Ako vypnúť webkameru na notebooku, počítači [5 spôsobov]

Dobrý čas!

Väčšina používateľov spravidla premýšľa o vypnutí fotoaparátu, keď sa začne obávať bezpečnosti svojich osobných údajov (webová kamera sa koniec koncov môže zapnúť v čase, keď to vôbec neočakávate ...). Sám však dodám, že môžu existovať aj ďalšie dôvody:

 1. vstavaná kamera neumožňuje pripojenie externej (a preto je logické, že je potrebné ju vypnúť);
 2. kamera začala pracovať nestabilne a je potrebné ju reštartovať;
 3. pri práci s video softvérom sa začali sypať chyby, softvér nesprávne detekoval zdroje videa atď.

Je tiež možné, že túto tému rozprúdia rôzne spravodajské publikácie, ktoré používateľov vystrašujú rôznymi vírusmi (ktoré si používateľ bez povšimnutia môže zapnúť kameru tak, že sa na nej nerozsvieti ani dióda LED).

Nech je to akokoľvek, v tejto krátkej poznámke uvediem niekoľko spôsobov, ako môžete zastaviť fotoaparát.

A tak ... ?

Blízko k predmetu!

Môžu ma sledovať prostredníctvom webovej kamery? Ako chrániť vaše zariadenie pred hackerstvom - //ocomp.info/zashhita-veb-kameryi.html

*

Zakázať webovú kameru

možnosť 1

Asi najzrejmejším spôsobom, ako to vypnúť, je použitie fyzického tlačidla (prepínača) na fotoaparáte. Čo sa týka notebookov, je to pomerne zriedkavé (hlavne u starších modelov).

Fyzické prepnutie na webkamere notebooku

Ak máte USB kameru, jednoducho ju odpojte od USB portu a vložte do vzdialenej zásuvky ... ?

Táto metóda je najspoľahlivejšia a žiadne vírusy jej neodolajú ...

Možnosť 2: prostredníctvom správcu zariadenia

Táto metóda je univerzálna a dá sa použiť takmer na akomkoľvek operačnom systéme Windows XP, 7, 8, 10. Zvážim všetky kroky v krokoch:

 1. najskôr musíte otvoriť správcu zariadení (stlačte Win + R a v zobrazenom okne Spustiť zadajte príkaz devmgmt.msc);

  Spustite Správcu zariadení - devmgmt.msc

 2. potom nájdite kartu „Fotoaparáty“ a otvorte ju - mali by ste vidieť model svojho fotoaparátu. Teraz na ňu musíte kliknúť pravým tlačidlom myši a v ponuke zvoliť „Zakázať zariadenie“ .

  Fotoaparát - Zakázať zariadenie - Správca zariadení

 3. potom sa objaví okno, v ktorom vás Windows požiada o opätovné odpojenie. Stačí kliknúť na „Áno“ ...

  Je správne deaktivovať ...

 4. pred kamerou by sa mala rozsvietiť nová ikona (príklad dole), ktorá signalizuje, že zariadenie je vypnuté!

  Ikona odpojeného zariadenia

 5. zariadenie sa zapína rovnakým spôsobom - musíte tiež otvoriť správcu zariadení a potom naň kliknúť pravým tlačidlom myši, v ponuke zvoliť možnosť „Povoliť ...“ .

Možnosť 3: prostredníctvom možností systému Windows 10

Napriek veľkej kritike systému Windows 10 sa v jeho arzenáli nachádza veľa užitočných vecí. Pokiaľ hovoríme o aktuálnom probléme, venujte pozornosť nastaveniam súkromia . Umožňujú vám zabrániť akýmkoľvek programom používať vašu webovú kameru alebo mikrofón !

Ak chcete vykonať takéto nastavenia, musíte:

1) prejdite na nastavenia systému Windows (vykonáte to stlačením kombinácie tlačidiel Win + i. Nastavenia sú k dispozícii aj v ponuke ŠTART) a otvorte kartu „Ochrana osobných údajov“;

Nastavenia systému Windows - Ochrana osobných údajov

2) Otvorte podsekciu „Fotoaparát“ a posuňte posúvač do režimu „Vypnuté“. (príklad na snímke obrazovky nižšie).

Poznámka: tiež v tejto podkapitole môžete ručne povoliť používanie fotoaparátu iba určitým aplikáciám (tj. Napríklad povoliť to programu Skype a zakázať všetkým ostatným ...).

Povoliť aplikáciám prístup k fotoaparátu - deaktivovať

3) Mimochodom, nebude nadbytočné robiť to isté, pokiaľ ide o mikrofón ...

Povoliť aplikáciám prístup k mikrofónu

Možnosť 4: použitie špeciálneho inžinierske siete

Existujú špeciality. malé nástroje, ktoré môžu deaktivovať ovládač webovej kamery na 1 - 2 kliknutia myšou a znemožniť jeho použitie. Jedným z takýchto nástrojov je  WebCam On-Off .

Webová kamera zapnutá-vypnutá

Stránka vývojára: //www.sordum.org/8585/webcam-on-off-v1-3/

Veľmi jednoduchý program na deaktiváciu fotoaparátu. Ako vidíte (pozri snímku obrazovky nižšie), má veľmi ľahké rozhranie - iba niekoľko tlačidiel: výber fotoaparátu, zakázanie, povolenie. Nevyžaduje inštaláciu, „vidí“ a podporuje väčšinu moderných fotoaparátov.

Screenshot okna On-Off webovej kamery

Možnosť 5: prostredníctvom systému BIOS

V niektorých verziách systému BIOS (UEFI) je možné deaktivovať niektoré zariadenia: webovú kameru, mikrofón, zvukovú kartu, funkčné klávesy atď.

Keď už hovoríme priamo o notebookoch, podobnú možnosť nájdete aj na zariadeniach Lenovo (zostava ThinkPad), ASUS, Dell atď. - karta „Zabezpečenie“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Pomôcť!

Ako vstúpiť do systému BIOS (UEFI) v počítači alebo notebooku [pokyny] - //ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html

BIOS - Stlmenie mikrofónu a vstavaná webová kamera / notebook Lenovo

Ak chcete vypnúť webovú kameru (integrovaná kamera) a mikrofón (mikrofón), musíte pred týmito zariadeniami zmeniť nápis „Povolené“ na „Zakázané“ (čo znamená zakázané) .

Pomôcť!

Nastavenia systému BIOS notebooku (na obrázkoch) - //ocomp.info/nastroyka-bios-noutbuka-v-kartinkah.html

PS 1

Okrem webkamery má notebook (počítač) aj mikrofón (a prostredníctvom neho môžete „hypoteticky“ počúvať, čo sa deje v miestnosti). Mal by byť tiež zakázaný (postupuje sa rovnakým spôsobom, pozri možnosti vyššie).

PS 2

Venujte pozornosť aj svojmu telefónu (koniec koncov má aj kameru, mikrofón atď.). Nebolo by nadbytočné odstrániť z neho všetky pochybné aplikácie a nainštalovať si moderný antivírus.

PS 3

Stopercentná (100%) ochrana pred fotografovaním - úplné fyzické vypnutie! Ak hovoríme o notebooku, potom môžete fotoaparát jednoducho nalepiť nálepkou (kúsok škótskej pásky, nálepka atď.). Existujú aj špeciálne prívesky na kľúče, ktoré sú pripevnené sponou na miesto kukátka ...

Doplnenie! Mimochodom, takto chránil svoj notebook dokonca aj Mark Zuckerberg (zakladateľ Facebooku). Mnoho publikácií o tom písalo, napríklad RBC.

*

To je všetko, doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!

?