Na obrazovke telefónu sa objavila žltá škvrna: prečo a čo sa s tým dá robiť?

Otázka používateľa

Ahoj.

Na mojom smartfóne sa v rohu obrazovky objavila malá žltá škvrna. Boh by teda bol s ním, ale rastie to kúsok po kúsku a už to začína byť nepríjemné. Povedzte mi, existuje spôsob, ako to odstrániť, a všeobecne, prečo sa to objavilo?

Ahoj.

Takýto problém nie je nezvyčajný (a čo je zaujímavé, v niektorých prípadoch sa okrem žltých škvŕn môže objaviť biela, iné farby sú zriedkavé).

Je ťažko možné určiť jeden konkrétny dôvod ich vzhľadu, nevediac, aký druh prístroja a ako bol používaný. Ďalej zhrniem a uvediem najčastejšie sa s nimi stretávajúce (a tiež, či s nimi môžem niečo urobiť) ...

*

Prečo sa môžu objaviť žlté škvrny

Prehriatie smartfónu

Toto je pravdepodobne jedna z najbežnejších príčin škvŕn. Mimochodom, v tomto prípade sa najčastejšie objavujú na bočných stranách obrazovky vo forme malých pruhov s oranžovo-žltým odtieňom po okrajoch (ako v príklade nižšie na fotografii).

Nemôžem si nevšimnúť, že prehriatie je zákerná vec a mnoho používateľov si ani nevšimne, že počas hier (a iných aplikácií náročných na zdroje) sa teplota vo vnútri smartfónu výrazne zvýšila ... V tejto súvislosti vám odporúčam prečítať si článok, na ktorý je uvedený odkaz nižšie.

Pomôcť! Ako zistiť teplotu telefónu a ako ju znížiť - //ocomp.info/telefon-greetsya-i-razryazhaetsya.html

Príklad žltých škvŕn na okrajoch obrazovky telefónov od spoločností Sony a Lenovo (po prehriatí)

Naplnenie zariadenia vodou

Toto je ďalší mimoriadne populárny problém (poznámka: zatiaľ 98% smartfónov nie je vodotesných a možno výrobcovia tento bod niekedy vylepšia). Telefón často iba spadne do vody niekde v prírode, v kúpeľni, zmokne v daždi (mnohí tomu ani neprikladajú žiadny význam ...).

Mimochodom, vodou netrpí iba obrazovka, ale aj batéria, mikrofón, reproduktory a všetky mikroobvody vo vnútri zariadenia. Charakteristickým znakom žltosti pri „dobrom“ zaplavení je veľká veľkosť škvrny a jeho slabá intenzita (ako v príklade nižšie).

Poznámka: Pri zaplavení zariadenia sa často objavia aj biele škvrny ...

Veľká žltá škvrna v strede obrazovky

Porucha z výroby / problém s batériou

Ak ste s telefónom zaobchádzali opatrne a nie je to ešte rok starý, potom vzhľad škvŕn môže najčastejšie naznačovať poruchu výrobcu (zvyčajne sa to stane pri najlacnejších zariadeniach). Venujte pozornosť telu telefónu a batérii (faktom je, že niekedy môžu batérie nabobtnať, a preto na obrazovku vyvíjať tlak, ktorý spôsobuje škvrny). Príklad na fotografii nižšie.

Nafukujúci sa telefón (batéria)

Ak je batéria opuchnutá, neodkladajte jej výmenu za novú ( dôležité! V niektorých prípadoch sa tieto batérie môžu dokonca vznietiť!).

Poznámka: U niektorých lacných čínskych zariadení sa škvrny na obrazovke objavia po 2 až 4 rokoch prevádzky. Navyše, aj keď ste s telefónom manipulovali veľmi opatrne (ide o nízku kvalitu komponentov, napríklad lepidla ...).

Silné stlačenie obrazovky / kvapky / kožušiny. poškodenie

Myslím si, že tu nie je veľmi čo komentovať. V tejto súvislosti možno poznamenať, že používatelia najčastejšie:

  • nechtiac si sadnite na zariadenie, keď je v zadnom vrecku nohavíc;
  • spadnúť pri zdvíhaní telefónu mokrými (vlhkými) rukami;
  • vyvíjajte na obrazovku veľký tlak (niekedy pri mrznutí a brzdení).

Vyhorenie matrice, nekvalitné lepidlo medzi dotykovou obrazovkou a displejom

Matičné vyhorenie nastáva po dlhodobom (viac ako roku) používaní lacných smartfónov s nekvalitnými komponentmi. S tým sa nedá nič robiť, okrem výmeny displeja za nový (čo je zaujímavé: zdá sa, že výrobcovia takéhoto lacného vybavenia počítajú na „kalkulačke“, ako dlho ich zariadenie vydrží - a hneď po záručnej dobe sa stretnete s podobný problém ?).

*

Je možné vrátiť telefón v záruke s podobným problémom

Všeobecne platí, že ak ste telefón nespadli, nenaplnili ho vodou (atď.), Vo všeobecnosti ste ho zaobchádzali opatrne a neprešli záručnou dobou (zvyčajne je to 1 - 2 roky), potom môžete vrátiť telefón.

Dôležité: ak si myslíte, že autorizovaný servis nezistí, že vám spadol telefón, ste na veľkom omyle. Kožušina. poškodenie je zreteľne viditeľné na prasklinách, škrabancoch, trieskach atď. (Naplnenie telefónu tekutinou je ešte lepšie viditeľné ?).

Za zmienku stojí niekoľko podrobností, o ktorých nie každý vie:

  1. ak sa telefón pokazí počas prvých 14 dní po zakúpení, môžete trvať nielen na oprave zariadenia, ale aj na jeho výmene za nové alebo vrátení peňazí (po 14 dňoch - iba na opravu);
  2. telefón je technicky zložitý produkt a predávajúci najčastejšie nemôže okamžite vymeniť tovar bez kontroly odborníka (niekedy to trvá dlho). Preto sa v prípade poruchy nenechajte prekvapiť, ak od vás bude zariadenie prijaté spolu so žiadosťou o vrátenie peňazí a budete vyzvaní počkať (poznámka: nie viac ako 10 dní);
  3. zo strany oblúka: t. predajca zvyčajne nie je špecialistom na opravy takýchto zariadení - potom vám nemôže naznačiť, že je váš telefón v dobrom stave a v každom prípade by mal vziať váš smartphone na diagnostiku do servisu;
  4. ak sa vaše zariadenie pokazí po 14 dňoch od dátumu nákupu: potom odporúčam, aby ste nestrácali čas s obchodom, ale ihneď vyhľadajte autorizovaný servis pre opravu tohto zariadenia v meste (uvedený v záručnom liste). Prečo? Jednoducho získate veľa času (zatiaľ čo obchod im pošle telefón, zdvihne ho, kontaktuje vás ... Rozdiel môže dosiahnuť týždeň / dva!).
  5. oprava zariadenia musí prebehnúť do 45 dní;
  6. ak doba opravy presiahla 45 dní, máte právo požadovať vrátenie peňazí.

Ak máte konkrétnejší problém, môžete sa bezplatne poradiť s právnikom na určitých stránkach na internete (v článku, na ktorý je uvedený odkaz nižšie, sú uvedené najlepšie z nich).

Pomôcť!

 

Kde na internete si môžete nechať poradiť od právnika alebo účtovníka (do hodiny) - //ocomp.info/konsultatsiya-yurista.html

*

Existuje spôsob, ako si sami odstrániť makulu

Záleží na tom, ktoré miesto ...

Je to tak, že používatelia si niekedy mýlia zlomený pixel so škvrnou (zlomený pixel je zobrazený na fotografii nižšie, škvrny sú uvedené v príkladoch vyššie).

Ak hovoríme o troche pixelov, potom je v niektorých prípadoch možné problém vyriešiť. Ako na to - pozrite si túto poznámku: //ocomp.info/monitor-bityie-pikseli.html

Bol nájdený mŕtvy pixel

Ak hovoríme o mieste (najmä o mieste, ktoré sa objavilo v prípade prehriatia alebo zaplavenia), potom ho v 99,99% prípadov možno odstrániť iba výmenou obrazovky. Žiadny softvér a reštart s resetom zariadenia nepomôžu.

Výmena obrazovky navyše nie je najjednoduchšia akcia, a ak ste to nikdy „neurobili“, je lepšie zariadenie okamžite odovzdať službe. Malo by sa však povedať, že niektoré staré zariadenia sa dajú ľahko rozobrať a opraviť (teraz ich už ťažko máte ...).

Pokiaľ ide o náklady na takúto opravu: vo väčšine prípadov je výmena displeja 2–3krát lacnejšia ako kúpa nového zariadenia. Čo, ako sa hovorí, je lepšie - rozhodnete sa ...

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa štastia!