Ako získať titul [Microsoft Word]

Dobrý deň všetkým!

Pri navrhovaní rôznych výpočtov v programe Word je často potrebné použiť titul (alebo horný index). Všeobecne platí, že Word má rôzne možnosti, ako môžete tento problém vyriešiť - v článku nižšie uvediem niekoľko najpohodlnejších z nich.

Poznámka: Materiál je relevantný pre moderné verzie Word 2019, 2016, 2013, 2010 (pravdepodobne 2007. Čokoľvek nižšie - môžu to byť „odchýlky“ ).

*

Spôsoby, ako dať titul

Metóda 1

Najzrejmejším a najjednoduchším spôsobom je použitie špeciálov. ikona „X²“, ktorá sa zobrazuje v sekcii „Domov“ (vedľa výberu písma).

Napríklad existuje číslo „23“ a musíte mu dať stupeň „2“ (pozri obrazovku nižšie). Stačí k číslu pridať požadované číslo (z ktorého chcete získať titul), zvýrazniť ho a potom kliknúť na ikonu s označením „X²“.

Vyberte symbol (y), ktorým bude stupeň a stlačte X

Vo výsledku sa naše číslo „23“ stalo druhou mocnosťou. Problém bol vyriešený .

Misia splnená

Metóda 2

Ak nemôžete nájsť ikonu požadovaného "x²" na paneli (alebo to nefunguje pre vás tak nejako ...), potom môžete použiť Ctrl + D kombinácie klávesov . Upozorňujeme vás na skutočnosť, že skôr ako kliknete - umiestnite kurzor hneď za číslo (text), na ktoré chcete titul zapísať (horný text).

Stupeň pomocou klávesovej skratky Ctrl + D

Po stlačení Ctrl + D - malo by sa vám zobraziť okno, v ktorom môžete zvoliť možnosť písania textu: „horný index“ (oproti tejto položke zaškrtnite a kliknite na OK).

Horný index

Potom môžete napísať stupeň (všetok text / čísla, ktoré napíšete, budú napísané nad číslo, pozri obrazovku nižšie).

Ak chcete ukončiť režim horného indexu, stlačte znova Ctrl + D a zrušte začiarknutie položky „Horný index“.

Opäť normálne písať

Metóda 3

Titul môžete tiež napísať pomocou vzorcov (poznámka: Word má dobrý editor vzorcov, pomocou ktorého môžete vytvárať pomerne zložité konštrukcie s zlomkami, integrálmi, mocnosťami atď.).

Ukážem vám jednu z možností. Takže otvorte sekciu „Vložiť“ a kliknite na položku „Rovnica“ (pododdiel „Symboly“ ).

Vložiť - rovnica

Ďalej si vyberte jeden zo vzorcov, ktorý vám vyhovuje (vzal som si najbežnejšiu možnosť: číslo s titulom).

Výber požadovaného vzorca

Potom sa na stránke zobrazí malé okno so vzorcom, v ktorom budú špeciály. polia pre samotné číslo (text) a jeho stupeň (horný index). Všeobecne je všetko dosť jednoduché  .

Vyplní sa požadovaný vzorec

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!