Táto stránka nedokáže zabezpečiť bezpečné pripojenie - chyba v prehliadači Chrome

Dobrý čas!

Za posledných pár rokov sa začal veľmi aktívne propagovať protokol HTTPS (ak niekto nevie - táto „vec“ vám umožňuje šifrovanie údajov pri práci so stránkou, to znamená zvyšuje bezpečnosť). Všetko by bolo v poriadku, ale prílišná „uponáhľanosť“ s implementáciou tohto nového protokolu (podľa môjho názoru) vedie k najrôznejším chybám ...

V skutočnosti chcem v dnešnom príspevku uviesť odporúčania pre tých, ktorí po prechode na určitý web uvidia jednoduché biele okno s chybou „Tento web nedokáže zabezpečiť bezpečné pripojenie“ (ako to vyzerá v prehliadači Chrome - dal som ho na snímke obrazovky nižšie). Upozorňujeme, že podobné chyby sú možné aj v iných prehľadávačoch: Firefox, Opera atď.

Príklad chyby v prehliadači Chrome

*

Čo robiť, ak sa zobrazí podobná chyba

Skontrolujte nastavenia antivírusu

Možno je to prvá vec, ktorú by som odporúčal začať. Faktom je, že antivírusy kontrolujú všetky stránky, ktoré otvoríte (predtým, ako sa zobrazia vo vašom prehliadači), vrátane HTTPS.

Prehliadač si na druhej strane „môže“ všimnúť, že sa stránka nezobrazuje „priamo“, a zobrazí chybu, že nie je zabezpečené bezpečné pripojenie (k tomu môže dôjsť pri otvorení takmer ľubovoľnej stránky, dokonca aj takej veľkej ako Vkontakte, Odnoklassniki, Google, Yandex atď.). Najčastejšie som si všimol takúto chybu pri používaní antivírusov DR.WEB a AVAST.

Po celú dobu kontroly odporúčam vypnúť kontrolu HTTPS v nastaveniach antivírusu. Napríklad v DR.WEB musíte prejsť na kartu „Nastavenia / Všeobecné / Sieť“ a posuňte jazdec zodpovedný za zabezpečené pripojenia do režimu „Vypnuté“. ...

Zakázať kontrolu HTTPS v DR.WEB

Pokiaľ ide o antivírus AVAST, tu je to ešte jasnejšie a jednoduchšie. V časti „Základné nastavenia“ zrušte začiarknutie políčka „Povoliť skenovanie HTTPS“ .

Nastavenia AVASTu - zapnite kontrolu HTTPS

Vo väčšine prípadov by po takom jednoduchom nastavení mala chyba zmiznúť ...

Skontrolujte dátum a čas

Ďalším dôležitým bodom je aktuálny čas a dátum. Ak je nainštalovaný nesprávne, môže začať nesprávne fungovať mnoho programov a služieb (vrátane prehľadávača).

Dávajte pozor aj na svoje časové pásmo (z tohto dôvodu sa mimochodom môže v smartfóne vyskytnúť problém s rovnakou dvojfaktorovou autentifikáciou).

Kontrola dátumu a času

Začiarknite a deaktivujte „nepotrebné“ doplnky / rozšírenia

Chrome URL chrome: // rozšírenia

Panel s adresou v prehliadači Chrome

Ďalej by som odporučil skontrolovať všetky nainštalované rozšírenia a doplnky v prehliadači (v Chrome som uviedol adresu stránky vyššie).

Špeciálnu pozornosť venujte tým rozšíreniam, ktoré blokujú, urýchľujú alebo šifrujú prenos. Odporúčam všetky z nich na chvíľu deaktivovať a deje sa to dostatočne rýchlo - stačí len posunúť posúvač (pozri obrazovku nižšie).

Zakážte rozšírenia v prehliadači Chrome / Clickable

Skúste vyčistiť medzipamäť, súbory cookie a dočasné súbory

Pomôcť!  Ako vyčistiť históriu prehliadania - //ocomp.info/kak-pochistit-istoriyu-v-brauzerah.html

Ak chcete v Chrome vymazať históriu prehliadania, dočasné súbory a vyrovnávaciu pamäť - musíte stlačiť kombináciu klávesov Ctrl + Shift + Del, potom zvoliť časový rozsah (odporúčam stále vymazávať) a kliknúť na tlačidlo „Odstrániť údaje“ . Nižšie je uvedený príklad.

Chrome - odstrániť medzipamäť

Skontrolujte počítač, či neobsahuje vírusy alebo adware

1) Po prvé, aj keď máte v počítači nainštalovaný moderný antivírus, odporúčam si stiahnuť nejaký online skener a znova s ​​ním skontrolovať systém. Pracujú dostatočne rýchlo a nie sú v rozpore s nainštalovaným bezpečnostným softvérom.

Pomôcť!  Online antivírus, čo si vybrať - //ocomp.info/onlayn-antivirusyi.html

2) Po druhé, chcem vás upozorniť na skutočnosť, že klasické vírusy nedetegujú niektoré typy vírusov (napríklad adware zabudovaný do vášho prehliadača). Mimochodom, také reklamné moduly sú v súčasnosti najpopulárnejšie ...

V jednom z predchádzajúcich článkov som vám povedal, ako skontrolovať počítač a odstrániť tieto moduly (odkaz je uvedený nižšie).

Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí -   //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html

Ako funguje bezplatný online skener spoločnosti ESET / Ako príklad

Skúste použiť iný prehliadač / zariadenie

Ako posledná rada by som odporučil skúsiť otvoriť stránku pomocou iného prehliadača (alebo dokonca na druhom PC / notebooku / telefóne). Ako diagnóza a zistenie príčiny môže to pomôcť.

? Pomoc! Najlepšie prehliadače tohto roku - pozri môj predchádzajúci príspevok ->

PS

Ak používate Windows 7 (a dlho ste ho neaktualizovali), odporúčam si nainštalovať všetky najnovšie bezpečnostné aktualizácie. Je ešte lepšie samozrejme prejsť na modernejší operačný systém (ak by som pred pár rokmi na túto radu reagoval veľmi negatívne, myslím si, že teraz nie je veľká voľba. Každopádne skôr či neskôr budete mať prejsť na niečo nové ...).

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky prídu vhod ako vždy!

Všetko najlepšie!

?