Ako aktualizovať ovládače, ak nefunguje internet (žiadna sieť!)

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako môžem aktualizovať svoje ovládače, ak nemám internet? Stratil som svojich starých príbuzných na disku, ktorý bol dodaný s mojím počítačom ...

Ahoj.

Nie všetky kúty našej krajiny majú, bohužiaľ, normálny a rýchly (relatívne) prístup na internet.

Nie je to tak dávno, čo som sám bol na návšteve u príbuzných v jednom okresnom centre (a, zdá sa, nie v najmenšom) - prekvapilo ma, že okrem megafónového modemu (s niekoľkými Mbps) nebolo treba rátať s niečím iným. Káblový internet sa neťahá - pretože návratnosť je zjavne malá a nesľubuje spoločnostiam zisky.

Nech je to akokoľvek, v tomto článku sa pokúsim zvážiť niekoľko možností aktualizácie ovládačov, ak existujú problémy so sieťou (nízkorýchlostný prístup, nedostatok ovládača pre sieťovú kartu, obmedzený prenos atď.) .

Poznámka: aj keď, samozrejme, teraz uvažujem, ako môžu ľudia bez siete byť schopní čítať môj článok? Na druhej strane je možné, že neexistuje sieť iba na PC, ale napríklad k telefónu existuje prístup k sieti (alebo si ju môžete prečítať od známych / priateľov / príbuzných). Sú aj knihy, ale také odporúčania som v nich nevidel ☺ ...

? Pomoc! 

Mimochodom, mohol by vás zaujímať článok o najlepších programoch na prácu s ovládačmi (aktualizácia, zálohovanie atď.).

*

Spôsoby aktualizácie ovládačov, keď nie je k dispozícii pripojenie na internet

Rôzne prípady ...

? Možnosť číslo 1: po preinštalovaní systému Windows - neexistoval žiadny ovládač pre sieťovú kartu. Začarovaný kruh - aby ste mali internet, potrebujete ovládač, aby ste mali ovládač - musíte si ho stiahnuť na internete.

Tu môžete tiež odkazovať na poruchy v sieti poskytovateľa (alebo mačiatko prehrýzlo drôt, ako na prvom ukážkovom obrázku ☺). Všeobecne platí, že dočasné problémy ...

Rozhodnutie

Pravdepodobne najbežnejšia možnosť, do ktorej spadá mnoho používateľov (so skúsenosťami). Myslím si, že väčšina má smartphone, v ktorom by nemalo byť ťažké stiahnuť si sto alebo dva megabajty (MB) (dúfam, že ☺). Existuje teda niekoľko možností:

  1. vyhľadajte samotný ovládač a stiahnite si ho (a potom ho preneste z telefónu do počítača). Táto možnosť je trochu pochmúrna, takže ju nehovorím podrobne (pretože potrebujete poznať presný model adaptéra, je dosť nepríjemné hľadať v telefóne ovládač a načítať ho);
  2. použite špecializovaný program 3 DP Net (ktorý je možné ľahko stiahnuť zo smartfónu a preniesť do PC).

3 DP netto

Oficiálna webová stránka: //www.3dpchip.com/3dpchip/sub/net_eng.html

Kliknutím na odkaz „Najnovšie stiahnutie programu“ stiahnete (stiahnete si tak najnovšiu verziu programu)

3 DP Net - Tento program je špeciálne navrhnutý na aktualizáciu ovládačov sieťových kariet. Automaticky zistí váš model karty a nainštaluje pre ňu ovládač. Program podporuje takmer všetky modely sieťových adaptérov, ktoré sa nachádzajú v počítačoch a prenosných počítačoch.

Mimochodom, INTERNET nie je pre jej prácu potrebný! Tých. stačí ho stiahnuť raz a potom ho môžete spustiť z jednotky flash / disku (alebo z pamäte telefónu).

Po stiahnutí nástroja ho vlastne spustite a nainštalujte ovládač. Keď potom sieťová karta funguje, odporúčam stiahnuť a nainštalovať ?  Driver Booster a stlačiť jediné tlačidlo „Aktualizovať ovládače“.

Potom program (za 10-15 minút) automaticky detekuje všetky vaše zariadenia, aktualizuje pre ne ovládače a staré ukladá do zálohy. Veľmi rýchle a pohodlné!

***

? Možnosť číslo 2 : jednoducho nemáte internet alebo máte nízku rýchlosť a na načítanie čakáte veľmi dlho, dokonca aj program s rýchlosťou 10 - 15 Mb (okrem toho sa neustále prerušuje pripojenie). Možno vážny výpadok u poskytovateľa (niekoľko dní nebude sieť).

Rozhodnutie

Táto možnosť sa nachádza najmä v regionálnych centrách, dedinách a dedinách. V takom prípade to môžete urobiť niekoľkými spôsobmi.

Metóda číslo 1

Stáva sa, že niektoré centrálne ulice v regionálnych centrách sú pripojené k vysokorýchlostnému internetu, zatiaľ čo iné nie.

Opýtajte sa svojich známych, priateľov, príbuzných - možno niektorí z nich majú prístup do siete. Budete si musieť stiahnuť niečo okolo 10 - 15 GB informácií. Jedná sa o balíčky aktualizácií ovládačov, ako napríklad DriverPack Solution a Snappy Driver Installer.

Snappy Driver Installer

Oficiálna webová stránka: //sdi-tool.org/download/

Kompletné balenie váži asi 18 - 20 GB. Umožňuje vám automaticky vyhľadať a nainštalovať ovládače pre väčšinu hardvéru (s najväčšou pravdepodobnosťou sa všetky ovládače nainštalujú do vášho počítača. Problémy najčastejšie vznikajú u menej populárneho a zriedkavého hardvéru).

Aby celý balík fungoval, nie je potrebné pripojenie na internet: stačí spustiť spustiteľný súbor. Veľmi odporúčam mať tento balík na samostatnom pohotovostnom flash disku (pomohol mi viackrát ☺).

DriverPack riešenie

Oficiálna webová stránka: //drp.su/ru

Podobný balík distribuovaný iba v ISO obraze (na otvorenie takého obrazu a spustenie spustiteľného súboru z neho potrebujete špeciálny program, ktorý vám umožní vytvoriť virtuálny disk. Viac informácií o tomto tu: //ocomp.info/ virtualnyie-diski-i-diskovodyi .html).

Všeobecne platí, že výberom ktoréhokoľvek z týchto balíkov a jeho stiahnutím na jednotku USB flash môžete prísť na svoje miesto a nainštalovať z neho všetky potrebné ovládače. Všetko je jednoduché a rýchle ?.

Metóda číslo 2

Ak máte starý pevný disk (alebo oddiel na disku) s nainštalovaným systémom Windows (a na ktorom boli ovládače a všetko fungovalo), potom viete, že ich z neho môžete extrahovať a preniesť do nového systému. To je možné ? pomocou LiveCD. Pozri odkaz nižšie.

? Pomoc!

Kopírovanie (prenos) ovládačov z jedného systému Windows (do druhého)

Exportovanie ovládačov

Metóda číslo 3

Myslím si, že ak máte vo svojej lokalite servis na opravu zariadení (počítačov, notebookov), pravdepodobne majú podobné softvérové ​​balíčky. Môžete ich požiadať, aby vám to odpísali na flash disk, myslím, že to neodmietnu (ak sa dobre pýtate ☺).

*

Ak také softvérové ​​balíčky (DriverPack Solution a Snappy Driver Installer) nemôžete získať sami v mieste svojho bydliska, môžete použiť služby na stiahnutie potrebných súborov a potom ich napáliť na disky CD / DVD (flash disky) a odoslať ich na ty poštou ... Samozrejme, budeme sa musieť trochu rozdvojiť, ale bude tu disk s ovládačmi ...

Jedna z týchto služieb: //filepost.ru/

Po registrácii im označte odkazy na súbory, ktoré je potrebné nahrať. Stiahnu ich na svoj server, potom napália na DVD a pošlú vám ich poštou ...

Prirodzene nie zadarmo ☺ (myslím, že je na dobierku, takže nič neriskujete)

Metóda číslo 4

Môžete si kúpiť aj disk s vodičom. Jednou z pohodlných možností je napríklad použitie Avita (najpopulárnejšia diskusná fóra, najlepšia stránka pre tých, ktorí chcú kúpiť alebo predať niečo nepotrebné ☺).

Web spoločnosti Avito: //www.avito.ru/

V ponuke vyberte požadovaný nadpis „Hry, konzoly, programy ...“, nastavte vyhľadávací dopyt a hľadajte v celom Rusku. Výber diskov je veľmi rozmanitý. Predajcovia tiež zasielajú disky (flash disky) poštou (čo a ako si však musíte vyjednať sami).

Požadovaný disk kupujeme na Avite

Pozor!

Upozorňujeme, že na webe Avito je dosť podvodníkov a neponáhľajte sa okamžite previesť všetky peniaze na disky prvej osobe, ktorú stretnete.

*

To je pre mňa všetko, dúfam, že som dal aspoň nejaký tip ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 16.12.2017

Oprava: 25.04.2020