Trh Google Play nefunguje [riešenie]

Dobrý deň!

Niet pochýb o tom, že jedným z najdôležitejších a najbezpečnejších zdrojov aplikácií, hier a aktualizácií na zariadeniach s Androidom je trh Google Play (kde sú všetky hostené aplikácie dôkladne testované ?).

Ale bohužiaľ, keď prestane fungovať, smartphone (tablet) zostane ako „bez rúk“ ...

Všeobecne platí, že v niektorých prípadoch, keď Google Play nefunguje (najmä keď sa vo fáze načítania zobrazí „biela“ obrazovka), nahlási sa chyba (kód chyby), pomocou ktorej sa môžete pokúsiť problém vyriešiť.

Avšak v niektorých prípadoch: nejde ani o chybu, ani o žiadne správy (v skutočnosti sa budem v tomto článku zamerať hlavne na riešenie tejto možnosti).

A tak, teraz už bližšie k téme ... ✌

? Mimochodom!

V sieti sú analógy služby Google Play Market! Môžu byť použité, ak Play Market nefunguje

*

Čo robiť, ak služba Google Play Market nefunguje

? Skúste reštartovať zariadenie (Tip č. 1!)

Možno je to jeden z najbežnejších tipov, ktorý sa dáva na riešenie problémov so smartphonmi (tabletmi) aj s bežnými počítačmi.

A nebudem tu výnimkou (odhaduje sa, že ~ 20 - 30% problémov so službou Google Play sa dá vyriešiť jednoduchým reštartom smartfónu).

*

Poznámka: Ak chcete reštartovať telefón / tablet, stlačte a podržte vypínač na 2 až 5 sekúnd, kým sa nezobrazí systémové menu (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

Reštartuje sa váš smartphone

*

? Skontrolujte internet, pokúste sa pripojiť k sieti s vyššou rýchlosťou

Často tiež problém so službou Google Play priamo súvisí s kvalitou vášho internetového pripojenia. Ak máte mobilný internet s nízkou rýchlosťou (ktorý tiež pravidelne „odpadáva“) - je možné, že služba Google Play nebude z času na čas k dispozícii.

Odporúčam vyskúšať pripojiť svoj telefón / tablet k sieti Wi-Fi a znova skontrolovať Play Market. Nebude tiež nadbytočné testovať a zisťovať skutočnú rýchlosť internetu (na to ? existujú špeciálne služby).

Výsledky v beta.speedtest.net/sk

*

? Odstráňte vyrovnávaciu pamäť, aktualizácie Google Play

Pre urýchlenie svojej práce ukladá Play Market časť údajov do pamäte prístroja (poznámka: nazývajú ju vyrovnávacia pamäť). Postupom času rastie a to môže viesť k niektorým chybám (najmä po aktualizácii služby Market).

Preto logická rada: vymažte vyrovnávaciu pamäť, aktualizujte, vyčistite pamäť telefónu / tabletu. ?

Ak to chcete urobiť, prejdite do nastavení systému Android a otvorte sekciu „Aplikácie“ . Potom vyhľadajte a otvorte aplikáciu  Google Play Market . Pozri snímku obrazovky nižšie (?).

Aplikácie - nastavenia - Play Market

Ďalej vyčistite pamäť, vymažte vyrovnávaciu pamäť a aktualizácie (pozri šípky 1, 2 na snímke obrazovky nižšie ?).

Vymazať vyrovnávaciu pamäť, vyčistiť pamäť

Potom sa odporúča reštartovať Android (ak neviete ako - pozri radu č. 1).

*

? Skontrolujte, či je povolený program „Boot Manager“ (alternatívny názov „Boot Manager“)

Faktom je, že tento správca umožňuje sťahovať súbory vrátane súborov pre Play Market. Ak je z nejakého dôvodu vypnutý, môžu sa vyskytnúť problémy so sťahovaním súborov a aktualizácií ...

Ak chcete skontrolovať, či je povolená, prejdite do nastavení systému Android, otvorte sekciu „Aplikácie“ . Ďalej vyhľadajte a otvorte „Správcu sťahovania“ (v niektorých zariadeniach sa nazýva „Správca sťahovania“ trochu inak).

Aplikácie - Správca sťahovania (Android)

Mimochodom!

V novších verziách systému Android (napríklad 10.0) môžu byť niektoré systémové aplikácie skryté. Pred hľadaním kliknite na „tri bodky“ v rohu obrazovky a zapnite ich (to je relevantné aj pre nižšie uvedené odporúčania).

Zobraziť / skryť systémové aplikácie

Ak je  „Správca sťahovania“ zakázaný - povoľte ho! (pozri obrazovku nižšie ?). Odporúčam tiež vyčistiť jeho vyrovnávaciu pamäť.

Zapíname správcu sťahovania!

*

? Skontrolujte dátum a čas

Na jednej strane je čas a dátum „nezmysel“. Na druhej strane kvôli nim nemusia niektoré možnosti v telefóne fungovať ...

Faktom je, že keď je zariadenie spustené v systéme Android, synchronizuje sa s niektorými službami Google. A ak je váš čas zlý , dôjde pri výmene údajov so službami k chybe a vášmu zariadeniu môže byť odopretý prístup.

Venujte pozornosť aj formátu dátumu, niektoré sú zmätené (?). Mimochodom, môžete tiež odporučiť manuálne nastavenie času a časového pásma (v niektorých prípadoch to pomáha).

Nastavenie dátumu a času v systéme Android

*

? Vymažte vyrovnávaciu pamäť rámca „Google Services Framework“. Uistite sa, že je tento softvér zapnutý

Ďalším systémovým procesom, ktorý ovplyvňuje Play Market, je Google Services Framework (možno ho nájsť aj v zozname všetkých aplikácií). Po otvorení jeho vlastností vyčistite vyrovnávaciu pamäť a pamäť. Potom reštartujte zariadenie a skontrolujte Play Market.

Vymazanie medzipamäte - rámec služieb Google

*

? Skontrolujte, či je povolený účet Google. Pokúste sa zastaviť a znova povoliť

Podobne ako v predchádzajúcom bode: otvorte zoznam všetkých aplikácií a prejdite na vlastnosti „Účty Google“ (pozri príklad nižšie ?).

Ďalej povoľte túto aplikáciu („Účty Google“), ak je zakázaná. Rovnako nebude zbytočné resetovať vyrovnávaciu pamäť.

Účty Google (skontrolujte, či sú povolené)

*

? IP adresy služby Play Market nemáte k dispozícii ...

Vďaka nedávnym udalostiam (zákaz Telegramu v Rusku) a následnému masívnemu blokovaniu tisícov IP adries sa mnohým používateľom vyskytli problémy nielen s Play Market, ale aj s desiatkami ďalších aplikácií.

Je možné, že váš poskytovateľ internetu zablokoval požadované adresy IP, a preto sa nemôžete pripojiť k službe ...

V takom prípade sa odporúča vyskúšať použitie VPN. Napríklad veľmi pohodlná aplikácia pre Android -  Turbo VPN  (Poznámka: ak váš trh nefunguje vôbec, môžete si ho stiahnuť v analógových službách Play Market).

Používanie aplikácie Turbo VPN je  veľmi jednoduché: po jej spustení stačí kliknúť na ikonu „Mrkva“ (pre pripojenie k sieti), po ktorej budú všetky vaše otvorené aplikácie (používané internetom) pracovať prostredníctvom proxy servera ( poznámka: aplikácia je ideálna pre začínajúcich používateľov, vďaka ktorej je práca s proxy servermi čo najjednoduchšia ).

Turbo VPN - spustenie aplikácie

*

? Používajte analógy

Myslím si, že mnohých neprekvapí, ak poviem, že Google Play Market má veľa analógov (podobných služieb). Majú tiež tisíce rôznych aplikácií, hier, všetky sú tiež testované a spĺňajú vysoké bezpečnostné požiadavky.

Všeobecne platí, že keď Play Market nefunguje, musíte si v niektorých prípadoch stiahnuť aplikáciu odkiaľkoľvek, čo skutočne potrebujete. Je preto lepšie to robiť s veľkými overenými službami. Nieje to? ✌

? Pomoc!

Najlepšie analógové služby na trhu Google Play: malý výber.

Mobile9 - domovská stránka / Jedna z alternatív služby Play Market

*

? Obnovte nastavenia telefónu (úplné obnovenie)

Posledným radikálnym spôsobom je pokúsiť sa resetovať nastavenia systému Android (t. J. Uviesť zariadenie do stavu z výroby).

Chcem poznamenať, že táto operácia odstráni všetky aplikácie, hry, dokumenty, súbory, nastavenia atď. Predbežne si preto uložte všetko, čo potrebujete, a ktoré sa vám neskôr môžu hodiť.

Pre resetovanie teda otvorte „Nastavenia“ , sekciu „Obnoviť a resetovať“ . Pozri snímku obrazovky nižšie (?).

Nastavenia systému Android

Ďalej vyberte možnosť „Obnoviť nastavenia“ a potvrďte svoj úmysel. Všeobecne je to také jednoduché a rýchle ...

Obnova a reset

Dodám, že z rôznych dôvodov nie je takáto metóda resetovania vždy možná (zariadenie môže napríklad zamrznúť alebo zabrániť otvoreniu nastavení). V takom prípade vám odporúčam prečítať si článok, na ktorý je uvedený odkaz nižšie.

? Pomoc!

Ako resetovať nastavenia systému Android na pôvodné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky dáta z telefónu, tabletu)

*

To je zatiaľ všetko ...

Ak ste problém vyriešili inak - dajte mi vedieť v komentároch!

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 28.09.2018

Oprava: 28.08.2020