Spustiteľný súbor antimalwarovej služby je náročný na procesor. Čo sa dá robiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Na mojom notebooku je procesor spustený službou Antimalware Service Executable až na 30 - 60%. Z tohto dôvodu laptop neustále vydáva hluk (z ventilátora je hučanie) a z boku silno vyfukuje vzduch. Je možné tento proces nejako zakázať (skúsil som to cez správcu úloh - ale hovorí mi, že vám bol zamietnutý prístup)? Čo sa dá robiť?

Ahoj.

Tento proces je navrhnutý tak, aby chránil váš systém pred najrôznejšími hrozbami (je súčasťou programu Windows Defender). Najbežnejším dôvodom pre vysoké využitie procesora je kontrola a skenovanie vášho systému.

Zníženie zaťaženia z tohto procesu: môžete chvíľu počkať, kým sa skenovanie nedokončí, alebo ho môžete deaktivovať manuálne (aj keď v tomto prípade veľmi odporúčam chrániť váš systém alternatívnym antivírusovým produktom).

Ďalej uvidíme, ako na to ...

*

Ako zakázať spustiteľný program Antimalware Service

Mimochodom, chcem poznamenať, že tento proces nie je len veľkým zaťažením procesora, ale aj pevného disku a pamäte RAM (a ak nemáte jednotku SSD, môže to byť skutočná nočná mora).

Pred deaktiváciou spustiteľného procesu služby Antimalware Service znova skontrolujte v Správcovi úloh, či načítava váš systém.

Poznámka: Ak chcete vstúpiť do Správcu úloh, použite klávesové skratky Ctrl + Alt + Del alebo Ctrl + Shift + Esc.

Spustiteľný súbor antimalwarovej služby používa procesor

Metóda číslo 1

Prejdeme na ovládací panel systému Windows, otvoríme sekciu „Systém a zabezpečenie“ a potom odkaz Nástroje na správu“ (relevantné pre Windows 7/8/10). Potom otvorte „Správa počítača“ (všetko zobrazuje obrazovka dole).

Poznámka: Alternatívnym spôsobom je stlačiť kombináciu klávesov Win + R a zadať príkaz compmgmt.msc do okna Spustiť.

Otvára sa ovládanie počítača

Ďalej v správe počítača otvorte kartu: „Plánovač úloh -> Knižnica plánovača úloh -> Microsoft -> Windows -> Windows Defender“ (pozri obrazovku nižšie, označenie 1 a 2).

Ďalej na všetkých štyroch úlohách na tejto karte kliknite na „Dokončiť“ a potom na „Zakázať“ (označenia 3 a 4 na snímke obrazovky nižšie).

Správa počítača - zakážte overenie

Všetky úlohy by preto mali byť pre vás zakázané (ako v príklade nižšie).

Zakázať všetky 4 úlohy

Metóda číslo 2

Najprv musíte otvoriť Editor zásad skupiny. To si vyžaduje:

  1. podržte kombináciu tlačidiel Win + R;
  2. zadajte príkaz gpedit.msc do riadku „Otvoriť“. Nižšie je uvedený príklad.

Poznámka: Editor zásad skupiny nie je k dispozícii pre všetky verzie systému Windows. Napríklad ak máte domácu verziu, nemáte editor (v takom prípade musíte inovovať PRO OS alebo ho znovu nainštalovať).

gpedit.msc - spustiť editor skupinovej politiky

V editore skupinovej politiky otvorte sekciu: Lokálny počítač -> Konfigurácia počítača -> Šablóny pre správu -> Súčasti systému Windows -> Windows Defender Antivirus.

Ďalej otvorte možnosť „Vypnúť antivírus Windows Defender“ a povoľte túto možnosť.

Zakázať obrancu

To je všetko, teraz by mal byť obranca vypnutý!

PS

Prvý

Tiež vám odporúčam prečítať si ďalší podobný článok o úplnom vypnutí obrancu v systéme Windows 10 (v 8 - rovnakým spôsobom) - //ocomp.info/otklyuchit-zashhitnik-windows-10.html. Existuje niekoľko spôsobov, ako to vypnúť: cez ovládací panel, cez register a editor skupinových politík (užitočné pre všetkých, ktorým tieto dve metódy navrhované vyššie nesedeli) .

Druhý

Po vypnutí programu Windows Defender (alebo jeho jednotlivých funkcií) odporúčam inštalovať nejaký klasický antivírus na ochranu pred malvérom. ? Odporúčam môj výber ->

*

Všetko najlepšie!