V systéme Windows bol zistený konflikt adries IP - čo robiť s touto chybou

Otázka používateľa

Ahoj.

Mám Windows 7 nainštalovaný na dvoch notebookoch. Keď povolím obidva, potom sa po zavedení systému Windows po zobrazení pracovnej plochy zobrazí chyba:

„Zistil sa konflikt adresy IP systému Windows. V tejto sieti už je počítač s rovnakou adresou IP. Požiadajte o riešenie tento problém so správcom systému. Ďalšie informácie nájdete v systémovom denníku systému Windows.“

Skúsil som zmeniť Windows na jednom z notebookov, ale chyba pretrváva. Povedzte mi, ako môžete vyriešiť túto chybu.

PS: keď sa objaví chyba - sieť nefunguje, dole v zásobníku sa objaví žltá značka, vedľa hodín ...

Dobrý deň.

Všeobecne táto chyba nie je taká častá. Ak to preložíte do jednoduchého jazyka, znamená to, že v sieti máte 2 počítače s rovnakou adresou IP. A to by nemalo byť, takže Windows vydávajú varovania ...

Väčšinou stačí IP adresu v nastaveniach Windows opraviť na jedinečnú a problém bude vyriešený. V skutočnosti nižšie zvážim, ako sa to deje.

Príklad chyby pri konflikte adries IP v systéme Windows 7

*

Čo robiť, ak sa vyskytne chyba v konflikte adries IP

Poznámka! Tento článok poskytuje riešenie problému v malej domácej sieti (myslím, že väčšina návštevníkov týchto stránok má záujem).

Ak sa stretnete s touto chybou niekde v práci, neodporúča sa meniť žiadne nastavenia, je lepšie kontaktovať špecialistu, ktorý konfiguruje vašu sieť.

*

? 1) Tip prvý: reštartujte počítač a smerovač Wi-Fi

Bez ohľadu na to, ako to znie bláznivo, najskôr sa pokúste reštartovať počítač (laptop) a smerovač (ak s ním vaša sieť funguje).

V niektorých prípadoch, keď chyba súvisí so zlyhaním parametrov (napríklad zamrzne zásobník TCP / IP), je možné vyriešiť tento problém ...

Poznámka: Odporúčam zapínať počítače (notebooky a ďalšie zariadenia v sieti) po jednom.

*

? 2) Ak nie je k dispozícii smerovač a k počítaču je priamo pripojený internetový kábel

V takom prípade najskôr vypnite počítač. Potom odpojte sieťový kábel a zapnite počítač. Potom pripojte sieťový kábel a skontrolujte, či sa chyba objavila.

Ak sa chyba objaví znova, musíte kontaktovať podporu vášho poskytovateľa internetu. Problém s najväčšou pravdepodobnosťou spočíva v nesprávnom nastavení siete.

Poznámka: V tomto prípade tiež odporúčam vyskúšať reštartovanie sieťového adaptéra a zistiť, čo sa stane s nastavením adresy IP a DNS v nastaveniach systému Windows (podrobnejšie informácie nájdete v tipoch 3 a 4).

*

) 3) Reštartujte sieťový adaptér

Ak chcete otvoriť zoznam všetkých adaptérov v systéme Windows, potrebujete:

  1. stlačte kombináciu tlačidiel Win + R ;
  2. v okne „Spustiť“, ktoré sa otvorí , zadajte do riadku príkaz ncpa.cpl a stlačte kláves Enter (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

ncpa.cpl - Zobraziť všetky sieťové pripojenia

Potom odpojte adaptér, cez ktorý sa pripájate, a potom ho znova zapnite. Ak neviete, ktorý adaptér zvoliť, vypnite / zapnite každý z nich (poznámka: ak ho chcete zapnúť, kliknite pravým tlačidlom myši na adaptér a z rozbaľovacej kontextovej ponuky vyberte akciu).

Poznámka: Najčastejšie sa pripojenie uskutočňuje pomocou adaptéra s názvom „Ethernet“ („Local Area Network“).

Sieťové pripojenia // Ovládací panel Windows 7

*

? 4) Ako zmeniť IP adresu v nastaveniach adaptéra

V predvolenom nastavení sú adresy IP v domácej sieti dynamicky prideľované počítačom. Prvý voľný z rozsahu 192.168.0.2 - 192.168.0.254 sa jednoducho vezme (ak je to podsiete s maskou 255.255255.0).

Problém môže nastať, ak je v nastaveniach rôznych počítačov predpísané brať rovnakú IP adresu. Aby ste tomu zabránili, musíte urobiť nasledovné:

1. Najskôr tiež otvorte  Ovládací panel \ Sieť a internet \ Sieťové pripojenia (ako v predchádzajúcom tipe: kombinácia tlačidiel Win + R , potom príkaz ncpa.cpl ).

2.  Ďalej otvorte vlastnosti pripojenia, cez ktoré funguje vaša sieť (na prenosných počítačoch, najčastejšie je to „Pripojenie k bezdrôtovej sieti“, na počítačoch - „Pripojenie k miestnej sieti“).

Vlastnosti pripojenia

3. Potom vyberte položku „Internetový protokol verzie 4 (TCP / IPv4)“ a otvorte jej vlastnosti (ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie).

Internetový protokol verzia 4

4. Potom posuňte posúvače na polohy „Získať adresu IP automaticky“ a „Získať adresu servera DNS automaticky“ a kliknite na tlačidlo OK.

Získajte adresu IP a server DNS automaticky

V skutočnosti potom reštartujte počítač. Chyba by mala byť preč ...

*

To je na dnes všetko, dúfam, že vás chyba už nebude obťažovať.

Pekný deň!

?

Prvé zverejnenie: 21.07.2017 

Oprava: 1. 5. 2020