Ako vytvoriť video z fotografií s hudbou ♫

Dobrý deň všetkým!

Je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť!

Fotografia pomáha veľmi príjemne oživiť spomienky. Ale ešte väčší kontrast a emócie spôsobí fotokoláž alebo nádherné video z fotografií (myslím si, že tí, ktorí si takéto video aspoň raz pozreli, so mnou budú súhlasiť ✌).

A ak je pre takéto video vybraná kvalitná a príjemná hudba v danom predmete, spôsobí to medzi vašimi blízkymi skutočnú senzáciu!

Takéto video môžete vo všeobecnosti vytvoriť rôznymi spôsobmi - pomocou programov aj online služieb. V tomto príspevku som chcel uviesť najjednoduchšie príklady príkladov (ktoré môže väčšina používateľov opakovať).

Príklady samozrejme urobím krok za krokom ... ✔

*

Poznámka: Na začiatok sa odporúča, aby ste už mali nejaké fotografie, ktoré do projektu pridáte (napríklad z dovolenky, dovolenky atď.). Pomocník: ? Ako sťahovať fotografie a súbory z telefónu do počítača.

Tiež pre také video potrebujete hudbu (zaobídete sa bez nej, ale video sa ukáže ako príliš „suché“. Stále dôrazne odporúčam zvoliť v kompozícii nejaký druh kompozície).

*

Zvážte tri spôsoby

Možnosť číslo 1 (pre začiatočníkov)

Aby sme mohli vytvoriť naše prvé video z fotografií s hudbou, potrebujeme nejaký video editor (a je žiaduce, aby to bolo čo najjednoduchšie naučiť sa). Podľa môjho názoru program Úpravy videa spĺňa tieto požiadavky .

*

Strih videa

Stránka vývojára: //video-editor.su/

Jednoduchý a ľahko použiteľný editor videa pre začiatočníkov.

Prečo voľba padla na neho:

  • všetky akcie sa vykonávajú v krokoch (pohodlný sprievodca);
  • úplne v ruštine;
  • podporované všetkými obľúbenými systémami Windows: 7, 8, 10 (32/64 bitov).

A ešte jeden dôležitý detail: v aplikácii Video-Montage môžete zlepšiť kvalitu svojej fotografie (príklad je uvedený nižšie v jednom z krokov úprav).

Vzhľadom na vyššie uvedené môžeme konštatovať, že ide o jeden z najlepších programov pre milovníkov videa pre začiatočníkov.

Ďalej v článku zvážim príklad vytvorenia videa v tomto konkrétnom editore!

KROK 1

A tak sa vám po spustení programu zobrazí okno s výberom akcie. Uveďte prvú možnosť -  „nový projekt“ .

Nový projekt (strih videa 9.25)

KROK 2 * (voliteľný, dá sa preskočiť)

Ďalej vám program môže ponúknuť výber formátu videa: 16: 9, 4: 3, automatickú možnosť alebo nastavenie ručne. Vo väčšine prípadov sa odporúča zvoliť automatický formát alebo pomer strán 16: 9 (ako najpopulárnejší formát súčasnosti).

KROK 3

Všeobecne od tretieho kroku začína priama práca na videu samotnom!

V tomto kroku musíte do nášho videa pridať všetky fotografie, ktoré chcete do svojho videa zahrnúť. Môžete pridať niekoľko fotografií naraz (na výber a pridanie jednotlivých obrázkov použite Ctrl + ľavé tlačidlo myši).

Pridajte do projektu fotografie a obrázky - Úpravy videa 9.25

Poznámka: poradie fotografií vo videu je možné zmeniť jednoduchým pretiahnutím myšou na druhú (pozri šípku na snímke obrazovky nižšie).

Fotka na videostope

KROK 4

Po pridaní všetkých fotografií odporúčam vyskúšať (na začiatok) ich vylepšenie (dobre, plus pre každú nastaviť čas zobrazenia).

Ak to chcete urobiť, stačí dvakrát kliknúť na ľavé tlačidlo myši na fotografii na trati

  • všeobecné (trvanie fotografie): na tejto karte môžete nastaviť čas zobrazenia každej konkrétnej fotografie. Predvolený čas je 10 sekúnd;
  • vylepšenia: veľmi dôležitá časť. V ňom môžete fotografiu otočiť, upraviť jas, pridať kontrast, sýtosť atď. Odporúčam vám ju otvoriť a zistiť, ako nástroje v nich môžu zlepšiť kvalitu vašej fotografie;
  • Obrázok: Tu môžete upraviť farebné vyváženie fotografie.

Nastavenie vylepšení fotografií

Mimochodom, venujte pozornosť príkladu uvedenému nižšie - jednoduchými manipuláciami v sekcii Efekty a vylepšenia sa nám podarilo dosiahnuť na fotografii jasnejší a žiarivejší obraz. Myslím, že veľa ľudí nájde fotografie, na ktorých by chceli zvýšiť jas, sýtosť a oživiť farby. ?

Vľavo (bolo) - vpravo (teraz!)

*

? K téme!

Viac podrobností o tom, ako zlepšiť kvalitu videa a fotografií v programe Úpravy videa (s príkladmi), je uvedených v tomto príspevku.

KROK 5

Ak chcete podpísať svoje fotografie, musíte otvoriť sekciu „Text“ , podsekciu „Nápisy“ .

Potom pomocou myši presuňte požadovanú šablónu na fotografiu do okna s náhľadom (2. riadok ?) Veľkosť písmen, umiestnenie textu, jeho farba a písmo - všetko je nastavené pomerne rýchlo a prehľadne (okamžite vidíte, ako sa bude hotové video zobrazovať). Nižšie je uvedený príklad.

Podpisujeme každú fotografiu!

KROK 6

Prechody medzi fotografiami.

Mnoho používateľov pri vytváraní svojho videa požaduje, aby fotografie nielen zmenili jednu za druhú, ale aby to dosiahli určitým efektom: napríklad jedna fotografia sa pomaly presunula a nahradila inou alebo vybledla štvorcami pozdĺž čiary atď. . To všetko sa deje pomocou špeciálneho nástroja -  prechodu .

Po výbere prechodu, ktorý sa vám páči, stačí ho presunúť myšou na miesto, kde môžete prepínať medzi vybratými fotografiami (príklad nižšie). Týmto spôsobom môžete nastaviť rôzne prechody pre rôzne fotografie. Všeobecne je to pohodlné!

Prechody medzi fotografiami

KROK 7

Predposledným a dôležitým detailom je doplnenie hudby. Použite na to sekciu „Hudba“ . Samotný proces pridávania hudby nie je vo všeobecnosti nič zložité (príklad je uvedený nižšie).

Ak neviete, kde nájsť vhodné skladby, môžete použiť sieť VK. Ako a čo je popísané v tomto článku.

Môžete použiť pripravenú zbierku alebo môžete pridať niečo vlastné!

KROK 8

A posledná vec je  záchrana projektu . Po usporiadaní všetkých fotografií v požadovanom poradí sa zlepší ich kvalita, pridajú sa titulky, prechody a hudba na pozadí - projekt môžete uložiť!

Z tohto hľadiska ponúka Úpravy videa takmer všetky možnosti, ktoré sú dnes relevantné:

  • Video súbor AVI je najpopulárnejším typom videa a je ho možné prehrať na všetkých počítačoch, laptopoch atď.;
  • DVD - táto možnosť je vhodná, ak chcete napáliť video na DVD a darovať ho niekomu;
  • HD video (analógové AVI);
  • video pre telefóny a pod.

Uložiť video ako AVI - Úpravy videa 9.25

*

Možnosť číslo 2

Existuje ešte trochu podobný editor ako ten predošlý - ? Movavi Video Suite (odkaz na oficiálnu stránku).

Umožňuje niekoľkými kliknutiami myši rýchlo vytvoriť farebné video alebo prezentáciu a prekvapiť svojich blízkych. Snáď len zložitejšie rozhranie dokáže neskúsených používateľov trochu vydesiť ...

Budem sa však snažiť dôsledne ukazovať, ako vyriešiť súčasný problém v ňom.

*

1) A tak po inštalácii a spustení programu vytvoríme nový projekt (tu je všetko obvyklé).

Nový projekt - Movavi Video Suite

2) Ďalej do projektu pridajte fotografie a obrázky ( karta „Importovať súbory“ ) a presuňte ich myšou na stopu (pozri obrazovku nižšie ?).

Upozorňujeme, že poradie fotografií je možné meniť priamo na trati.

Pridajte k projektu fotografiu a preneste ju na trať

3) Potom odporúčam navštíviť kartu „hudba“ a pridať k projektu niečo tematické (v závislosti od predmetu vášho videa). Tu musím povedať, že výber je celkom dobrý! ?

Pridajte do projektu hudbu

4) Ak chcete, aby jedna fotografia bola krajšie a elegantnejšie nahradená druhou, môžete pridať prechody . Postačí otvoriť rovnomennú časť a preniesť prechod medzi fotografiami, ktoré sa vám páčia (príklad nižšie ?).

Pridávanie plynulých prechodov medzi fotografiami

5) Ďalej, ak je to potrebné, môžete k fotografii pridať rôzne nálepky : srdiečka, mraky, animáciu atď. To môže skutočne vylepšiť zážitok z vášho videa. ?

Pridávanie nálepiek

6) Tiež by som poradil pridať tituly ( titulky ). Ak napríklad robíte gratulačné video, môžete doň napísať svoje želania pre narodeninovú osobu (a tiež uviesť, od koho je darček ?).

Pridávanie názvov a titulkov

7) Poslednou akciou je uloženie prijatého videa. Myslím si, že tu nie je veľmi čo komentovať. ?

Uložiť!

*

Možnosť číslo 3: používanie služieb online

Všeobecne sa mi táto možnosť nepáči, pretože nie vždy to vyjde, čo som pôvodne chcel. Navyše nie každý je pripravený nahrať svoje fotografie do rôznych neznámych online služieb (nikdy neviete ...).

Nech je to už akokoľvek, v tejto pododdiele vám odporučím niekoľko celkom dobrých služieb.

*

Poznámka!

Na to, aby ste s týmito službami online mohli pracovať naplno, môžete potrebovať Adobe Flash Player.

*

? Stránka 1 - //slide-life.ru

Jedna z najlepších online služieb na vytváranie prezentácií s hudbou (poznámka: prezentácia - v skutočnosti ide o video vytvorené zo súboru fotografií) .

Po výbere určitej témy (budú tam vyhlásenia o láske, narodeninách, deťoch, karikatúrach atď.) Budete musieť nahrať fotografie, vybrať alebo nahrať melódiu, pripraviť projekt a počkať na stiahnutie videa.

Vaša vlastná prezentácia s hudbou

Obzvlášť by som rád poznamenal, že výsledné video nebude len videom, v ktorom sa budú fotografie striedať, ale skutočnou karikatúrou (filmom) s vašimi obrázkami. Vyzerá veľmi cool!

*

? Stránka 2 - //fromfoto.com/

Skvelá stránka, kde môžete rýchlo vytvoriť malé video z fotografií. Všeobecne platí, že služba nie je úplne zadarmo (existujú iba niektoré dizajny, ktoré vás budú stáť určitú sumu).

Na začiatok odporúčam, aby ste dostali do rúk bezplatné možnosti - v tomto prípade kliknite na tlačidlo „Vyskúšať zadarmo“ , keď prejdete na web .

Prezentácia fotografií

Ďalej sa zobrazí niekoľko návrhov (rozložení). Upozorňujeme, že sa líšia nielen dizajnom, ale aj počtom fotografií, ktoré bude potrebné do projektu pridať (podľa môjho názoru je to možno významná nevýhoda).

Spravidla sa po pridaní požadovaného počtu fotografií zobrazí výzva na pridanie hudby a titulkov. Potom zadaním e-mailu obdržíte video ...

Návrh projektu

*

? Stránka 3 - //vimperor.ru/

Ďalšia služba na vytváranie videí. Celkom pomaly, ale efektívne: najskôr nahrajte svoje fotografie, hudbu, videá. Potom pre každú fotografiu môžete určiť dobu trvania, pozadie, orezanie, efekty atď.

Keď je projekt hotový - kliknite na jedno zelené tlačidlo v hornej časti stránky: „Make \ Download“ . Začnite vytvárať video - čas je dosť dlhý, takže musíte trpezlivo čakať ? ...

Vimperor / tvorba projektu

*

? Stránka 4 - //sdelatvideo.ru/

Malý online video editor. V ňom môžete vytvárať nielen videá z fotografií, ale aj upravovať a pracovať s formátom videa všeobecne, ako v bežnom editore. Pre online editora má pomerne veľa funkcií: prácu s hudbou, pozadím, textom atď. Niektoré z jeho možností sú zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Funkcie online editora

*

V tejto súvislosti si myslím, že je čas ukončiť kontrolu ...

Mimochodom, chcel som dať malý návod, ako pracovať v programe Movie Maker (Film Studio), ale spoločnosť Microsoft zatiaľ pozastavila prístup a neumožňuje stiahnutie tohto programu z oficiálnych webových stránok (čo je veľká škoda).

Všetko najlepšie!

?

Prvé zverejnenie: 29.04.2017

Opravené: 15. 10. 2020