4 programy na sťahovanie webov (prezeranie webov bez prístupu na internet)

Dobrý deň všetkým!

Mohlo by sa zdať, prečo by ste sa mali trápiť so sťahovaním stránok na pevný disk - koniec koncov, teraz je internet takmer na každom počítači ...? ?

V niektorých prípadoch však môže byť veľmi užitočná:

  1. Napríklad pred pár rokmi som našiel jeden zdroj s článkami, ktoré som potreboval na prácu. Pridané do záložiek. Potom, keď som ho po nejakej dobe navštívil, som zistil, že to nefunguje (tak!). Je dobré, že to skončilo ? v medzipamäti webového archívu (alebo nemusí byť archivovaný ...);
  2. môže byť tiež veľmi potrebné, ak napríklad v práci (alebo kamkoľvek idete) nie je k dispozícii internet (alebo je obmedzený) a na obed by bolo pekné prečítať si materiály konkrétnej stránky;
  3. ak prevádzkujete web / blog - táto metóda môže byť možnosťou zálohovania. Prečo nie?..
  4. pri práci s dokumentmi, písaní niektorých správ atď. - často je potrebné zhromaždiť všetky použité materiály do jedného priečinka, aby ste na ne mohli kedykoľvek rýchlo odkazovať a nezmizli v nesprávnom čase.

Vo všeobecnosti môže byť veľa dôvodov ... Nižšie uvádzame niektoré programy, ktoré vám pomôžu ľahko a prirodzene vyriešiť tento problém. ?

Takže ...

*

Potom nahrajte stránky na pevný disk // zrkadlo zdroja

HTTrack

Oficiálna webová stránka: //www.httrack.com/

Napriek archaickému rozhraniu je program jedným z najlepších vo svojom segmente. Ak chcete začať vytvárať úplnú kópiu stránky („zrkadlo“) - stačí ju spustiť, určiť priečinok na pevnom disku a stlačiť tlačidlo „Štart“ ...

Vytvára sa záloha stránky

HTTrack stiahne všetky webové stránky zadaného zdroja na pevný disk počítača spolu s obrázkami a väčšinou skriptov.

Po stiahnutí stránok budete môcť s kópiou pracovať takmer rovnako ako s originálom (stačí otvoriť súbor index.htm ? v priečinku, ktorý ste určili na stiahnutie). Program podporuje štruktúru stránok, odkazy, rozloženie a štýly.

Otvorte index.html

Samostatne beriem na vedomie, že HTTrack môže pravidelne kontrolovať požadované stránky a predbežne načítať, ak sa na nich objaví niečo nové. Program podporuje ruštinu a funguje na systémoch Windows, Linux a Android.

*

Cyotek WebCopy

Oficiálna webová stránka: //www.cyotek.com/cyotek-webcopy

Cyotek WebCopy je ďalší slušný nástroj na zrkadlenie webových stránok. Program nepodporuje ruštinu, ale je úplne zadarmo.

Používanie je veľmi jednoduché: stačí zadať URL stránky, priečinok (Priečinok) a stlačiť tlačidlo „Kopírovať“ .

WebCopy - obrazovka hlavného okna

Po určitom čase sa stránka načíta a bude možné ju používať bez prístupu na internet. Mimochodom, WebCopy má pomerne veľké množstvo filtrov - to umožňuje napríklad načítať nie celú stránku ako celok, ale iba jej určitú časť.

Proces kopírovania

Proces práce s offline verziou je veľmi jednoduchý - stačí zvoliť požadovanú webovú stránku v dolnej časti okna a kliknúť na „Otvoriť v prehliadači“ ...

Otvorte miestny priečinok

*

Extractor webových stránok

Oficiálna webová stránka: //www.internet-soft.com/extractor.htm

Hneď musím povedať, že tento program je platený (ale so skúšobnou dobou). Od uvedeného sa výrazne líši: funkčne aj dizajnovo.

Mimochodom, jeho rozhranie pozostáva z troch blokov, z ktorých jeden zobrazuje zoznam adries URL, druhý otvorený web a tretí súbory otvorenej stránky (pozri príklad nižšie ?).

Extractor webových stránok - hlavné okno

Dodám, že Extractor webových stránok má desiatky rôznych doplnkov, filtrov, limitov atď. atď. (vďaka čomu je program oveľa flexibilnejší a multifunkčnejší ako vyššie uvedené produkty).

Nástroj na extrakciu webových stránok je vo všeobecnosti vhodnejší pre pokročilých používateľov (ako pre začiatočníkov).

*

Archív miestnych webových stránok

Stránka pre vývojárov: //www.aignes.com/lwa.htm

Archív miestnych webových stránok je veľmi solídny program na rýchle vytváranie zrkadiel webových stránok (existujú platené aj bezplatné verzie).

Jeho hlavný rozdiel od ostatných je v tom, že má prenosnú verziu (ktorú nie je potrebné inštalovať), čo je veľmi pohodlné - môžete si ju vziať so sebou na USB flash disk a spustiť ju na akomkoľvek PC.

Archív miestnych webových stránok - hlavná stránka webu

Upozorňujeme, že tento program je úzko integrovaný s programom Internet Explorer, umožňuje ukladanie stránok do formátu PDF, podporuje ruský jazyk, filtre a desiatky nastavení.

Rozhranie miestneho archívu webových stránok je mimoriadne jednoduché: vľavo je panel so záložkami, vpravo je hlavné okno so zoznamom webových stránok. Program je jednoduchý a pohodlný (podobný vyššie uvedenému). Odporúčam sa s Vami stretnúť!

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky na túto tému - prídu vhod!

Šťastnú prácu!

?