Ako nájsť a aktualizovať ovládač ethernetového radiča (sieťová karta)

Ahoj.

Ak vo svojom systéme nemáte nainštalovaný ovládač sieťovej karty, internet samozrejme nebude fungovať pomocou kábla LAN a v správcovi zariadení sa namiesto modelu karty zobrazí anonymný „radič Ethernet“ , viď. obrazovka dole (v skutočnosti odtiaľ názov článku ?).

Horšie však je, že mnoho používateľov sa s týmto problémom dostane do „pasce“. Ak chcete mať internet, potrebujete ovládač pre sieťovú kartu a na stiahnutie ovládača potrebujete internet ...

Stojí za zmienku, že takéto otázky sa často vyskytujú v prípade Windows XP, Vista, 7 (v systéme Windows 10 - automatický inštalátor prinajmenšom nainštaluje ovládač).

Všeobecne v tomto článku ponúknem niekoľko možností riešenia takého zádrhelu. Mimochodom, s najväčšou pravdepodobnosťou budete na stiahnutie ovládača (alebo iného počítača / notebooku) po ruke smartphone (s internetom).

Pomôcť! Ako otvoriť správcu zariadení - //ocomp.info/kak-otkryit-dispetcher-ustroystv.html

2 prípady - ovládač je nainštalovaný, nie je žiadny ovládač: radič Ethernet má žltý trojuholník s výkričníkom

*

Spôsoby vyhľadania a stiahnutia ovládača pre radič Ethernet

Disk ovládača

Ak bol pri zakúpení vášho počítača alebo notebooku súčasťou disku CD s ovládačmi, potom spravidla stačí nainštalovať všetko, čo na ňom bolo, a problém bude vyriešený ...

Na moderných zariadeniach sa jednotky CD zvyčajne už neinštalujú, takže sa tým nezdržiavam a prejdem na krok 2.

Používame špeciály. Nástroj 3DP Net

3DP Net je špeciálny. nástroj na automatickú inštaláciu ovládača na sieťovej karte. Okrem toho môže v extrémnych prípadoch zvoliť ovládač pre takmer akýkoľvek sieťový radič - nainštaluje sa univerzálny (podporované sú aj adaptéry Wi-Fi).

3DP Net - našiel sa ovládač sieťovej karty

Pomôcť!

3DP Net si môžete stiahnuť tu: //ocomp.info/update-drivers.html#3DP_Net

Mimochodom, jeho veľkosť je iba asi 100 MB, čo vám umožní stiahnuť si ho z ľubovoľného smartfónu a potom preniesť do vášho PC.

Pomôcť! Ako prenášať súbory z telefónu do počítača - //ocomp.info/kak-zagruzit-foto-s-telefona-na-pc.html

Definovanie mapového modelu pomocou príkazového riadku

Ak máte bežný počítač a v podložke je zabudovaný sieťový radič. na ovládacom paneli nájdete a stiahnete ovládač na webovej stránke výrobcu. Ak chcete zistiť presný model mat. doske, postupujte takto:

  1. otvorte príkazový riadok;
  2. zadajte príkaz:  wmic baseboard get product, Manufacturer, version, serialnumber a stlačte kláves Enter.

Ďalej podľa výrobcu a modelu dosky vo vyhľadávači (Google, Yandex) nájdete oficiálnu webovú stránku a stiahnete si ovládač ...

Poznáme model podložky. dosky cez príkazový riadok

Definícia modelu podľa VEN a DEV

Táto metóda je podobná tej predchádzajúcej, iba vodič bude vyhľadaný pomocou špeciálu. Identifikátory VEN a DEV (poznámka: každé zariadenie má svoj vlastný, jedinečný).

Ak chcete zistiť VEN a DEV: v správcovi zariadení kliknite pravým tlačidlom myši na požadované zariadenie (napríklad na ethernetový radič) a prejdite na jeho vlastnosti .

Na karte podrobností vyberte vlastnosť „ID zariadenia“ : zobrazí sa požadovaný reťazec.

Poznámka: Upozorňujeme, že nie sú potrebné všetky parametre, ale iba opačné možnosti VEN a DEV. V mojom prípade (pozri snímku obrazovky nižšie) to bude VEN: 10EC, DEV: 8168.

VEN, DEV / Ako príklad

Pripojte telefón ako modem a aktualizujte ho pomocou Driver Booster

Ak máte po ruke smartphone (s pripojeným mobilným internetom), potom je ovládač nájdený rýchlo a automaticky. Zvážim kroky ...

1) Pripojíme telefón k počítaču pomocou kábla USB a otvoríme doplnok. nastavenia siete (pozri snímku obrazovky nižšie, zobrazuje sa Android 6.0).

Nastavenia smartfónu

2) Ďalej zapnite možnosť, ktorá z vášho telefónu s Androidom robí USB modem.

Pomôcť!  Ako distribuovať internet do počítača alebo notebooku zo systému Android (modem vyrábame zo smartphonu) - //ocomp.info/razdavat-internet-s-android.html

USB modem pripojený

3) Ak sa na počítači PC alebo notebooku zobrazí internet, na paneli úloh sa zobrazí príslušná ikona (pozri príklad nižšie).

Sieť sa objavila ...

4) Ďalej musíte nainštalovať utilitu Driver Booster: po analýze systému ponúkne zoznam všetkých ovládačov, ktoré je možné aktualizovať na kontrolu. Najskôr nainštalujte ovládač na sieťový radič (potom, akonáhle sa objaví internet pomocou kábla LAN, aktualizujte všetky ostatné ...).

Driver Booster - vyhľadajte ovládače

Používajte Windows 10 (najnovšia verzia)

Ak máte nainštalovaný Windows 7 (alebo starší OS), potom jednou z možností nápravy situácie môže byť inštalácia systému Windows 10. Obsahuje vo svojej súprave univerzálne ovládače pre väčšinu sieťových kariet (áno, možno radič nevyvinie svoj maximálna rýchlosť, alebo nebudú k dispozícii všetky funkcie - ALE bude to fungovať!).

Pomôcť!

1) Ako stiahnuť ISO obraz z OS Windows 10 [oficiálne a legálne] - //ocomp.info/kak-skachat-win10-legalno.html

2) Ako nainštalovať Windows 10 z USB flash disku [podrobné pokyny] - //ocomp.info/ustanovka-windows-10.html

Ako nainštalovať ovládač bez inštalátora

Ďalším pomerne obľúbeným problémom: ovládače nie sú vždy distribuované vo forme pohodlného súboru „Setup“, ktorý stačí raz spustiť a počkať na inštaláciu ...

V niektorých prípadoch máte po rozbalení archívu (stiahnutého z oficiálnych stránok) niekoľko priečinkov obsahujúcich „niekoľko“ súborov ...

Potom musíte urobiť toto:

1) Otvorte správcu zariadení , kliknite pravým tlačidlom myši na zariadenie, pre ktoré ste stiahli ovládače, a vyberte možnosť „Aktualizovať ovládače“ .

Aktualizujte ovládače / správcu zariadení

2) Po označení, že chcete v tomto počítači vyhľadať ovládače manuálne (pozri snímku obrazovky nižšie).

Hľadajte ručne

3) Ďalej zadajte priečinok, do ktorého bol ovládač extrahovaný - potom ho Windows automaticky nájdu „tam“ a nainštalujú ho (bez vašej ďalšej pomoci ✌).

Zadajte priečinok pomocou ovládača

PS

Mimochodom, týmto spôsobom bola väčšina ovládačov nainštalovaná skôr. A po preinštalovaní operačného systému - občas to trvalo ani nie hodinu, kým sa „pohral“ s nastaveniami ovládača grafickej karty, zvuku a sieťového adaptéra atď. (na monitore zvyčajne nebol ani zvuk, ani požadované množstvo HZ ...).

Napriek tomu, bez ohľadu na to, ako „pokarhali“ tvorcov Windows - moderná 10 po inštalácii je takmer pripravená na prácu a šetrí „kopu“ času ...

*

Boli by užitočné doplnky k tejto téme ...

Šťastnú prácu!

?