Play Market - chyba servera: 3, 8, 20, 403 atď.

Dobrý deň všetkým!

Napriek tomu, že Play Market je celkom spoľahlivá vec, dejú sa s ním zlyhania a chyby (nie je to tak dávno, čo som doň narazil sám ... ?).

A práve v tejto chvíli si mimochodom uvedomíte, že smartphone je veľmi „orezaný“: nemôžete aktualizovať ani sťahovať žiadne aplikácie ...

Všeobecne sa chyby pri prijímaní údajov zo servera Play Market môžu vyskytnúť z mnohých dôvodov: z dôvodu zlyhania systému, nesprávneho nastavenia časového pásma, neplatných údajov v pamäti cache, problémov so správcom sťahovania atď. To znamená, že kliknutím na univerzálne začiarkavacie políčko môžete problém vyriešiť - jednoducho neexistuje ... ?

Avšak po sérii po sebe nasledujúcich krokov môžete vo väčšine prípadov problém rýchlo vyriešiť sami (bez toho, aby ste sa uchýlili k pomoci služieb). Dnešná poznámka bude v skutočnosti o odstránení príčin porúch a chýb Play Marketa ...

? Mimochodom!

Ak potrebujete urgentne aktualizovať (stiahnuť) ktorúkoľvek aplikáciu, je to možné vykonať aj pomocou analógov služby Play Market.

*

Čo robiť, ak sa na serveri Play Market vyskytne chyba servera

? Reštartujte zariadenie, skontrolujte internetové pripojenie

Napriek banálnym radám stále odporúčam najskôr reštartovať telefón. Faktom je, že reštartovaním telefónu sa vymaže časť vyrovnávacej pamäte, reštartujú sa aplikácie a služby a znovu sa nadviaže aj internetové pripojenie. To všetko spolu často problém vyrieši.

Poznámka: Ak chcete zavolať do systémovej ponuky, podobne ako na snímke obrazovky nižšie, podržte stlačené tlačidlo napájania na 3 až 5 sekúnd. Ak nemáte tlačidlo resetovania, jednoducho vypnite telefón.

Reštartuje sa váš smartphone

Po reštarte systému by som odporučil skontrolovať kvalitu internetového pripojenia. Postup je popísaný v jednom z mojich predchádzajúcich pokynov (odkaz nižšie).

Poznámka: Ak používate Wi-Fi, skúste to na chvíľu vypnúť a spolupracujte s Play Market pomocou mobilného internetu 3G / 4G.

pripojenie k internetu

? Pokyny!

1) Ako skontrolovať rýchlosť internetu v telefóne s Androidom - najlepšie spôsoby.

2) Prečo internet nefunguje na telefóne: dôvody a riešenie.

? Venujte pozornosť chybovému kódu

Ak pri pripojení k Play Market neuvidíte iba chybu, ale aj jej kód, venujte jej pozornosť. V niektorých prípadoch vám tento kód poradí, kde hľadať príčinu.

Tu sú najbežnejšie chybové kódy:

 1. 0  - telefón nepodporuje aplikáciu (najčastejšie je to spojené s inštaláciou najnovšej aplikácie. Pokúste sa ju odinštalovať, potom vymažte vyrovnávaciu pamäť služieb Play Marketa a Google Play a reštartujte telefón (viac o tom neskôr v článok));
 2. 3, 8, 20  - tento chybový kód sa objaví po aktualizácii, naznačuje ich nesprávnu inštaláciu (spravidla stačí vymazať aktualizácie z Play Marketu, o tom viac v článku ďalej);
 3. 403  - tento kód je najčastejšie spájaný s nestabilným internetovým pripojením, pretečením cache;
 4. 410, 413  - odmietol inštalovať a aktualizovať aplikácie (kód nehovorí takmer nič);
 5. 492  - vyskytol sa problém s vyrovnávacou pamäťou aplikácií;
 6. 498  - kód označuje, že pripojenie alebo sťahovanie aplikácie bolo prerušené (napríklad antivírusom alebo nestabilným internetovým pripojením);
 7. 919  - aplikácie sa z neznámeho dôvodu nenačítajú (tiež nič nehovorí);
 8. 923  - žiadna synchronizácia s účtom Google, plná vyrovnávacia pamäť, žiadne voľné miesto;
 9. [RPC: S-7: AEC-0], [DF-SA-01]  - objaví sa po aktualizácii aplikácie (najčastejšie z dôvodu neplatnej medzipamäte alebo zlyhania vášho účtu Google);
 10. [RH-01], [RPC: S-3]  - prístup k informáciám o serveri je nemožný (z dôvodu chyby pri prenose dátových paketov zo servera do vášho zariadenia. Môže to znamenať nesprávne nastavenie dátumu a času).

? Skontrolujte dátum, čas, časové pásmo

V časti nastavenia dátumu a času skontrolujte, či ste nastavili správne časové pásmo, aktuálny dátum, mesto (umiestnenie). Kvôli tomuto „nezmyslu“ môžu niektoré aplikácie (špeciálne služby Google, Yandex) pracovať so zlyhaniami a chybami.

Poznámka: Po zmene parametrov týkajúcich sa dátumu a času reštartujte smartphone.

Dátum a čas, časové pásmo (Android 8.0)

? Vymažte vyrovnávaciu pamäť Play Market

Vymazanie vyrovnávacej pamäte aplikácie Play Market - otvorte nastavenia systému Android, prejdite do sekcie „Aplikácie a oznámenia / Aplikácie“ a vyberte ju v zozname. Pozrite si príklad na snímke obrazovky nižšie (?).

Google Play Market - zoznam aplikácií - Android 8.0

Potom prejdite na podsekciu „Pamäť“ a vyčistite vyrovnávaciu pamäť.

Poznámka: Ak vymazanie vyrovnávacej pamäte nepomôže, skúste tiež resetovať (vymazať) údaje služby Play Market.

Vymazanie vyrovnávacej pamäte (reset)

? Vymažte medzipamäť služby Google Play

Podobná operácia sa musí vykonať aj v prípade aplikácie „Služby Google Play“ . Nachádza sa tiež v zozname aplikácií (príklad na snímkach obrazovky nižšie ?).

Služby Google Play - Vymazať medzipamäť

? Na chvíľu vypnite antivírusovú ochranu

Ak je vo vašom telefóne nainštalovaný antivírus, pokúste sa ho deaktivovať po dobu diagnostiky a hľadania dôvodov (alebo antivírusový program deaktivujte, ak ho štandardné možnosti neposkytujú).

*

Poznámka: Faktom je, že antivírus „sleduje“ všetky pripojenia, stiahnuté súbory a často blokuje „všetko podozrivé“. Do tejto distribúcie niekedy spadajú aj služby ako Google Play ...

Antivírus AVG

? Zakázať synchronizáciu (dočasne)

Funkcia stratenej synchronizácie môže niekedy viesť k chybám v službe Play Market. Ak to chcete vyriešiť, vyskúšajte nasledovné:

 1. prejdite do nastavení systému Android v sekcii „Účty / Google“ a zakážte synchronizáciu všetkých položiek, ktoré sa tam budú zobrazovať (Chrome, Gmail atď.);
 2. potom by ste mali reštartovať smartphone;
 3. potom znova vstúpte do tej istej sekcie a povoľte všetko, čo bolo predtým zakázané;
 4. reštartujte smartphone a znova skontrolujte funkčnosť.

Zakázať synchronizáciu

? Obnovte nastavenia telefónu

V niektorých beznádejných prípadoch, keď sa v systéme nahromadilo veľa chýb, bol telefón napadnutý vírusmi, adware - neostáva nič iné, ako obnoviť jeho pôvodné nastavenia. To je možné urobiť celkom jednoducho: prejdite na nastavenia systému Android, vyberte sekciu „Systém / zálohovanie a obnovenie / obnovenie továrenských nastavení“ .

Poznámka: Po obnovení nastavení sa odstránia všetky vaše nainštalované aplikácie, kontakty, dokumenty, fotografie a ďalšie údaje. Potom si vopred uložte všetko, čo potrebujete.

Zálohovanie a obnovenie (obnovenie výrobných nastavení)

? Pomoc!

Ako resetovať nastavenia systému Android na výrobné nastavenia [Hard Reset] (tj odstrániť všetky údaje z telefónu, tabletu).

*

Boli by užitočné doplnky k tejto téme ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 03.06.2019

Oprava: 19.9.2020