Ako vložiť znak eura €, rubeľ ₽, dolár $ a ďalšie meny (ak nie sú na klávesnici)

Dobrý čas!

Pri tlači a úpravách niektorých dokumentov je potrebné k číslam a výpočtom pridať znamienka meny (euro €, rubeľ ₽ atď.). A bohužiaľ nie sú prítomné na každej klávesnici - no, naozaj ich zakaždým kopírujete z niektorých zdrojov online ?! ..

Do budúcnosti poviem, že s určitou zručnosťou je možné tieto symboly vložiť do akýchkoľvek dokumentov a písmen do 1-2 sekúnd!

A v tejto poznámke som chcel uviesť niekoľko spôsobov, ako to môžete ľahko a rýchlo urobiť (mimochodom, niektoré z týchto postupov sú vhodné aj pre netbooky so silne „rezanou“ klávesnicou).

*

Poznámka:

1) ak máte problém s prenosným počítačom - nezabudnite, že musíte stlačiť niektoré funkčné klávesy spolu s FN, vrátane toho istého Num Lock (inak ten kláves nemusí fungovať). Viac podrobností o tomto: //ocomp.info/funktsionalnyie-klavishi-i-fn.html

2) poznámka relevantná pre používateľov systému Windows. 

*

Vkladanie eura, rubľa a iných mien do dokumentu

Pomocou programu Excel

Je celkom pohodlné hľadať rôzne znaky meny (podľa môjho názoru) v programe Excel. Aj keď napríklad neviete, ako vyzerá ikona japonského jenu ,  stále ju ľahko nájdete. Uvediem príklad.

Takže v bunke programu Excel máte nejaké číslo (môžete napísať ľubovoľné). Kliknite na túto bunku (tam, kde je napísaná) pravým tlačidlom myši a v otvorenej ponuke kliknite na odkaz „Formátovať bunky“ .

Formát bunky - Excel

Potom zvoľte formát „Finančné“  - a uvidíte, že si môžete zvoliť znamienko takmer akejkoľvek meny na svete (samozrejme nepredpokladám, že poviem, či existuje mena niektorej republiky, ktorú nikto neuznáva ... ). Prinajmenšom je tu všetko základné: rubeľ, dolár, hrivna, euro atď.

V mojom príklade som si vybral jen ...

Výber meny

Woo-a-la, teraz nemáme iba abstraktné číslo 100, ale 100 japonských jenov. Teraz je možné toto číslo (spolu so znamienkom meny) skopírovať do ktoréhokoľvek iného editora (alebo online korešpondencie). Pohodlne? Myslím, že áno!

100 japonských jenov

Používanie numerickej klávesnice (kód špeciálneho znaku)

Prvá metóda samozrejme nie je ideálna a má jednu nevýhodu - musíte neustále otvárať Excel, prechádzať tam a späť, čo nie je príliš vhodné, keď často z klávesnice píšete rôzne znaky (veľká strata času).

V takom prípade sa môžete uchýliť k inej možnosti - použitiu špeciálov. kombinácie. Hovoríme o: podržaní klávesu ALT a zvláštnom písaní. kód na numerickej klávesnici - môžete napísať symbol, ktorý nie je na tlačidlách klávesnice (vrátane symbolov meny).

Numerická klávesnica

Ďalej uvediem klávesové skratky pre hlavné meny (pamätám si na ne - symboly mien môžete ľahko vložiť do všetkých dokumentov):

  1. Dolár ($)  - podržte stlačené tlačidlo ALT (vľavo)  a postupne stlačte číslicu 0036  na digitálnom bloku (ďalej v článku označím ALT (vľavo) +0036) ;
  2. Euro (€) - podržte stlačené tlačidlo ALT (vľavo) + 0136 (plus nie je potrebné stlačiť!) . Ďalšia možnosť:  ALT GR (pravý ALT) + E ;
  3. Rubeľ (₽) - ALT GR + 8;
  4. Libra šterlingov (£) - ALT (vľavo) + 0163 (stlačte, keď je zapnuté anglické rozloženie);
  5. Yen (¥) - ALT + 0165 (stlačte, keď je zapnuté anglické rozloženie).

Všeobecne v referenčných knihách nájdete podobné kombinácie pre iné meny.

So vstavanou tabuľkou symbolov

Windows má obrovskú tabuľku symbolov roztriedených do konkrétnych kategórií. V tejto tabuľke nájdete pomerne veľké množstvo znakov, ktoré na klávesnici nie sú a nebudú (koniec koncov na klávesnicu nemôžete pridať ďalších tisíc alebo dva znaky?! ?).

Samozrejme, medzi tisíckami symbolov - sú tu aj znaky meny. Na jeho otvorenie potrebujete:

  1. stlačte kombináciu Win + R (malo by sa zobraziť okno "Spustiť");
  2. zadajte príkaz  charmap a kliknite na OK.

charmap - príkaz na zobrazenie tabuľky znakov

Ďalej otvorte ďalšie. možnosti, vyberte zoskupenie podľa rozsahov unicode a prejdite do časti Mena . Potom vyberte požadovaný symbol a skopírujte ho.

Ako pracovať s tabuľkou symbolov

Skopírovaný symbol je možné vložiť do ľubovoľného textového dokumentu (CTRL + V).

Pomocou aplikácie Word

Word má tiež sekciu Vložiť / Symboly , ktorá vám umožní pridať do dokumentu rôzne znaky, ktoré nie sú na klávesnici. Je ich pomerne veľa: sú tu matematiky, fyziky a meny ...

Word - Vložiť - Symboly // Verzia: MS Word 2019

Používanie kalkulačky (Windows 10)

Windows 10 má novú a dosť zaujímavú kalkulačku. Umožňuje vám nielen vypočítať bežné čísla (ako to bolo predtým), ale aj pracovať s menami, teplotou, dĺžkou, energiou atď. Nová kalkulačka je praktickým „kombajnom“ a referenciou pre jednoduché domáce práce ...

Pokiaľ ide o menu, v kalkulačke môžete zistiť nielen určité znamenie (napríklad pre vietnamský dong), ale tiež previesť určitú sumu z rubľov na dongy: povedzme, koľko je 1000 rubľov. v dongoch?! Kalkulačka to vie! (existuje veľa menových párov: doláre / eurá / ruble / hrivny atď.).

Ak chcete aktivovať režim meny : kliknite na tri riadky v ľavom rohu obrazovky a vyberte ho.

Kalkulačka v systéme Windows 10

Ďalej zadajte meny a hodnoty, ktoré potrebujete - kalkulačka automaticky prevedie z jednej do druhej (prepočet je dnes za skutočný výmenný kurz!). Nižšie je uvedený príklad.

Rubeľ - Dong

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia!

?