Programy na zlepšenie kvality fotografií (alebo ako vytvoriť krásnu fotografiu dvoma kliknutiami myšou)

Dobrý čas!

Moderné fotoaparáty (vrátane tých, ktoré sú zabudované v smartfónoch) sú už celkom dobré a umožňujú aj kvalitným fotografom neprofesionálne snímky ...

V niektorých prípadoch však môže z dôvodu uponáhľanosti (napríklad) fotografie chýbať ostrosť, zlomená vodorovná čiara, zlé podanie farieb atď. (Nehovorím o tých snímkach, ktoré boli nasnímané pred 5 - 10 rokmi nie tak kvalitnými fotoaparátmi).

To všetko sa dá samozrejme čiastočne napraviť (a to aj v prípade, že nie ste v tejto oblasti špeciálny ?). Potrebujeme na to niekoľko jednoduchých programov (o ktorých bude reč nižšie ...).

Poznámka: Nepovažujem editorov Gimp, Photoshop atď. - koniec koncov, ide o profesionálne nástroje! Skúste napríklad neskúsenej tete / strýkovi vysvetliť, ako ich používať (na rozdiel od softvéru uvedeného nižšie to nebude ľahké).

*

Vylepšenie fotografie (ľahké možnosti pre začiatočníkov)

Aplikácia Fotografie (zabudovaná do systému Windows 10) ?

Ak máte „neorezanú“ a aktualizovanú verziu systému Windows 10, potom v jeho arzenáli existuje celkom dobrý program „Fotky“ . Je to samozrejme veľmi jednoduché a nie je v ňom veľa šikovných filtrov - ale netreba nič sťahovať, konfigurovať atď. atď.

Aplikácia Fotografie - snímka obrazovky

V skutočnosti má iba niekoľko základných funkcií:

  • orezávať a otáčať fotografie;
  • efekty (existuje dobrá sada filtrov);
  • úpravy: úprava jasu, odstránenie efektu červených očí, zosvetlenie / stmavenie atď.

Filtre

Výsledok spracovania mojej „experimentálnej“ fotografie je uvedený na príklade nižšie (zmenil som uhol fotografie a pridal farby - okamžite vyzerá živšie a farebnejšie?!).

Spracovanie pomocou vstavaného editora Windows 10

Poznámka: Ak chcete začať upravovať fotografiu, ktorú potrebujete - kliknite na ňu pravým tlačidlom myši ( RMB ) a v ponuke prieskumníka vyberte možnosť „Upraviť pomocou aplikácie„ Fotografie ““ . ?

Úpravy pomocou fotografií aplikácie

*

Domáce fotoateliér ?

Webová stránka: //homestudio.su/

Stabilný malý program na rýchlu a ľahkú úpravu fotografií (vhodný pre neskúsených používateľov grafiky).

Má oveľa viac možností ako predchádzajúca aplikácia, ale je tiež ľahko použiteľný! Jeho rozhranie je zobrazené na snímke obrazovky nižšie. ?

Efekty - tónovanie (okno programu)

Všeobecne som už mal na svojom blogu malú poznámku o tom, ako v ňom pracovať (tam som uviedol svoje príklady a ukázal, ako dosiahnuť rovnaké výsledky). Odkaz na poznámku nižšie. ?

? Pomoc!

Ako používať „Domáce fotografické štúdio“: niekoľko príkladov, ako vytvoriť krásnu jasnú fotografiu v 4 až 5 krokoch (napríklad na obálke časopisu)

Vylepšite svoje fotografie pomocou aplikácie Home Photo Studio

*

Poďme vylepšiť

Webová stránka: //letsenhance.io/

Veľmi neobvyklá služba, ktorá umožňuje niekoľkonásobne zvýšiť jasnosť a rozlíšenie fotografie (pre platený účet 16-krát, pre účet zadarmo 2 - 4).

Tento výsledok je dosiahnutý vďaka neurónovým sieťam, ktoré doslova za 10-20 sekúnd. dokáže vašu fotografiu spracovať a zlepšiť jej kvalitu. Služba zameraná na prácu s fotografiami na šírku a na výšku !

Poznámka: služba v angličtine. Ak chcete spracovať fotografiu, musíte sa zaregistrovať, vybrať obrázok, uviesť, koľkokrát sa má zväčšiť, nastaviť možnosti filtrovania (ak je to potrebné) a stiahnuť hotový výsledok!

Spracovanie fotografií - zvýšenie rozlíšenia a čistoty

Mimochodom, tu je niekoľko príkladov ?. Všeobecne ide o veľmi, veľmi zaujímavú službu (odporúča sa do nej nahrať súbory JPG - neuvidíte na nich prechodové hranice, ako napríklad na PNG!).

2 príklady služby

*

Photoscape

Webová stránka: //www.photoscape.org/

Bezplatný editor fotografií pre všetky príležitosti. Ten samozrejme nežiari ultra pohodlným a moderným dizajnom, ale arzenál má všetky najnutnejšie funkcie a efekty na spracovanie fotografií.

Môžete napríklad ľahko orezať okraje, zmeniť jas, sýtosť, upraviť odtiene, pridať filtre atď.

Spracovanie fotografií vo PhotoScape

Úpravy fotografií vo PhotoScape: spustite program a choďte do ponuky „editor“. Potom vyberte požadovanú fotografiu (v ponuke vľavo) a môžete začať upravovať. Potrebné nástroje sú v dolnej časti okna (pozri príklad vyššie ☝).

*

AKVIS Enhancer

Webová stránka: //akvis.com/

10 dní zadarmo (skúšobné obdobie)

Veľmi dobrý program na opravu rôznych chýb fotografie. Napríklad môžete z obrázka odstrániť „nepotrebný šum“, vylepšiť detaily, urobiť niektoré oblasti tmavšími / svetlejšími, upraviť jas a kontrast.

Všeobecne by som poznamenal rozhranie: je to tu nesmierne jednoduché a logické - existuje iba niekoľko kariet: pred spracovaním, po, ako aj navigátor s filtrami. ?

AKVIS Enhancer - spracovanie obrazu

Mimochodom, program má vopred pripravené predvoľby, ktoré výrazne urýchľujú a uľahčujú spracovanie fotografií. Vďaka ich použitiu - vaša fotografia môže byť zmenená na nepoznanie! (bude taký lesklý, akoby ste si ho vzali z časopisu od profesionálneho fotografa!)

Príklad

*

Paint.net

Webová stránka: //www.getpaint.net/

Rozšírená verzia vstavaného editora programu Paint pre Windows. Stojí za zmienku, že jeho možnosti sú oveľa širšie ako v štandardnom editore a umožňujú vám vykonávať väčšinu nevyhnutných akcií pri spracovaní fotografií:

  • rotácia obrazu do ľubovoľného uhla;
  • orezávanie okrajov (orezávanie);
  • úprava jasu a kontrastu;
  • práca s odtieňmi:
  • rozmazanie, vzory, efekty, odstránenie efektu červených očí atď. (vo arzenáli je viac ako 30 efektov!)

Paint.net - príklad práce s fotografiami

Poznámka: program je distribuovaný bezplatne. Ak chcete vykonávať niekoľko funkcií, musíte si stiahnuť ďalšie. doplnky.

*

Fotor

Webová stránka: //www.fotor.com/

Vynikajúci a multifunkčný editor obrázkov a fotografií (podporované sú takmer všetky formáty vrátane „problematického“ RAW). Upozorňujeme, že spoločnosť Fotor má online verziu editora aj aplikáciu.

Mimochodom, program okrem úpravy obrázkov dokáže vytvárať aj koláže (ale toto je iná téma ako naša ? ).

Fotor - hlavné okno editora

Napriek tomu, že editor nemá ruskú podporu, jeho použitie je celkom jednoduché. Musíte len vybrať obrázok a potom v ponuke vpravo určiť, aké efekty na neho chcete použiť.

V skutočnosti nie je toľko kariet a môžete ich rýchlo všetky prekliknúť - obrázok sa vám priamo pred očami zmení na nepoznanie! Malý príklad - pozri nižšie. ?

Výsledkom spracovania fotografie je Fotor

Poznámka: v aplikácii sú niektoré efekty k dispozícii iba v platenej verzii (môžete ich použiť, ale fotografia bude vodoznakom).

*

ACDSee

Webová stránka: //www.acdsee.com/

Tento program sa vo všeobecnosti viac používa na prezeranie súborov fotografií a videa. Ale pomerne moderný editor bol zabudovaný aj do modernej verzie. Otvorenie: pri prezeraní požadovanej fotografie - stačí kliknúť na horné menu „editor“ (klávesa „F“ - otvoriť / ukončiť zobrazenie na celú obrazovku).

Potom ponuka vľavo obsahuje stovky filtrov, efektov, funkcií pre prácu s geometriou, expozíciou, osvetlením atď. Program samozrejme nemožno nazvať tým najjednoduchším pre neskúseného používateľa, ktorý by ho zvládol, ale stále ... ?

Editor v ACDSee

Pozrite sa iba na počet umeleckých efektov ? - sú ich desiatky!

Počet účinkov

Po použití ktoréhokoľvek z efektov (filtrov) - na fotografii okamžite uvidíte všetky zmeny.

Všeobecne odporúčam program na zoznámenie!

Príklad použitia efektov v ACDSee

? Mimochodom!

Ako prezerať fotografie a obrázky v archíve bez jeho rozbalenia.

*

Doplnky sú vítané!

Veľa štastia!

?