Testovanie výkonu klávesnice (diagnostika pomocou nástroja na testovanie klávesnice)

Dobrý deň!

Klávesnica je dosť „vrtošivá“ vec: v niektorých prípadoch nie je vždy ľahké pochopiť, čo s ňou je. Jedna je vec, keď je porucha viditeľná voľným okom (napríklad mačka hryzie cez kábel USB a počítač ju vôbec nevidí), a druhá, keď si pri písaní náhle všimnete, že niekoľko klávesov nedokáže práca.

V takýchto prípadoch môže byť potrebné skontrolovať a diagnostikovať kľúče pomocou špeciálneho kľúča. inžinierske siete. V mnohých prípadoch je možné pomocou nej pochopiť, či klávesy vôbec fungujú, či klávesnica fyzicky funguje správne, či sú niektoré klávesy zamknuté atď.

Jeden z týchto nástrojov na testovanie klávesnice uvediem v tomto článku. Súdiac podľa počtu otázok v článku o nefunkčnosti kľúčov, je téma dosť aktuálna.

A teda, bližšie k veci ...

*

Testovanie výkonu kľúčov

Pre ďalšiu prácu potrebujeme  Keyboard Test Utility . Stručný popis je uvedený nižšie.

Nástroj na testovanie klávesnice

Odkaz na Softpedia - //www.softpedia.com/get/System/System-Info/Keyboard-Test-Utility.shtml

Tento nástroj je navrhnutý tak, aby rýchlo diagnostikoval výkon klávesnice (relevantný pre širokú škálu klávesníc: PS / 2, USB, Bluetooth (podporované sú aj notebooky)). Nevyžaduje inštaláciu a konfiguráciu.

Rozhranie programu je veľmi jednoduché: trochu to pripomína virtuálnu klávesnicu zabudovanú do systému Windows. Na prácu s programom potrebujete oprávnenie správcu.

*

Po spustení nástroja Keyboard Test Utility sa vám zobrazí okno s klasickou klávesnicou. Musíte začať stlačiť rôzne klávesy na skutočnej klávesnici a zistiť, či sa tlačidlá na virtuálnej rozsvietia (všimnite si, že už stlačené klávesy sú zvýraznené žltou farbou).

Poznámka: Ak chcete obnoviť históriu stlačených klávesov, kliknite na tlačidlo „Obnoviť“ v dolnej časti okna programu.

Keyboard Test Utility - hlavné okno utility

Tiež z obslužného programu môžete zistiť kódy všetkých klávesov, ktoré sú postupnosťou čísel (používajú ich Windows na rozpoznanie skutočne stlačeného tlačidla).

Upozorňujeme tiež, že máte možnosť meniť vzhľad virtuálnej klávesnice a jej typ (rozloženie). Príklady na snímkach obrazovky nižšie.

Čierne prevedenie

Nástroj na testovanie klávesnice - DP-72

Mimochodom, na laptopoch sa veľa ľudí sťažuje, že ich funkčné klávesy nefungujú: F1, F2, F3 atď. Spravidla je to spôsobené skutočnosťou, že v systéme BIOS sú povolené špeciality. možnosť, ktorá týmto tlačidlám dáva nové funkcie: napríklad zapnúť / vypnúť sieť Wi-Fi, upraviť jas obrazovky a hlasitosť zvuku atď. Ak chcete vyriešiť tento problém - pozrite si jeden z mojich minulých článkov, odkaz na neho uvedený nižšie.

Pomôcť!

Fn a funkčné klávesy F1 ÷ F12 na notebooku nefungujú - //ocomp.info/funktsionalnyie-klavishi-i-fn.html

Stručne povedané, Keyboard Test Utility je veľmi pohodlný a ilustratívny nástroj, ktorý vám umožní rýchlo sa naučiť funkčnosť klávesnice. Odporúčam použiť!

*

To je zatiaľ všetko ...

Šťastnú prácu!

?