Zabudli ste heslo správcu v systéme Windows 7/8/10 ... Ako resetovať heslo, pomoc, nemôžem sa prihlásiť

Otázka používateľa

Ahoj!

Syn sedel na mojom notebooku a trochu sa „hral“ ... Ako sa ukázalo, nastavil si heslo na Windows (mám nainštalovaný Windows 10 home). Teraz nemôžem zapnúť notebook, ale zabudol heslo ...

Pomoc, nemôžem sa vôbec prihlásiť. Teraz musíte kontaktovať službu?

Ahoj.

Často sa stáva, že mnohí jednoducho zabudnú svoje heslo. Na vyriešenie tohto problému budete potrebovať jednotku flash (dostatočnú aj na 4 až 8 GB) a pracovný počítač, ktorý vám do nej vypáli disk LiveCD (možno máte iný prenosný počítač alebo počítač susedov, známych, príbuzných).

V skutočnosti v tomto článku podrobne a krok za krokom analyzujem všetky kroky potrebné na obnovenie hesla pri prihlasovaní do systému Windows. V zásade platí, že ak prvý deň nepoznáte počítač, môžete všetko zvládnuť sami, bez kontaktovania servisného strediska. ?

Takže ...

*

Ako obnoviť heslo „správcu“ v systéme Windows

Existuje mnoho spôsobov, ako vylúčiť ochranu heslom v systéme Windows:

 1. Existujú možnosti použitia inštalačnej jednotky USB flash v systéme Windows nahradením súborov (ale v mnohých nových zostavách to už nefunguje);
 2. Existujú rôzne zložité editory registrov (ale opäť, v tomto prípade musíte byť dobre vyznaní a v problematike);
 3.  A existujú univerzálne nástroje v podobe LiveCD , pre ktoré nemusíte byť „sedem rozpätí na čele“ ... ? (pár ich odporúčam nižšie).

Chybné heslo ... // Príklad problému

*

možnosť 1

Najoptimálnejším a najjednoduchším spôsobom riešenia aktuálneho problému je použitie LiveCD od Sergey Strelets. Po prvé, jeho bootovací obraz už obsahuje všetky potrebné nástroje a po druhé je kompletne v ruštine a je kompatibilný s väčšinou počítačov / notebookov.

Ako pripraviť USB flash disk z tohto ISO obrazu je popísané v mojom poslednom článku (odkaz nižšie). Budete samozrejme potrebovať ďalšie pracovné PC (kde sa dostanete na plochu ?).

? Pomoc!

LiveCD pre Windows zotavenie po katastrofe - kompilácia

Aké programy sú zaradené do programu „Strelec ...“

Potom musíte vytvorenú jednotku USB flash pripojiť k portu USB na problémovom počítači alebo notebooku a zaviesť z nej bootovanie (? ako na to).

Zavádza sa z USB kľúča

Ďalej uvidíte najbežnejšiu pracovnú plochu (?). Budete musieť ísť do ponuky ŠTART a nájsť a spustiť program Windows Login Unlocker medzi programami  (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Windows login Unlocker - bootovací USB flash disk od Strelca

Potom budete musieť v hornom menu zvoliť operačný systém Windows (na počítači mám 2, preto sa odrážajú 2 riadky, pozri obrazovku nižšie - šípka-1).

Potom zadajte používateľa (pre ktorého si nepamätáte heslo; v mojom prípade je to „alex-ocomp“) a kliknite na tlačidlo „Reset / Odomknúť“ .

Výber OS a obnovenie hesla

Ak všetko prebehlo dobre, uvidíte príslušné oznámenie (?).

Úspešne! Môžete reštartovať počítač

Teraz môžete reštartovať počítač a normálne používať Windows ... ?

*

Možnosť 2

Ak vám prvá možnosť z nejakého dôvodu nefungovala, vyskúšajte nástroj  Obnoviť moje heslo (od spoločnosti Lazesoft). Líši sa tým, že samostatne pripravuje USB flash disk + má vysokú kompatibilitu (takmer všetky verzie systému Windows sú podporované, počnúc rokom 2000).

*

Lazesoft Obnoviť moje heslo

Oficiálna webová stránka: //www.lazesoft.com/lazesoft-recover-my-password.html

Užitočné výhody:

 1. umožňuje vám resetovať heslo vo všetkých populárnych verziách systému Windows: 2000, XP, 2003, Vista, 7, 8, 10 (32/64 bitov);
 2. podporuje súborové systémy NTFS, FAT32, FAT;
 3. podporuje pevné disky (IDE, SCSI, SATA, 1394, USB, SAS, RAID Drivers);
 4. podporuje disky GPT;
 5. podporuje UEFI a BIOS;
 6. môže byť zapísaný na CD / DVD / USB-flash / USB-HDD a iné médiá;
 7. program váži iba ~ 30 MB, takže je celkom možné ho stiahnuť aj pri pomalom alebo obmedzenom pripojení na internet;
 8. a hlavná vec: pri práci s ním nebudete musieť nikde pracovať s príkazovým riadkom, rozumieť kódu alebo robiť niečo iné komplikované - program je určený pre začínajúcich používateľov!

Všeobecne preto to odporúčam v tomto článku a ukážem všetky kroky, ktoré je potrebné vykonať.

*

1) Vytvorte bootovateľnú pohotovostnú jednotku flash

Vynechávam sťahovanie a inštaláciu utility (sú štandardné a každý si s nimi poradí ...).

Po spustení nástroja kliknite na tlačidlo „Vypáliť bootovateľný disk CD / USB“ .

Vytvorte bootovacie médium

Ďalej zadajte verziu systému Windows, pre ktorú chcete obnoviť heslo.

Poznámka! Upozorňujeme, že keď som vybral možnosť „Windows 10 64 bitov“, pokojne som použil USB flash disk na odstránenie hesiel vo Windows 7/8 (tj. USB flash disk je v skutočnosti univerzálny). Priznávam však, že s niektorými verziami OS to nemusí fungovať ...

Vyberte operačný systém, pre ktorý nastavíme nové heslo (dôležité! Mám podobný núdzový flash disk, ktorý funguje na všetkých verziách OS, bez ohľadu na to, čo som si tu vybral ...).

Ďalej zadajte písmeno jednotky USB flash (všimnite si, že tento nástroj ponúka aj napálenie disku CD / DVD alebo vytvorenie obrazu ISO).

Vyberáme médium - disk, flash disk atď.

Po 3 - 5 minútach. jednotka flash bude pripravená (venujte pozornosť správe, ak je všetko v poriadku - uvidíte „Obnovovací disk je teraz pripravený“, ako na obrázku nižšie).

Flash disk pripravený

*

2) Zavedenie z pripravenej jednotky flash (Live CD)

Teraz musíte pripojiť jednotku USB flash k počítaču, kde ste zabudli heslo systému Windows, a zaviesť systém. Ak to chcete urobiť, musíte použiť:

 1. buď bootovacia ponuka (Boot Menu);
 2. alebo prejdite do nastavení systému BIOS (UEFI) a zmeňte prioritu bootovania.

*

? Poznámka!

Tieto témy sú dosť rozsiahle a pokiaľ nemáte tušenie, o čom vôbec hovoria, potom vám odporúčam, aby ste sa s týmito článkami oboznámili (tam som sa v prístupnom jazyku snažil vysvetliť, ako a čo robiť).

1) Ako bootovať z USB kľúča alebo externého pevného disku - pokyny

2) Ako vstúpiť do systému BIOS (UEFI) v počítači, notebooku - pokyny

*

Najčastejšie sa na vstup do systému BIOS (UEFI) používajú tlačidlá F2 a DEL (najlepšie je stlačiť ich niekoľkokrát a ihneď po zapnutí počítača). V systéme BIOS (UEFI) musíte otvoriť Boot Menu (bootovacie menu). Zavádzací oddiel sa často nazýva „Boot“.

Boot Menu

V ponuke zavádzania musíte určiť jednotku, z ktorej chcete zaviesť systém (postupujte podľa názvu, flash disky majú zvyčajne niečo ako „Kingston ...“, „Transcend ...“ atď.) .

Začneme sťahovať z našej jednotky flash

Ďalšia fotografia nastavení systému BIOS notebooku na zavedenie z jednotky USB flash (v systéme BIOS časť Boot)

Všeobecne platí, že ak bolo zavedenie z jednotky flash úspešné, mala by sa zobraziť „čierna“ obrazovka s výzvou na načítanie disku „Lazesoft Live CD“ - vyberte túto možnosť a stlačte kláves Enter.

Živé CD - spustite nástroj

*

3) Obnovte samotné heslo

Po zavedení z USB flash disku by sa malo automaticky otvoriť okno s ponukou obnovenia (Reset Password Windows, viď obrazovka nižšie). Stačí kliknúť na tlačidlo „Ďalej“.

Obnoviť heslo systému Windows

Ak také okno nemáte (alebo ste ho omylom zavreli), kliknite na ŠTART / Lazesoft Recovery My Password (ako na fotografii nižšie).

Ak zrazu nebolo žiadne okno automatického spustenia ...

Ďalej musíte určiť operačný systém Windows. Všeobecne platí, že ak máte nainštalovaný jeden operačný systém Windows, program ho automaticky vyberie (ak máte na disku niekoľko operačných systémov, požadovaný je potrebné zadať ručne).

Výber aktuálneho operačného systému Windows

V ďalšom kroku by ste mali vidieť používateľov, ktorí sú prihlásení do vybraného systému Windows. Musíte zvoliť účet, pre ktorý chcete odstrániť heslo.

Mimochodom, obslužný program tiež zobrazuje, ktorý z účtov je správcom.

Výber používateľského účtu

Posledným krokom je kliknutie na tlačidlo „Obnoviť | Odomknúť“ .

Resetovať / Odomknúť - stlačte tlačidlo

Ak je operácia úspešne dokončená, uvidíte malé okno so správou „Heslo bolo úspešne resetované“ . Nižšie je uvedený príklad.

Heslo bolo úspešne resetované, ukončiť

Potom reštartujte počítač / notebook a skúste sa prihlásiť do svojho účtu.

Ostáva už len vstúpiť ... Problém bol vyriešený!

Je takmer isté, že ak ste urobili všetko podobne ako vyššie uvedené tipy, ľahko sa prihlásite do svojho účtu, pretože ochrana heslom bola deaktivovaná / odomknutá. ?

Všeobecne je táto metóda dosť jednoduchá, všestranná a cenovo dostupná pre začínajúcich používateľov.

*

Ak bolo heslo z účtu Windows

U niektorých používateľov nie je problém s heslom spojený s miestnym účtom v systéme Windows, ale s účtom Microsoft (poznámka: pri inštalácii systému Windows 10 sa zobrazí výzva na okamžité vytvorenie účtu na internete).

Ak chcete obnoviť prístup k nemu, musíte najskôr otvoriť oficiálnu webovú stránku spoločnosti Microsoft - //account.live.com/resetpassword.aspx (môžete to urobiť z ľubovoľného tabletu, počítača alebo notebooku - nie nevyhnutne z toho, na ktorom ste zabudli svoje heslo) ).

Potom vyberte možnosť „Nepamätám si svoje heslo“ (ako na snímke obrazovky nižšie).

Prečo sa nemôžem prihlásiť

Potom budete musieť určiť svoj pracovný e-mail a zadať overovací kód z obrázka. Po chvíli by vám na váš e-mail mali prísť pokyny, ako obnoviť prístup k vášmu účtu.

Obnovenie účtu

*

? Video inštruktáž

Malé video s príkladom krok za krokom na riešenie podobného problému.

*

To je zatiaľ všetko ...

Ak ste sa rozhodli pre otázku inak - dajte mi vedieť v komentároch (vopred, milosrdenstvo!).

Úspech všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 12.04.2018

Oprava: 07/12/2020