5 spôsobov, ako otvoriť Editor databázy Registry (v akomkoľvek systéme Windows!), Aj keď je uzamknutý

Dobrý deň.

Pomerne často sa vo svojich článkoch odvolávam na to, že to a to je potrebné v registri zmeniť, treba upraviť jeden parameter, objasniť iný atď.

Mnoho používateľov medzitým netuší, ako ich otvoriť (a nie vždy je to ľahké, najmä v prípade vírusovej infekcie).

Pre referenciu ...

Všeobecne je systémový register v systéme Windows  veľká databáza s rôznymi parametrami, ktoré sú zodpovedné za prevádzku systému.

Ak ho chcete upraviť, systém má špeciálny editor, ktorý po spustení na prvý pohľad uvidíte bežného prieskumníka: tiež vľavo sú adresáre, výberom ktorých môžete zistiť, čo sa v nich nachádza ...

Editor databázy Registry (Windows 10). Príklad

Takže po nájdení požadovaného adresára a úprave určitých parametrov v ňom môžete zmeniť také systémové nastavenia, ktoré nie sú vo verejnej doméne a ktoré jednoducho nemožno dosiahnuť iným spôsobom!

Dôležité! 

Nemeňte alebo neodstraňujte z nastavenia registra, ktoré nepoznáte, a neviete, za čo sú zodpovední. Je veľmi ľahké zabiť systém zmenou niečoho nesprávneho ...

*

Otvorte editor registra

Metóda 1: Spustiť cez okno

Toto je pravdepodobne jeden z najjednoduchších a najuniverzálnejších spôsobov, ako otvoriť Editor databázy Registry (funguje vo Windows XP / 7/8/10). Popíšem všetky kroky v krokoch:

 1. najskôr stlačte kombináciu tlačidiel WIN + R (navyše nemusíte stlačiť);
 2. v ľavom rohu by sa malo objaviť malé okno „Spustiť“, v ktorom bude jeden riadok „Otvoriť“ (príklad na snímke obrazovky nižšie);

  Spustiť okno

 3. teraz napíšte príkaz regedit do riadku  "Otvoriť" a stlačte kláves Enter;

  Otvorte editor registra cez okno Spustiť // Windows 10

 4. ak sa zobrazí okno s otázkou povolení na vykonávanie zmien - kliknite na tlačidlo „Áno“;

  Povoliť tejto aplikácii vykonávať zmeny

 5. Vlastne to je ono! Mal sa otvoriť editor databázy Registry. Zmeny je možné vykonať ...

*

Metóda 2: pomocou príkazového riadku

 1. Najskôr otvorte príkazový riadok - - najjednoduchší spôsob, ako nájsť skratku na jeho spustenie v ponuke ŠTART (vo Windows 10 je na to vhodné použiť VYHĽADÁVANIE, viď príklad na snímke obrazovky nižšie);

  Spustenie príkazového riadka v systéme Windows 10

 2. v príkazovom riadku musíte zadať regedit (rovnaký príkaz ☝) a stlačiť kláves Enter. Mal by sa otvoriť editor databázy Registry.

  Príkazový riadok - príkaz regedit

*

Metóda 3: prostredníctvom systémového priečinka

V závislosti od verzie systému Windows a jej nastavení môže byť súbor regedit umiestnený v rôznych priečinkoch:

 1. C: \ Windows \ SysWOW64 (najbežnejšia predvolená hodnota v systéme Windows 10);
 2. C: \ Windows \ System32
 3. C: \ Windows

Potom je všetko jednoduché: otvorte program Explorer (alebo iného veliteľa), prejdite do systémového priečinka, vyhľadajte súbor regedit  a otvorte ho ako normálny program. Príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie ?.

Nájdite regedit prostredníctvom prieskumníka

*

Metóda 4: prostredníctvom vyhľadávania v systéme Windows

Vo Windows 10 môžete kliknúť na ikonu lupy v blízkosti ponuky ŠTART a do vyhľadávacieho panela vložiť regedit  - medzi nájdenými výsledkami uvidíte skratku na spustenie editora (pozri príklad nižšie).

Vyhľadajte znova pomocou ponuky ŠTART

Okrem toho môžete spustiť program Explorer (klávesy Win + E), potom otvoriť systémovú jednotku v systéme Windows (zvyčajne C: \) a do vyhľadávacieho panela zadať aj regedit  - po chvíli uvidíte odkaz na spustenie editora registra ( príklad nižšie).

Vyhľadajte regedit na systémovej jednotke v prehliadači

*

Metóda 5: použitie špeciálneho. inžinierske siete

Existujú stovky nástrojov na prácu s registrom! V tomto článku vám dávam do pozornosti jeden z najlepších (podľa môjho skromného názoru).

Reg organizátor

Oficiálna webová stránka: //www.chemtable.com/ru/organizer.htm

Veľmi užitočná pomôcka na uvedenie vecí do poriadku v systémovom registri. Umožňuje vám odstraňovať z neho odpadky a chybné údaje, defragmentovať a komprimovať, robiť snímky (na porovnanie zmien v registri PRED a PO inštalácii programu) atď.

Umožňuje vám tiež upravovať register bez otvorenia vstavaného editora systému Windows. Nástroj je plne preložený do ruštiny, podporuje Windows 7/8/10 (32/64 bitov).

Po inštalácii a spustení programu Reg Organizer otvorte ponuku „Nástroje“ a kliknite na odkaz „Editor databázy Registry“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Nástroje - Editor databázy Registry / Reg Organizer

V skutočnosti potom môžete pracovať s parametrami registra ako v klasickom editore. Pridajte sem tiež skutočnosť, že program Reg Organizer má ďalšie nástroje: pohodlnejšie vyhľadávanie, schopnosť fotografovať, existujú obľúbené položky atď.

Editor databázy Registry v aplikácii Reg Organizer

*

Čo robiť, ak je register uzamknutý a neotvorí sa

Najprv neprepadajte panike ? .

Po druhé, skúste otvoriť register pomocou obslužného programu Reg Organizer (ktorý som odporúčal v metóde 5, o pár riadkov vyššie).

Po tretie, stiahnite si do svojho počítača antivírusový program AVZ (pomôže vám obnoviť systém do normálneho funkčného stavu).

? Pomoc!

O AVZ (kde je možné stiahnuť, aké sú výhody a aké sú) sa dozviete v jednom z mojich článkov.

Ďalej spustite AVZ a otvorte ponuku „Servis / Systémové zdroje“  - táto ponuka bude obsahovať odkaz na spustenie editora registra. Skúste ho otvoriť (príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie).

Servisná utilita AVZ - pokus o otvorenie editora

Ak to nefungovalo, choďte do ponuky „Súbor“ a kliknite na odkaz „Obnovenie systému“ (pozri obrazovku nižšie).

Súbor - Obnovenie systému / AVZ

Ďalej musíte zaškrtnúť všetky parametre, ktoré chcete obnoviť (medzi nimi je aj ten, ktorý potrebujeme, a to „Odomknutie reaktora registra“, pozri snímku obrazovky nižšie - vyznačené žltou farbou).

Mimochodom, AVZ v mnohých prípadoch pomáha, takže odporúčam, aby ste sa neobmedzili iba na jeden bod ...

Odomknite Editor databázy Registry

Po ukončení procesu obnovenia a reštartovania počítača vám odporúčam skontrolovať, či neobsahuje vírusy, a to v rovnakom pomocnom programe AVZ (navyše aj keď vo vašom systéme máte antivírus).

Pre antivírusové skenovanie v AVZ musíte určiť disky, uviesť spôsoby liečby detekovaných vírusov a stlačiť tlačidlo ŠTART. Príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie.

Antivírusová kontrola systému v AVZ

V skutočnosti sa po takomto postupe obnovy začne editor databázy Registry otvárať v normálnom režime.

PS

Ako alternatívu sa môžete tiež pokúsiť spustiť systém v bezpečnom režime a otvoriť editor pod ním.

Ak to nefunguje, môžete zvážiť preinštalovanie systému Windows.

*

Zatiaľ mám všetko. Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 06.11.2017

Oprava: 15.01.2020