Pri rolovaní kolieskom myši stránka poskočí (niekedy sa prestane pohybovať hore alebo dole)

Dobrý deň!

Nie je to tak dávno, čo ma moja pracovná počítačová myš začala „prekvapovať“: keď som roloval kolieskom, prehliadaná stránka začala skákať a šklbať (nie vždy sa pohybovala hore alebo dole). Úprimne povedané, s takýmto riadením jej bolo nepríjemné pracovať a musela niečo urobiť (v skutočnosti o tom bude dnešný článok).

Mimochodom, ak sa niečo také deje s vašou myšou, môžete ako alternatívu k rolovaniu kolieskom použiť:

  1. stlačte medzerník alebo Shift + medzerník ;
  2. PgUp , PgDn kľúče (sú vedľa digitálneho bloku);
  3. posúvač (spravidla je zvislá na všetkých webových stránkach).

Samozrejme, ide o dočasné opatrenia.

Teraz o trvalejších ...

Pomôcť!

Čo robiť, ak myš nefunguje vôbec (kurzor sa nehýbe) - //ocomp.info/ne-rabotaet-myish-chto-delat.html

*

Riešenia ...

Čistenie myši

Ak vaša myš nie je príliš stará, pravdepodobným dôvodom tohto správania kolesa môže byť prach, malé chĺpky a iné nečistoty, ktoré na ne náhodou spadli. Ak sa ich chcete zbaviť, skúste jednoducho poriadne vyfúknuť otvor pre koleso. Potom v ňom prechádzajte a opakujte čistenie (mimochodom, preto je veľmi vhodné používať plechovky so stlačeným vzduchom (predávané v akomkoľvek obchode s počítačmi)).

Demontovaná myš ...

Samozrejme, ešte lepšie je myš rozobrať, utrieť oblasti prachom a nečistotami vatovými tampónmi namočenými v alkohole. Pri čistení sa odporúča odmontovať koleso (poznámka: v mojom prípade pomohla taká jednoduchá metóda čistenia, myš je už nažive 3. rok (aj keď nehrám rôzne strieľačky a strelecké hry, a preto je záťaž na ňu nie také veľké ..) .?)).

Niekoľko slov o batériách

Ak máte bezdrôtovú myš, dávajte pozor na batérie. Ak si sadnú a neposkytnú dostatočné množstvo energie, môže dôjsť k poruche činnosti myši: ľavé (pravé) tlačidlo nemusí vždy fungovať, koleso sa často „stratí“ atď.

Mimochodom, v niektorých prípadoch môžu batérie oxidovať (napríklad pri nízkej kvalite alebo vysokej vlhkosti na vašom stole).

Oxidácia batérie

Ak by sa to stalo, niektoré z vodivých prvkov by sa mohli stať nepoužiteľnými a najpravdepodobnejšou možnosťou by pravdepodobne bola kúpa novej myši.

Pomôcť!

Najlepšie čínske online obchody s najlacnejšími cenami - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Skúste diagnostikovať z Windows

Systém Windows má sprievodcu riešením problémov, ktorý dokáže automaticky opraviť množstvo softvérových závad a chýb. Ak ho chcete spustiť, musíte vstúpiť do ovládacieho panela systému Windows a otvoriť kartu:

Ovládací panel \ Hardvér a zvuk \ Zariadenia a tlačiarne

Potom vyberte zariadenie „Vstupné zariadenie USB“ a kliknite naň pravým tlačidlom myši - v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „Riešenie problémov“ .

Zariadenia a tlačiarne - myš

Ďalej Windows automaticky skontroluje činnosť myši, pokúsi sa zistiť a opraviť typické problémy (pozri snímku obrazovky nižšie).

Diagnostika (ako príklad)

Skontrolujte nastavenia myši (vrátane touchpadu)

Pokiaľ Windows nič nenájdu, odporučil by som znovu otvoriť Ovládací panel a pozrieť sa na nastavenia myši.

Poznámka: Na ovládacom paneli nájdete nastavenia myši pomocou vyhľadávacieho panela v hornej ponuke vpravo. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Zmeňte nastavenie myši

Potom otvorte sekciu kolieskom a zmeňte hodnotu posúvania riadkov (štandardne je to väčšinou nastavené na „3“, čo pre niektoré myši nestačí a pri rolovaní kolieskom sa môžu objaviť rôzne „nepríjemnosti“) .

Koleso

Mimochodom, ak pracujete na notebooku, nestabilné posúvanie stránky môže byť spôsobené súčasným fungovaním myši s touchpadom. Odporúča sa vyskúšať deaktiváciu touchpadu (navyše to zabráni náhodnému kontaktu s dlaňou povrchu touchpadu počas prevádzky).

Pomôcť! 

Ako zakázať touchpad na prenosnom počítači (pri práci s prenosným počítačom pomocou myši sa spúšťajú náhodné kliknutia) - //ocomp.info/otklyuchit-techpad-na-noutbuke.html

Zakázať touchpad, keď je pripojená myš

Skontrolujte ovládače (skúste zariadenie odobrať a znova nainštalovať)

Problém s ovládačmi sa často vyskytuje u rôznych efektných a herných myší (ktoré majú ďalšie tlačidlá a funkcie). V takom prípade by najlepšou možnosťou bola inštalácia ovládača od výrobcu zariadenia.

Pomôcť! Automaticky aktualizovať ovládače - //ocomp.info/update-drivers.html

V mnohých prípadoch však jednoduché odstránenie zariadenia (myši) pomôže systému Windows automaticky preinštalovať ovládač. Ak to chcete urobiť, musíte najskôr prejsť do správcu zariadení (ak máte Windows 10 - kliknite pravým tlačidlom myši na ponuku ŠTART, pozrite si obrazovku nižšie).

Ako otvoriť Správcu zariadení (vrátane Windows 10): niekoľkými spôsobmi! (a čo robiť, ak bolo zablokované) -   //ocomp.info/kak-otkryit-dispetcher-ustroystv.html

správca zariadení

Potom vyhľadajte zariadenie „myš kompatibilná s HID“ a vyberte ho.

Myš kompatibilná s HID

Po odstránení tohto zariadenia prestane myš fungovať. Spustenie inštalácie ovládača: znova pripojte myš k USB portu a potom v správcovi zariadení vyberte názov vášho PC a stlačte kombináciu Shift + F10  -> „Aktualizovať konfiguráciu hardvéru“. Myš sa nainštaluje automaticky.

Aktualizujte konfiguráciu hardvéru

Poškodenie a opotrebenie mechanizmu prvkov kolesa

Ak všetko uvedené nepomôže, je vysoká pravdepodobnosť opotrebenia mechanizmu prvkov kolesa. Veľa vecí samozrejme závisí od výrobcu vašej myši, od jej spracovania.

Oprava myši však bude stáť viac ako nová ?. Najrozumnejšou možnosťou je preto nákup nového. Mimochodom, v čínskych online obchodoch nájdete myši za veľmi prijateľné ceny - od 150 rubľov. (vziať niekoľko kusov naraz s maržou?!).

Pomôcť!

Top 10 najlepších produktov pre počítač z Číny s dopravou zdarma (vrátane myší) - //ocomp.info/podborka-tovaryi-iz-kitaya.html

*

Šťastnú prácu!