mať na PC: program je malý a často pomáha pri riešení jednoduchých úloh s grafickými súbormi ...).

? Pomoc!

Lepšie prezeranie obrázkov v systéme Windows: programy na prezeranie obrázkov a fotografií (Prehliadače) - //ocomp.info/prosmotrshhiki-izobrazheniy.html

1) Prvá akcia je štandardná: spustite XnView a otvorte video.

XnView - otvorte požadovaný film (video súbor)

2) Ďalej prejdite na kartu „Nástroje / Extrahovať snímky z videa“ .

Extrahujte snímky z videa - XnView

3) Nájdite požadovaný rámček (šípka 1 na snímke obrazovky nižšie), vyberte priečinok a formát (2), ktorý chcete uložiť, a kliknite na tlačidlo „Spustiť“ . Problém je vyriešený!

Bež!

*

To je dnes pre tohto simíka všetko ...

Veľa štastia!

?