Ako nainštalovať hru na počítač

Dobrý deň!

Hranie nie je ľahká zábava (ako sa niektorí domnievajú). Dobré hry zvyšujú pozornosť, inteligenciu, reakcie, vizuálne vnímanie, zlepšujú náladu a umožňujú nám uniknúť z problémov, ktoré nás vždy obklopujú. Ďalšia vec je, že všetko je dobré s mierou (ale toto je téma pre ďalší článok). Roztržitý ...

Všeobecne som sa v tomto článku chcel zamyslieť nad otázkami, ktoré vyvstávajú pri inštalácii hier (takpovediac rôzne možnosti, s ktorými sa musíte vyrovnať).

Začnime hneď ...

? Pomoc!

Ak sa vaše hry spomalia (možno aj na výkonnom počítači), vrelo vám odporúčam prečítať si ďalšiu moju poznámku.

*

Možnosti inštalácie hry

❶. Ak bolo stiahnuté z Internetu (práca s obrázkom)

Najčastejšie musíte inštalovať hry, ktoré boli stiahnuté z Internetu. Zvyčajne predstavujú obrázok vo formáte ISO (menej často MDF, MDS, BIN, NRG a niektoré ďalšie). Mnoho začiatočníkov jednoducho nevie, čo má s takým súborom robiť (koniec koncov ho nemôžete spustiť dvojitým kliknutím myši ?).

Všetky tieto súbory (ISO a množstvo ďalších) sú v skutočnosti virtuálne disky , ktoré sú presnými kópiami skutočných fyzických diskov . Na ich otvorenie potrebujete špeciálne programy. Môžete si nainštalovať Daemon Tools alebo Alcohol 120% .

? Dôležité!

Všeobecne, aby som sa tu neopakoval, odporúčam prečítať si článok o virtuálnych diskoch: nájdete tu najlepšie programy na prácu s obrazmi diskov a podrobné pokyny k nim.

Vlastne spustením Daemon Tools a vytvorením virtuálnej jednotky v nej (poznámka: stačí kliknúť na tlačidlo „Pridať jednotku“)  - vložte do nej stiahnutý obrázok.

Urobíte to tak, že v okne DAEMON Tools kliknete ľavým tlačidlom myši na virtuálnu jednotku alebo na tlačidlo „Rýchla montáž“ (pozri obrazovku nižšie).

DAEMON Tools Lite - je tu nová jednotka - kliknite na ňu!

Potom zadajte načítaný obrázok ISO (napríklad) s načítanou hrou (pozri šípky 1 a na snímke obrazovky nižšie) a kliknite na tlačidlo „Otvoriť“ .

Otvára sa (vyberte obrázok)

Ďalej by sa inštalácia mala zvyčajne spustiť automaticky. Ak sa tak nestalo, otvorte „Tento počítač“ / „Tento počítač“ (môžete stlačiť kombináciu Win + E a v ponuke vľavo zvoliť to, čo hľadáte) - a zistiť, či sa obrázok otvoril v virtuálny disk CD-Rom (ikonu môžete vidieť aj na virtuálnej jednotke, pozri snímku obrazovky nižšie).

Tento počítač

Ak bol obrázok otvorený, ďalšie inštalačné kroky budú rovnaké, ako keby ste hru inštalovali povedzme z bežného fyzického disku (ak sú s tým problémy, potom podrobnejšie nižšie).

*

❷. Ak to máte na CD / DVD

Spravidla zvyčajne ihneď po vložení disku CD / DVD do mechaniky a zatvorení priehradky - Windows štandardne spustí inštalačný program hry. To sa ale nemusí stať z niekoľkých dôvodov:

  • z bezpečnostných dôvodov mnoho bezpečnostných programov zakazuje automatické spúšťanie programov z optických diskov;
  • je možné, že vývojár hry (disku) jednoducho nezabezpečil autorun;
  • tiež sa často stáva, že automatické spustenie bolo blokované antivírusom.

Spravidla prejdite do časti „Tento počítač / Tento počítač“ a vyhľadajte jednotku, do ktorej ste vložili disk (vrátane virtuálnej jednotky, v ktorej ste otvorili obraz).

Môžete otvoriť obrázok a začať inštalovať hru

Potom naň kliknite pravým tlačidlom a stlačte otvorený.

Tento počítač - otvorte prehliadač optických diskov

V zozname súborov a priečinkov vyhľadajte súbor setup.exe alebo autorun.exe . Začnite jeden z nich.

Jednotka BD-ROM (G :) - spustite súbor setup.exe

Ďalej, ak sa systém Windows opýta, či má táto aplikácia umožniť vykonávanie zmien, súhlaste (aspoň ak viete, čo inštalujete minimálne a odkiaľ ste si ho stiahli!).

Spúšťa sa inštalácia hry

V skutočnosti budete musieť nastaviť základné parametre (vo väčšine prípadov stačí stlačiť tlačidlo „ďalšie“) a spustiť inštaláciu.

Jediné, čo by som odporúčal urobiť, je venovať pozornosť tomu, kde bude vaša hra nainštalovaná: štandardne sú umiestnené na systémovej jednotke „C: \“ v priečinku Program Files (čo nie je vždy dobré, priestor v systéme) disk nie je gumový!) ...

Je oveľa lepšie a pohodlnejšie vytvoriť priečinok „Hry“ (alebo „Hry“) na inom lokálnom disku - a nainštalovať doň všetky svoje hry (ospravedlňujem sa za tautológiu).

Proces inštalácie hry (výber priečinka pre inštaláciu)

*

❸. Ak je hra na USB flash disku v priečinku alebo archíve / pevnom disku

Niektoré hry sa nemusia distribuovať na obrázkoch alebo na diskoch, ale iba ako samostatné súbory (v samostatných priečinkoch). Zvážte niekoľko populárnych možností.

#

Hra je len v priečinku (nevyžaduje sa žiadna inštalácia)

Niektoré hry nie je potrebné inštalovať - ​​stačí skopírovať priečinok na pevný disk (alebo USB flash disk) a spustiť spustiteľný súbor hry.

Spravidla je to názov hry s príponou „EXE“ (napríklad luntik10.exe ). Skopírovaním priečinka na disk a spustením takéhoto súboru by ste mali hru spustiť (okamžite bez inštalácie).

Hra o Luntik (nevyžaduje sa žiadna inštalácia)

#

Ako zistím, ktorá hra sa má nainštalovať a ktorá nie?

Hmm ... Otázka je nejednoznačná. Najskôr si prečítajte popis hry. Vývojár to obvykle vždy naznačuje. Po druhé, pozrite sa do priečinka s hrami a zistite, či existuje súbor setup.exe alebo install.exe . Ak sú, spustite ich (na inštaláciu hry), ak tam nie sú, spustite spustiteľný súbor s názvom hry (hru pravdepodobne nie je potrebné inštalovať).

#

Inštalátor hry je dodávaný s archivátorom (archívy RAR, ZIP, 7Z atď.)

Rovnaké nástroje Daemon Tools vo všeobecnosti otvárajú niektoré archívy ako obrázky (nemusia si to vôbec všimnúť). Ak je hra zabalená v archíve, potrebujete špeciál. program - archivátor. Jedným z najobľúbenejších (a bezplatných) je 7zips .

7-Zip

Webová stránka: //www.7-zip.org/

Vynikajúci bezplatný archivátor, ktorý podporuje všetky najobľúbenejšie a najpotrebnejšie archívy: AR, ARJ, CAB, CHM, ISO, LZH, LZMA, MSI, RAR, RPM, UDF, UEFI, VDI, VHD, VMDK, WIM, XAR, ZIP, atď. Je pohodlne integrovaný do prieskumníka: vďaka tomu extrakcia z archívu prebieha na 1-2 kliknutia. Pohodlne!

Ak máte po inštalácii 7-Zip pred sebou archív, uvidíte ho podľa ikony programu -  .

Stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na archív a v ponuke prieskumníka zvoliť možnosť „7-Zip -> Rozbaliť tu“  - a vyextrahuje sa celý obsah archívu. Potom stačí spustiť spustiteľný súbor (poznámka: setup.exe) a pokračovať v inštalácii hry.

Rozbaľte archív // 7-Zip

*

? Mimochodom!

Po inštalácii hier sa často objavujú chyby, napríklad: „d3dx9_43.dll, dxgi.dll chýbajú, spustenie nie je možné“ ... Na vyriešenie tohto problému odporúčam tento článok: //ocomp.info/otsutstvie-d3dx9 .html

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 12.12.2017

Oprava: 10.02.2020