Ako previesť PDF na JPG - 5 spôsobov & # x1f44c;

Otázka používateľa

Ahoj.

Prosím, povedzte mi, ako môžem konvertovať môj dokument z PDF na obrázky JPG. Pokiaľ je to možné, rád by som urobil túto prácu v nejakom programe (je to len tak, že v pracovnom počítači nie je internet (ak je distribuovaný iba z telefónu)).

Vopred ďakujem, Alexandra.

Ahoj.

Všeobecne platí, že ak nemáte príliš veľké a zložité dokumenty PDF, problém sa vyrieši dostatočne rýchlo. Ďalej v článku uvediem niekoľko pracovných možností, ktoré sám často využívam ...

*

? Možno užitočné!

PDF na WORD (DOCX): 10 spôsobov prevodu - pozrite si pokyny

*

Prevod PDF do JPG

❶ 

Možnosť 1: Automatický prevod všetkých stránok dokumentu

Prvý spôsob je podľa mňa jeden z najpohodlnejších a najrýchlejších. Bez ohľadu na to, koľko hárkov v dokumente máte, každý z nich sa automaticky prevedie do obrázka JPG (názvy výsledných obrázkov sa tiež uvedú automaticky).

Môžete to urobiť pomocou bezplatnej pomôcky STDU Viewer (predtým som to odporúčal na svojom blogu). Tento program vo všeobecnosti umožňuje otvárať a spracovávať veľkú sadu kancelárskych dokumentov: PDF, DjVu, XPS, TIFF, TXT, BMP, GIF, JPG, JPEG, PNG atď. Nezastupiteľný kancelársky asistent!

Ďalej v ňom zvážim priamu konverziu PDF do JPG.

1) Po inštalácii a spustení programu kliknite na ponuku „Súbor / Otvoriť“ (alebo na kombináciu tlačidiel Ctrl + O, pozri obrazovku nižšie). Ďalej vyberte svoj súbor PDF.

Prehliadač STDU - otvorte súbor

2) Keď sa súbor otvorí - znova prejdite do ponuky „Súbor“ a vyberte funkciu „Exportovať -> ako obrázok“ .

Exportovať ako obrázok

3) Potom musíte nastaviť nasledujúce parametre:

  1. typ súboru: JPEG (na výber je niekoľko formátov: JPEG, GIF, BMP atď.);
  2. rozlíšenie: 600 DPI (to priamo ovplyvňuje kvalitu výsledných obrázkov, takže je lepšie nastaviť maximum);
  3. exportované stránky: všetky;
  4. adresár: kam sa uložia prijaté obrázky.

Exportovať nastavenia

4) Čas exportu závisí od veľkosti spracovaného dokumentu a výkonu vášho PC. Zvyčajne sa to všetko deje dosť rýchlo (1 - 5 minút pre priemernú knihu ...).

Proces sa začal ...

Možnosť 2: Spracovanie zložitých dokumentov (jednotlivé listy)

Ak pracujete s veľkými a zložito štruktúrovanými dokumentmi PDF, možnosti predchádzajúcej utility nemusia stačiť ...

V takom prípade by som odporučil vyskúšať bezplatný kancelársky balík ? Libre Office. Dodáva sa s programom Draw - umožňuje vám nielen konvertovať určité hárky PDF do JPG, ale aj ich upravovať (čo môže byť veľmi užitočné).

Ukážem riešenie nášho problému na jednom jednoduchom príklade ...

1) Po spustení Libre Office - v ponuke vľavo otvorte nástroj „Kreslenie výkresov“ (môžete však okamžite kliknúť na ponuku „súbor / otvoriť súbor“ a určiť dokument PDF - Libre Office automaticky určí, kam má ísť otvor to ...).

Kreslenie Draw

2) Potom stlačte Ctrl + O (otvoriť súbor) a vyberte požadovaný dokument.

Otvorený súbor

3) Potom nájdite požadovanú stránku (ktorú chcete previesť do formátu JPG) a kliknite na ponuku „Súbor / Exportovať“ .

Exportujte požadovanú stránku

4) Ďalej zadajte formát, v ktorom obrázok potrebujete (namiesto JPEG môžete zvoliť GIF, BMP, PNG atď.) A kliknite na tlačidlo „Uložiť“.

Uložiť stránku vo formáte JPG

Možnosť 3: univerzálna (je možné previesť akýkoľvek dokument)

Ak váš súbor PDF nie je poškodený a bol otvorený na čítanie aspoň v jednom z niektorých programov - zvážte, že je možná jeho konverzia do formátu JPG (aj keď dva predchádzajúce programy nepomohli - úloha môže byť nepríjemná ...).

Hovoríme tu o takej jednoduchej technike, ako je vytvorenie screenshotu obrazovky - t.j. najskôr upravíte zobrazenie stránky, ktorú potrebujete, a potom kliknete na tlačidlo Tlačiť obrazovku a všetko (čo sa zobrazilo na obrazovke) uložíte na obrázok ...

Vytvorte snímku obrazovky požadovaného okna

Myslím si, že táto metóda nepotrebuje ďalšie komentáre (pri práci so snímkami obrazovky nechávam niekoľko odkazov).

? Pomoc!

1) Ako vytvoriť snímku obrazovky: okno systému Windows, obrazovka hry, snímka z videa (vrátane šípok a vysvetlenia).

2) Obrazovka Print Print nefunguje, nemôžem vytvoriť snímku obrazovky - pozri pokyny

❹ 

Možnosť 4: práca so skenmi

Ak prijímate súbory PDF skenovaním dokumentov a potom ich často prevádzate do formátu obrázkov (JPG), pomocou programu ? ABBY Fine Reader môžete túto prácu výrazne urýchliť.

Umožňuje nielen priame skenovanie dokumentov, ale tiež dokáže otvoriť všetky predtým vytvorené súbory, obrázky, skenované súbory a previesť ich do nového formátu.

Navyše s jeho pomocou môžete získať text zo skenov a preložiť ho do Wordu na ďalšie spracovanie (s podobnou úlohou sa tiež stretávame pomerne často).

Mínus: plná verzia aplikácie ABBY Fine Reader je dosť drahá. Nie každý počítač má schopnosť ho používať ...

Vitajte v aplikácii ABBY Fine Reader

? Pomoc!

Ako skenovať dokument do počítača z tlačiarne (MFP). A potom zo skenov (obrázkov) získajte text.

❺ 

Možnosť 5: použitie virtuálnej tlačiarne

Táto metóda je jednou z najuniverzálnejších, najrýchlejších s veľkým počtom funkcií a nastavení (ktorá umožňuje získať obrázky JPG požadovanej veľkosti, s orezaním, so zmenenou geometriou atď.). Pred ukážkou príkladu práce však pár slov nižšie ...

Podstata: v systéme je nainštalovaný špeciál. ovládač (toto je virtuálna tlačiareň). Umožní pri tlači z ľubovoľného programu posielať súbory nie na skutočnú tlačiareň, ale na ňu - a namiesto tlače jednoducho prevedie každý hárok na požadovaný formát (napríklad na rovnaký JPEG). Pohodlne? Pohodlne!

Hlavná nevýhoda: v niektorých prípadoch (zriedka) môže byť tento ovládač virtuálnej tlačiarne v rozpore so skutočným. Preto som túto metódu nedával na prvé miesto (samozrejme, ak nemáte tlačiareň, tak sa nemáte čoho báť ...).

*

Požadovaný program : //www.print-driver.ru/

Jedná sa o univerzálny prevádzač dokumentov, ktorý funguje tak, že do vášho systému nainštalujete ovládač virtuálnej tlačiarne. Podporuje export v 8 formátoch: PDF, JPEG, TIFF, PNG, GIF, PCX, DCX alebo BMP.

*

Na jednoduchom príklade vám ukážem, ako pracovať s týmto programom.

1) Takže v niektorom programe máme otvorený dokument PDF. Prvá vec, ktorú musíme urobiť, je poslať ju do tlače (kombinácia klávesov Ctrl + P).

Tlač dokumentu (Ctrl + P)

2) V stĺpci „Tlačiareň“ zadajte „Universal Document Converter“ (táto možnosť by sa mala zobraziť po inštalácii virtuálnej tlačiarne).

Ďalej by som odporučil prejsť do časti „Vlastnosti“ tejto tlačiarne.

Výber virtuálnej tlačiarne

3) Vo vlastnostiach môžete nastaviť pomerne veľké množstvo parametrov (viď príklad nižšie): Označil som iba formát exportu - JPEG.

Výber formátu súboru

4) Potom stačí kliknúť na OK, vybrať priečinok (kam sa uložia súbory JPEG) a počkať na koniec operácie.

Tlač sa začala ...

*

PS 

Tiež si nemôžem pomôcť, ale musím poznamenať, že sieť má teraz dosť výkonné a zaujímavé online služby na konverziu a spracovanie hlavných formátov dokumentov, obrázkov, videí (vrátane JPG, PDF atď.). Napríklad I Love PDF a PDF to Image nie sú vôbec zlé.

Je pravda, že ak pracujete s dokumentmi obsahujúcimi dôverné informácie (čo sa stáva často), nemali by ste ich používať (nikdy neviete ...).

Ale táto metóda je sama o sebe dosť účinná a môže pomôcť v zložitých časoch (napríklad keď nemáte po ruke počítač / notebook s potrebnými programami).

*

To je zatiaľ všetko.

Doplnky sú vítané ...

Všetko najlepšie!

?