Ako zobraziť naposledy otvorené súbory v systéme Windows 10 (len nemôžem nájsť včerajší dokument ...)

Otázka používateľa

Ahoj.

Pomoc s jedným problémom. Včera som pracoval neskoro s textovým dokumentom, uložil som ho, išiel do postele.

Nasledujúce ráno tento súbor jednoducho nemôžem nájsť, akoby neexistoval, hoci si pamätám, že som na 100% stlačil tlačidlo uloženia. Môžem zobraziť všetky nedávno otvorené súbory v systéme Windows 10?

Alexander.

Ahoj.

Niektorí používatelia, mimochodom, čelia podobnej situácii okamžite po uložení súboru („Ľutujeme, kam som ho poslal ...?“) ?.

Windows 10 by nebol taký populárny, keby vám neumožnil rýchlo vyriešiť tento problém. Ďalej uvádzame niekoľko tipov na túto tému ...

*

Osvedčené postupy na vyhľadanie súborov, s ktorými ste nedávno pracovali

Tip č. 1

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, s čím ste v poslednej dobe pracovali, je kliknúť na ikonu Zväčšovacie sklo na paneli úloh. V ponuke, ktorá sa otvorí, sa zobrazí niekoľko programov a dokumentov (súborov).

Pozri šípku 2 na snímke obrazovky nižšie: nielen názvy dokumentov, ale aj cesta (miesto na disku, kde boli uložené). Mimochodom, existuje možnosť zobraziť časovú os (šípka 3).

Ikona vyhľadávania v systéme Windows 10

Ako vyzerá „Časová os“, je znázornená na snímke obrazovky: nezabudnite, že môžete posúvať posúvač sprava dole a zobraziť nielen včerajšie dokumenty, ale aj konkrétny dátum! To všetko sa deje veľmi pohodlne a jasne (za čo môžete osobitne poďakovať vývojárom).

História podľa dátumu / klikateľná

Tip č. 2

Systém Windows má jednu kartu, ktorá si „pamätá“ všetko, s čím ste pracovali (v predvolenom nastavení je však skrytá). Ak ju chcete zobraziť, stlačte kombináciu klávesov  Win + R a do  riadku „Otvoriť“ zadajte príkaz shell: recent .

shell: recent - posledné dokumenty

Potom triedte dokumenty podľa dátumu. Venujte pozornosť snímke obrazovky nižšie: zobrazuje moje súbory, navyše aj tie, s ktorými momentálne pracujem (poznámka: Na napísanie tejto poznámky používam obrázky)! ✌

Posledné dokumenty zoradené podľa dátumu

Aby ste túto užitočnú kartu nehľadali zakaždým, odporúča sa vložiť ju na panel rýchleho prístupu prieskumníka. Ak to chcete urobiť, prejdite do vyššie uvedeného adresára (kľúč ), kliknite pravým tlačidlom myši na adresár „Posledné dokumenty“ a vyberte funkciu „Pripnúť na panel nástrojov rýchleho prístupu“ .

Pripnúť na panel s nástrojmi Rýchly prístup

Po otvorení Prieskumníka môžete teraz nájsť svoje posledné dokumenty (pozri snímku obrazovky nižšie).

Teraz prieskumník vždy nájde a navrhne najnovšie dokumenty

Tip č. 3

Tretím bodom, ktorý treba mať na pamäti, je, že program Explorer si pamätá nielen súbory, s ktorými ste pracovali, ale robí to aj väčšina programov. Napríklad rovnaký Word pri štarte (alebo pri pokuse o otvorenie súboru) - zobrazuje dokumenty, s ktorými často pracujete (alebo ktoré ste nedávno zmenili).

História v programe Word

Pokiaľ hovoríme o prehliadači (povedzme, Chrome), potom pre zobrazenie histórie návštev môžete stlačiť kombináciu klávesov Ctrl + H (alebo použiť odkaz  chrome: // history / ).

História v prehliadači Chrome

PS

1) Ak chcete nájsť konkrétny súbor na disku (napríklad obsahujúci konkrétny text) - môžete použiť odporúčania z tejto poznámky: //ocomp.info/ne-mogu-nayti-fayl-na-diske.html

2) Ak chcete spoľahlivo chrániť svoje dokumenty (napríklad pred rozbitím disku, pred „náhodným“ formátovaním, vírusmi atď.) - jedným z najlepších spôsobov je automatické vytvorenie zálohy do cloudu (viac o tomto )

*

Ak ste našli súbory nejako inak - pridajte pár slov do komentárov!

Vopred ďakujem.

Šťastnú prácu!

?