Windows 10: ako zmeniť uvítaciu (uzamknutú) obrazovku

Otázka používateľa

Ahoj.

Kedysi som mal Windows 7, ale potom sa v rohu obrazovky vedľa hodín objavilo upozornenie na jeho aktualizáciu na Windows 10. Po aktualizácii samozrejme môj obrázok z uvítacej obrazovky jednoducho zmizol ...

Ako teraz môžem zmeniť obrázok na uvítacej (uzamknutej) obrazovke, t.j. to isté oko, kde je zadané heslo?

Dobrý deň!

Vo všeobecnosti by som rád poznamenal, že v najnovších verziách systému Windows 10 môžete teraz zmeniť obrázok na uvítacej obrazovke bez pomocných programov a programov tretích strán (pre ktoré je to samostatná podpora pre vývojárov, pretože sa to ešte nikdy nestalo). , pokiaľ si dobre pamätám ?). Okrem toho si môžete vybrať nielen konkrétnu fotografiu, ale aj prezentáciu!

Ďalej vám ukážem, ako sa to robí ...

*

Prispôsobenie uzamknutej obrazovky

? KROK 1

Najprv musíte otvoriť možnosti systému Windows. Môžete to urobiť prostredníctvom ponuky ŠTART (pozri snímku obrazovky nižšie ?) alebo jednoducho stlačte kombináciu klávesov Win + i .

možnosti

Ďalej otvorte sekciu „Personalizácia“ .

Otvára sa sekcia prispôsobenia

*

? KROK 2

Potom prejdite na podsekciu „Zamknúť obrazovku“  (táto sa nachádza v ponuke vľavo) a na karte „Pozadie“ zmeňte možnosť „Windows: zaujímavé“ na „Fotografie“ alebo „Prezentácia“ (to je, ak chcete ak chcete na obrazovke pozdraviť viac ako jeden obrázok, ale niekoľko).

V mojom príklade nižšie vám ukážem, ako nastaviť jeden konkrétny obrázok (tj. Zvoľte možnosť „Foto“ ? ).

Uzamknutá obrazovka - vyberte fotografiu

*

? KROK 3

Po nastavení položky „Fotografia“ na karte „Pozadie“ môžete určiť konkrétny obrázok pre uzamknutú obrazovku (vítaný): vyberte jeden z predvolených návrhov systému Windows alebo načítajte svoj vlastný z pevného disku.

Výber konkrétnej fotografie

*

? KROK 4

Ďalej v tej istej podsekcii ( „Uzamknutá obrazovka“ ), priamo dole, odporúčam vypnúť zobrazovanie vtipov a faktov a povoliť možnosť „Zobraziť obrázok na pozadí zamknutej obrazovky na prihlasovacej obrazovke“ .

Vlastne potom, to už bolo treba urobiť!

Čo sa má zobraziť na obrazovke

*

? KROK 5

Ak chcete skontrolovať, ako vyzerá nainštalované pozadie, nie je potrebné reštartovať počítač (prenosný počítač), stačí stlačiť kombináciu klávesov Win + L (pozri príklad nižšie ?, uzamknutá obrazovka sa teraz zmenila na vybranú krajinu).

Uzamknúť obrázok na obrazovke / skontrolovať, všetko funguje! (fotka uzamknutej obrazovky)

Je ľahké zmeniť pozadie uzamknutej obrazovky, nič navyše. Pre moderný Windows 10 nie je potrebné používať obslužné programy.

*

PS

Mimochodom, v prvých verziách systému Windows 10 takáto možnosť neexistovala. Musel som sa uchýliť k rôznym doplnkom, napríklad  Tweaks.com Logon Changer  (táto aplikácia rýchlo a ľahko umiestni vami vybraný obrázok na pevný disk na uvítaciu obrazovku).

Tento tweaker možno tiež odporučiť pre tých, ktorí nedokážu zmeniť pozadie prostredníctvom systémových parametrov ...

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Všetko najlepšie!

?

Prvýkrát zverejnené: 29.06.2018

Oprava: 10. 10. 2020