Zadrháva a spomaľuje videá z YouTube na tablete, smartfóne [v systéme Android]

Dobrý čas!

Väčšina používateľov aktívne používa tablety (a smartphony) na sledovanie videí online (najčastejšie z YouTube). A je to veľmi pohodlné - nemusíte sedieť za PC, keď si môžete pohodlne ľahnúť s tabletom v rukách  ...

Ale odkedy tablety nesvietia výkonom, často môžete pozorovať rôzne spomalenia, zamrznutia, video môže trhať a koktať (čo je veľmi nepríjemné a niekedy znemožňuje sledovanie).

V tomto článku uvediem jednoduché a realistické spôsoby zlepšenia kvality prehrávaného videa. Myslím si, že niektoré zo spôsobov by vám mali pomôcť!

Takže ...

*

Ako vylepšiť prehrávanie videa

Poznámka! Pokiaľ je váš tablet už dosť starý a má menej ako 1 GB RAM (512 MB *), potom je pre mňa, obávam sa, prehranie kvalitných videí na YouTube drvivou úlohou. Môžete samozrejme vyskúšať nižšie uvedené odporúčania, ale nemal by som veľa nádeje ...

Koľko RAM a koľko z toho je zadarmo / Nastavenia -> Aplikácie -> Pracovné

O štandardných aplikáciách (YouTube / prehliadač)

Väčšina tabletov / inteligentných telefónov má predinštalovanú špeciálnu aplikáciu YouTube. Práve tu sa otvára väčšina videí. Hneď musím povedať, že to ani zďaleka nie je ideálne: po prvé, je to náročné na zdroje zariadenia (existuje viac „ekonomických“ aplikácií), a po druhé, neustále sa objavuje reklama (po určitých časových obdobiach). Preto by som ho vôbec neodporúčal používať ...

Aplikácia YouTube

Poznamenal by som tiež štandardný prehliadač (ktorý sa nazýva „Prehliadač“) na tabletoch: titulky sú počas prehrávania predvolene povolené (pozri obrazovku nižšie). Tieto zahrnuté titulky môžu výrazne ovplyvniť načítanie a nie vždy existuje dostatok prostriedkov na ich zobrazenie. Odporúčam ich pri hraní vypnúť - na mnohých tabletoch sa video často vôbec zastaví?

Titulky v cene

Všeobecne je ideálne, namiesto štandardných aplikácií, zvážiť alternatívne možnosti (o nich nižšie) ...

Používajte alternatívne prehliadače

Po vyskúšaní desiatok prehľadávačov na nie najproduktívnejších tabletoch som sa rozhodol pre dva: Dolphin a Opera (klasická verzia, žiadne Mini ...). Prečo? ..

Delfín

Google Play - //play.google.com/

Veľmi rýchly a ľahký prehliadač vybavený blokovačom reklám. Má vlastný vstavaný prehrávač flash, dobre prepracovaný a užívateľsky prívetivý dizajn a čo je najdôležitejšie, dobrú optimalizáciu so všetkými obľúbenými službami a webmi: YouTube, Amazon, Wikipedia atď. Dokonale prehráva videá (bez váhania, nie spomalenia, bez zamrznutia). Všeobecne určite odporúčam stretnúť sa s vami!

Video sa prehráva v prehliadači Dolphin / jednom z videí na YouTube

Opera

Google Play: //play.google.com/

Pohodlný, rýchly a bezpečný prehliadač. Všimnite si, že by som odporúčal používať klasickú verziu (nie Mini a ďalšie „deriváty“). Prehliadač je celkom dobre optimalizovaný na prehrávanie streamovaného videa (aj keď podľa mňa Dolphin prehráva). Nech je to už akokoľvek, rádovo lepšie ako štandardné aplikácie „YouTube“ alebo „Prehliadač“.

Sťahovanie pomocou aplikácií tretích strán (aktualizácie na pozadí)

Možno to je najbežnejší dôvod, prečo sa tablet (smartphone) spomaľuje, a to nielen pri prehrávaní videa. Faktom je, že keď sa objavia niektoré novšie verzie nainštalovaných aplikácií - tablet ich môže nezávisle začať aktualizovať, a samozrejme, ak sa v tejto chvíli spustí video, je veľmi pravdepodobné, že sa objavia oneskorenia.

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, ktoré aplikácie sú momentálne spustené, koľko voľnej pamäte RAM (a koľko z toho celkovo je) nájdete v nastaveniach tabletu / smartfónu v sekcii „Aplikácie (spustené)“ (pozri obrazovku nižšie) .

Koľko RAM a koľko z toho je zadarmo

V ideálnom prípade by pre pohodlné prehrávanie videí malo byť aspoň 500 MB RAM voľných (viac -> lepšie). Pozorne si prečítajte zoznam aplikácií a všetko, čo sa od vás v danom čase nevyžaduje, stačí zavrieť.

Prípadne sa môžete pokúsiť tablet reštartovať (poznámka: podržte stlačené tlačidlo napájania na 3 - 5 sekúnd, kým sa nezobrazí „okno“ systému).

O aktualizáciách softvéru sa tiež môžete dozvedieť z horného panelu: venujte pozornosť ľavému hornému rohu. Ak „rozbalíte“ roh panela, uvidíte aktuálny „stav“ vecí.

Úlohy na pozadí, aktualizácie aplikácií atď.

Predpoklad tejto časti článku: uzavrieť všetky nepotrebné a momentálne nepoužívané, aby sa maximalizovali zdroje zariadenia na prehrávanie streamovaného videa.

Pomalý internet / žiadne pripojenie

Ak je rýchlosť internetu nižšia ako bitová rýchlosť streamovaného videa, tablet prehrá video rýchlejšie, ako sa načíta. Vo výsledku sa každých 10 - 30 sekúnd prehrávanie na 3 - 5 sekúnd zastaví, znova sa načíta (poznámka: takzvané ukladanie do vyrovnávacej pamäte) a potom sa prehrá znova.

Doplnenie!

Pre vysokokvalitné prehrávanie online videa s rozlíšením 720p (1080p) je potrebný internetový kanál s rýchlosťou najmenej 15-20 Mbps.

Tip na zlepšenie prehrávania: Otvorte a pozastavte video. Do minúty alebo dvoch sa načíta časť videa a môžete ho začať prehrávať (ak je video dlhé, možno ho budete musieť 1-2 krát pozastaviť, aby ste si ho pozreli bez častého otravovania).

Mimochodom, v smartfónoch / tabletoch na rýchle vyhodnotenie stavu siete - môžete venovať pozornosť príslušnej ikone v rohu obrazovky (nastavenia) Pozri snímku obrazovky nižšie.

Čo je s tým pripojením ...

Všeobecne však platí, že ak k otázke pristúpite objektívne, je lepšie otestovať rýchlosť pomocou špeciálnych služieb. Faktom je, že deklarovaná rýchlosť internetu sa často môže výrazne líšiť od skutočnej (niekedy aj niekoľkokrát!). Nižšie je uvedený odkaz na lepšie služby.

Dôležité!

Na kontrolu rýchlosti internetu (na tablete aj na PC) odporúčam využiť tieto služby: //ocomp.info/kak-uznat-skorost-interneta.html#i-5

Ako som už uviedol vyššie, na sledovanie videí v kvalite 720p (1080p) potrebujete rýchlosť internetu minimálne 15 Mbps (najlepšie 20 Mbps). Ak sa počas testovania ukáže, že vaša rýchlosť je pomalšia, problém je zrejmý ...

Mimochodom, ak je váš tablet pripojený k sieti Wi-Fi, nebolo by nadbytočné zadávať nastavenia smerovača a skontrolovať, či existujú nejaké obmedzenia, či nejaké zariadenie „zaberá“ celý kanál.

Poznámka! V niektorých smerovačoch môžete obmedziť rýchlosť pre každé zariadenie zvlášť. Je veľmi výhodné, keď si „niektorí“ blízki stiahnu „Santa Barbara“ pre seba ...

Nastavenie smerovača Tenda (klikateľné)

PS

Mimochodom, ak sa vaše online video spomalí aj na počítači, odporúčam vám prečítať si túto poznámku: //ocomp.info/tormozit-onlayn-video-v-internete.html

To je všetko. Dodatky k tejto téme sú vítané.

*

Menej zaostáva všetkým a veľa šťastia!