Skype - zariadenie sa nenašlo: kamera, mikrofón, reproduktory

Dobrý čas všetkým!

Napriek tomu, že teraz existujú dobré alternatívy k programu Skype, je stále pomerne populárny (najmä na PC).

Ja sám ho používam zriedka (1–2 krát mesačne), a to je dôvod, prečo som sa nie tak dávno narazil na jeden problém: pri pokuse o rozhovor cez sieť mi Skype povedal, že zariadenia (kamera a mikrofón) boli nenájdené! Príklad chyby je uvedený na snímke obrazovky nižšie.

Odtiaľto sa vo všeobecnosti zrodila téma tohto článku. Mimochodom, ak váš Skype nemôže vôbec nadviazať pripojenie k sieti, odporúčam vám, aby ste sa oboznámili s týmto pokynom: //ocomp.info/skype-ne-udalos-ustanovit-soedinenie.html

Zariadenie sa nenašlo ... (Skype, Nastavenia, zvuk a video) / Ukážkový problém

*

Ak Skype nevidí kameru alebo mikrofón

A tak v prvom rade odporúčam skontrolovať stav Skype (jeho rôzne funkcie: posielanie správ, volania na mobily, posielanie multimédií atď.). Môžete to urobiť na oficiálnej webovej stránke: //support.skype.com/ru/status/

Upozorňujeme, že oproti každej položke (v ideálnom prípade) by mal byť stav označujúci, že všetko funguje dobre (ako na obrázku nižšie). Ak niečo nie je v poriadku, musíte počkať, kým špecialisti obnovia softvér ...

Fungujú funkcie Skype normálne

Skontrolujte svoje nastavenia súkromia

Táto rada je relevantná pre používateľov systému Windows 10. Faktom je, že tento operačný systém je veľmi zaneprázdnený bezpečnosťou osobných údajov - v nastaveniach ochrany osobných údajov môže byť prístup k fotoaparátu a mikrofónu pre programy Skype a ďalšie programy jednoducho uzavretý!

Ak chcete skontrolovať, či je to tak, musíte najskôr otvoriť nastavenia systému Windows (buď pomocou tlačidla START alebo pomocou kombinácie Win + i).

Nastavenia systému Windows 10

Ďalej prejdite do časti „Dôvernosť“ .

Dôvernosť

V podsekcii „Fotoaparát“ skontrolujte, či je zapnuté samotné zariadenie a či je Skype oprávnený ho používať (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Súkromie - Fotoaparát - Skype

To isté platí pre pododdiel „Mikrofón“ ....

Mikrofón - Skype

Potom skúste znova vstúpiť do nastavení Skype v sekcii „Zvuk a video“ (v mojom prípade začala fungovať kamera, mikrofón a reproduktory - mohli ste začať upravovať ich citlivosť). Príklad je na snímke obrazovky nižšie.

Nastavenie fotoaparátu a mikrofónu

Skúste reštartovať Skype

Pri niektorých poruchách a chybách bude možno potrebné reštartovať program Skype (s reštartom profilu). To sa deje celkom jednoducho: v hornej časti okna programu (vľavo nad zoznamom kontaktov) kliknite na „tri bodky“ a v ponuke zvoľte „Ukončiť“ .

Poznámka: pred ukončením programu si nezabudnite svoje užívateľské meno a heslo (pri ďalšom spustení programu Skype ich bude potrebné znova zadať).

Skype - odhlásiť sa

Na otázku, či si chcete pamätať nastavenia účtu v tomto počítači, odpovedzte „Nie“ .

Nie, nepamätám si

Potom znova spustite Skype a zadajte svoje autorizačné údaje (používateľské meno a heslo).

Prihláste sa do Skype

Ovládače nie sú nainštalované

Je možné, že kamera (mikrofón) nefunguje kvôli nedostatku vodiča. Nie je to tak zriedkavé, najmä ak váš fotoaparát nie je najjednoduchší (pre ktoré sú vhodné štandardné ovládače).

Ak chcete zistiť, či existujú ovládače pre všetky zariadenia, a ak sa vyskytnú problémy, otvorte správcu zariadení . Ak to chcete urobiť, prejdite na ovládací panel, prepnite režim zobrazenia na veľké ikony a zobrazí sa odkaz na jeho spustenie.

Ovládací panel - Správca zariadení

Potom otvorte karty „Fotoaparáty“ a „Zvukové, herné a videozariadenia“  - skontrolujte, či existujú zariadenia s výkričníkom (označujúce absenciu ovládača).

Poznámka!

Ak chcete aktualizovať ovládač, môžete skúsiť použiť buď funkciu samotného správcu zariadenia (stačí na zariadenie kliknúť pravým tlačidlom myši), alebo použiť špeciálnu funkciu. nástroje - //ocomp.info/update-drivers.html

Kontrola vodiča

Napríklad - pre toto zariadenie neexistuje žiadny ovládač

Fotoaparát (mikrofón) môže používať iná aplikácia

Ak vaše programy, napríklad kamera (menej často mikrofón), už niektoré programy používajú, potom k nim Skype nebude mať jednoducho prístup. Mimochodom, nie je vždy ľahké nájsť program pomocou fotoaparátu (proces môže byť na pozadí ...).

V takom prípade by som vám odporučil najskôr reštartovať počítač a potom najskôr spustiť Skype (aby získal prístup k zariadeniam ako prvý).

Ak to nepomôže, musíte prejsť do správcu zariadení a otvoriť vlastnosti fotoaparátu (ukážem to ako príklad).

Vlastnosti fotoaparátu

Ďalej na karte „Podrobnosti“ otvorte vlastnosti „Názov objektu fyzického zariadenia“ a skopírujte jeho hodnotu.

Názov objektu fyzického zariadenia

Potom, čo potrebujete špeciálne. obslužný program od spoločnosti Microsoft - Process Explorer (odkaz na oficiálnu stránku). Umožňuje vám zobraziť všetky spustené procesy, ich zaťaženie, vlastnosti, násilne ich zavrieť a oveľa viac. Mimochodom, musíte ho spustiť ako správca !

Spustiť ako správca

Ďalej v poradí:

  1. najskôr stlačte tlačidlo vyhľadávania - „ďalekohľad“ (alebo Ctrl + F);
  2. vložte tam názov fyzického zariadenia fotoaparátu (ktoré sme skopírovali pár krokov dozadu) a kliknite na tlačidlo „Hľadať“;
  3. vo výsledkoch vyhľadávania sa zobrazí softvér, ktorý používa toto zariadenie (názov možno ľahko nájsť v zozname procesov);
  4. zostáva len kliknúť pravým tlačidlom myši na proces a zvoliť možnosť „Zabiť“ (tj. Zavrieť ho);
  5. po zatvorení aplikácie pomocou kamery (mikrofónu) - skúste reštartovať Skype a skontrolovať jeho výkon.

Vyhľadanie procesov, ktoré používajú fotoaparát

Poznámka!

Ak vaša stará webkamera chátrala, potom si v čínskych online obchodoch môžete novú objednať prakticky za obyčajné „haliere“ - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Zatvorte aplikácie náročné na zdroje

Toto odporúčanie sa týka skôr tých prípadov, keď okrem neviditeľnosti zariadenia máte problém s pripojením k sieti. Všeobecne platí, že na zobrazenie všetkých spustených aplikácií (a odhad ich sieťového a CPU zaťaženia) stačí použiť správcu úloh . Na jeho spustenie použite klávesovú skratku Ctrl + Shift + Esc .

Sieťové zaťaženie // Windows 10

Všetky aplikácie, ktoré vytvárajú nadmerné zaťaženie (často ide o video, audio, editory torrentov atď.) - odporúča sa ukončiť.

Mimochodom, ak pracujete s prenosným počítačom, skontrolujte aktuálne nastavenie napájacieho zdroja (poznámka: v niektorých prenosných počítačoch sa môže pri nízkom napájaní vypnúť niekoľko zariadení). Spravidla platí, že pre zmenu režimu napájania stačí kliknúť na ikonu batérie v zásobníku (vedľa hodín), viď príklad nižšie.

Maximálna produktivita

Režim napájania môžete zmeniť aj na ovládacom paneli systému Windows v časti Systém a zabezpečenie / Možnosti napájania . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Vysoký výkon

Po dobu diagnostiky vypnite antivírus a bránu firewall

Moderné antivírusy chránia nielen pred vírusmi, ale preberajú zodpovednosť aj za bezpečnosť siete, online bankovníctvo, bezpečnosť osobných a súkromných údajov atď. Často môžu obmedziť prístup k fotoaparátu pre množstvo aplikácií (všeobecne Skype zriedka spadá do ich zorného poľa, a predsa ...).

Pri hľadaní príčin problémov s kamerou alebo mikrofónom v programe Skype odporúčam vypnúť antivírus (pre väčšinu produktov to urobiť jednoducho a rýchlo).

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Pokiaľ ide o vstavaný program Windows Defender, musíte ho deaktivovať tak, že najskôr musíte prejsť na ovládací panel v sekcii „Systém a zabezpečenie / brána firewall“ a v ľavej ponuke kliknúť na odkaz „Zapnúť alebo vypnúť program Windows Defender“ ( pozri snímku obrazovky nižšie).

Zapnutie a vypnutie programu Windows Defender alebo kliknutie

PS

Mimochodom, v sieti sú teraz prenosné verzie programu Skype (nepotrebujú inštaláciu). Prípadne ich môžete vyskúšať použiť.

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!