Startup programs in Windows 10: how to add or remove an app

Otázka používateľa

Ahoj.

Pomoc so systémom Windows 10: Nemôžem odstrániť jeden program zo spustenia. Pri spustení systému Windows ho musíte zakaždým zavrieť, začne to byť nudné (otvorí sa tiež na celú obrazovku).

Dobrý deň!

Mnoho programov sa spravidla spúšťa automaticky, bez potreby používateľov. A nájsť si váženú značku v parametroch samotného programu je nesmierne ťažké ... ?

V tomto článku sa pozriem na kroky nastavenia spustenia v „novoobjavenom“ Windows 10 (myslím si, že bude veľmi užitočný pre všetkých, ktorí si tento OS práve nainštalovali).

Takže ...

Ako odstrániť program zo spustenia

Možnosť číslo 1

Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je použitie správcu úloh . Ak ju chcete otvoriť, stlačte kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Esc alebo kliknite pravým tlačidlom myši na tlačidlo ŠTART - a otvorte odkaz s rovnakým názvom (pozri obrazovku nižšie).

RMB na ŠTART - správca úloh

V správcovi úloh musíte otvoriť sekciu „Spustenie“ . V zozname predložených programov vyberte ten, ktorý chcete odstrániť zo spustenia. Potom na ňu kliknite pravým tlačidlom myši a kliknite na príkaz „vypnúť“ .

Poznámka: zakázaný program (týmto spôsobom) by sa pri ďalšom spustení systému Windows nemal načítať ...

Karta Po spustení - Správca úloh / Windows 10

Možnosť číslo 2

Podľa môjho názoru je oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie mazať a všeobecne sledovať spustenie pomocou špeciálov. nástroje -  Iobit Uninstaller .

Aká je jeho hlavná výhoda: akonáhle sa program sám pridá k spusteniu systému Windows (napríklad pri inštalácii softvéru), okamžite o ňom budete vedieť: v pravom rohu obrazovky sa zobrazí vyskakovacie okno.

Okrem toho môže robiť veľa akcií „vynúteným“ spôsobom (ak to ten istý Prieskumník Windows odmietne urobiť).

IObit Uninstaller

Webové stránky: //ru.iobit.com/advanceduninstaller.php

Program vám umožňuje odstrániť „čistý“ a bez zvyškov softvéru vo vašom operačnom systéme Windows (aj ten, ktorý nie je odstránený).

Výborne tiež monitoruje spustenie a včas vás informuje o všetkých pridaných programoch. Všeobecne nenahraditeľná vec. Viac podrobností - pozri tu ->

Ak chcete odstrániť program zo spustenia v IObit Uninstaller: otvorte sekciu „Win Manager / Autostart“ , potom stačí kliknúť na stav programu - zmení sa: zapnutý / vypnutý . Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

IObit Uninstaller - automatické spustenie

Mimochodom!  

Namiesto IObit Uninstaller si môžete vyzdvihnúť niečo výkonnejšie (čo vám umožní spravovať spúšťanie služieb, modulov, ovládačov a ďalších systémových komponentov). Nie každý to potrebuje, ale predsa ...

? Pomôcky na nastavenie spustenia: Autoruns, Process Lasso, AnVir Task Manager, Autorun Organizer atď. Nájdete ich tu ->

Program Autoruns

Možnosť č. 3: pre programy, ktoré sa nenachádzajú v zozname pri spustení ?

Ak vám vyššie uvedené dve metódy nepomohli nájsť program, ktorý začína na Windows, je dosť možné, že ho spustí plánovač úloh (vo Windows niečo také existuje).

Plánovač úloh otvoríte - stlačte kombináciu klávesov Win + R a v zobrazenom okne Spustiť zadajte  rozvrhy riadenia príkazov .

V ňom musíte starostlivo skontrolovať zoznam úloh: nájsť tú, ktorú potrebujete (ktorá označuje požadovaný program), kliknúť na ňu pravým tlačidlom myši a deaktivovať ju v zobrazenej ponuke (alebo ju úplne odstrániť, pozri obrazovku nižšie рин ).

Zakazuje sa úloha

*

Ako pridať program do spustenia

V systéme Windows 10 existuje niekoľko spôsobov, ako pridať program do spustenia. Najvýhodnejšie (a najefektívnejšie!) Sú podľa môjho názoru nasledujúce metódy:

  • prostredníctvom lokálneho / zdieľaného spúšťacieho priečinka;
  • cez plánovač úloh.

Iné metódy (napríklad rovnaké vytváranie parametrov reťazca v registri) nefungujú u každého používateľa.

Zvážme teda tieto dve možnosti v poradí ...

Možnosť č. 1: prostredníctvom lokálneho / zdieľaného spúšťacieho priečinka

Najskôr stlačte Win + R , zadajte príkaz:

  • alebo  shell: spustenie (ak je automatické spustenie potrebné iba pre aktuálneho používateľa. Poznámka: lokálny priečinok automatického spustenia);
  • alebo  shell: spoločné spustenie (ak sa vyžaduje automatické spustenie pre všetkých používateľov systému Windows. Poznámka: spoločné automatické spustenie).

Stlačte kláves Enter.

Štartovací priečinok systému Windows 10

Mal by sa otvoriť priečinok, ktorý ste vybrali. Teraz stačí pretiahnuť (alebo skopírovať), podržať stlačené pravé tlačidlo myši, ikonu z pracovnej plochy do tohto priečinka (pozri snímku obrazovky nižšie).

Presunutie ikony programu

V skutočnosti, ak bola ikona skopírovaná do priečinka pri spustení - pri ďalšom spustení systému Windows sa spustí tento program. Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob.

Možnosť č. 2: prostredníctvom plánovača úloh

Teraz si predstavte netriviálnu úlohu: program musíte spustiť automaticky nie okamžite po zavedení systému Windows, ale povedzme minútu alebo dve po zapnutí. Ako sa ti to páči? ☝

Predpokladajme, že spúšťací priečinok vám nepomôže spustiť požadovaný softvér (čo je nepravdepodobné, ale možné).

Na vyriešenie týchto problémov - existuje Plánovač úloh systému Windows , môžete určiť, kde bude veľa podmienok, za ktorých sa program spustí, a za ktorých - zatvorené ...

Ako otvoriť plánovač úloh:

  1. Stlačte kombináciu klávesov Win + R ;
  2. Zadajte  rozvrhy riadenia príkazov ;
  3. Stlačte Enter.

Plánovač úloh // Windows 10

Ako vytvoriť úlohu: spustite program pri štarte systému Windows

V plánovači úloh sa vpravo nachádza časť „Akcie“  - v nej musíte kliknúť na tlačidlo „Vytvoriť úlohu ...“   (ako na snímke obrazovky nižšie ?).

Vytvorte úlohu

Ďalej musíte najskôr otvoriť kartu „Spúšťače“ , kliknúť na tlačidlo  „Vytvoriť“  a priradiť úlohu (napríklad „Pri prihlásení“). Nezabudnite pre každého používateľa nastaviť úlohu, ktorú má dokončiť (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Spúšťače

Potom otvorte kartu „Akcie“ : kliknite na tlačidlo „Nové“ , v  riadku „Akcia“  vyberte položku  „Spustiť program“ a zadajte, ktorý konkrétny program sa má spustiť pri spustení systému Windows (pozri šípku 4 na snímke obrazovky nižšie. ?).

Akcie

A posledná vec: môžete otvoriť karty „Podmienky“ a „Parametre“ a určiť, pod ktorými možnosťami sa má program spustiť / zastaviť .

Podmienky

Po vykonaní všetkých nastavení uložte úlohu a reštartujte počítač. Pridaný program sa spustí automaticky (navyše zadané podmienky budú fungovať, to znamená, že si ich môžete prispôsobiť pre seba).

*

To je vlastne pre mňa všetko.

Myslím si, že tieto metódy sú viac ako dosť na to, aby fungovali pri štarte Windows 10 ...

Doplnky sú vítané, veľa šťastia!

?

Prvé zverejnenie: 28.12.2016 

Oprava: 01.03.2020