Ako vyrobiť avatara (pre VK, Steam, Vatsap atď.). Služby súvisiace s vyhľadávaním a výberom avatarov

Dobrý čas!

Avatar (alebo ho niekto nazýva „ava“) je malý obrázok / obrázok, ktorý nahradí vašu fotografiu. Často zosobňuje charakter človeka, jeho postoj k svetu, názory, vek atď. Používa sa na väčšine spoločenských fór. siete (VK, OK atď.), aplikácie (Steam, WhatsApp) atď.

Prečo vlastne som? ?

V tejto malej poznámke som sa rozhodol načrtnúť niekoľko spôsobov, ako si môžete vytvoriť dostatočne zaujímavého avatara, aby si váš profil (prezývka) rýchlo zapamätal a vryl do pamäte ostatných používateľov ? (najmä preto, že táto otázka je medzi začiatočníkmi veľmi obľúbená) ).

Poďme priamo k téme ...

*

Avatary: čo, kde a ako

Niekoľko slov o hlavnej veci

Pred začatím hľadania alebo vytvorením avataru by bolo pekné objasniť niekoľko podrobností:

  1. aký formát avataru je potrebný (najčastejšie je to JPG, PNG alebo GIF). Na prevedenie obrázka z jedného formátu do druhého môžete použiť program Skicár alebo Špeciálny. editory fotografií;
  2. maximálna veľkosť súboru obrázka (avatary). Niektoré zdroje majú obmedzenia (napríklad najviac 200 kB);
  3. veľkosť (dĺžka, šírka). Zvyčajne sú pre obrázky uvedené v pixeloch: povedzme 150 x 100 pixelov.

Najčastejšie  sa ako avatary používajú malé obrázky. Vo VK  sa odporúčajú napríklad tieto formáty:

  • 200 x 200 pixelov (štandardná veľkosť);
  • 200 x 400 pixelov (obdĺžniková predĺžená verzia).

Porovnanie veľkostí avatarov vo VK

Ak sa dotknete napríklad Steam  , budú mať nasledujúce obmedzenia:

  • veľkosť súboru nie viac ako 1024 KB;
  • rozlíšenie obrázka sa automaticky prevedie na štvorec 184, 64 alebo 32 pixelov (voliteľné používateľom).

Dôležité!

Každý zdroj na internete má svoje vlastné obmedzenia týkajúce sa formátu obrázka a jeho veľkosti pre avatara!

Tých. nemôžete vytvoriť jedného univerzálneho avatara pre každý zdroj - chtiac-nechtiac, niekedy ho musíte upraviť pre konkrétny web ...

Vlastné vytvorenie avatara

Zvážme všetko krok za krokom ...

1) Najprv musíme zistiť, aký formát a veľkosť obrázka je možné použiť pre váš zdroj pod avatarom. Napríklad ukážem na príklade, ako sa to deje v sociálnych sieťach. Siete VK (veľkosť 200 x 200 pixelov).

Vyberte veľkosť!

2) Ďalej musíme nájsť „prázdny“ (obrázok). Na vyhľadávanie odporúčam použiť nasledujúce služby:

  • Yandex obrázky ->;
  • Obrázky Google ->;
  • Pixabay ->.

Uloženie obrázka na pevný disk počítača

3) Potom potrebujeme jednoduchý editor obrázkov (minimálne Paint). Našťastie je k dispozícii vo všetkých verziách systému Windows: otvoríte ho stlačením klávesov Win + R a použitím príkazu mspaint (pozri príklad nižšie ?).

mspaint - ako otvoriť program Skicár

V programe Skicár musíte otvoriť náš predtým stiahnutý obrázok (prázdny).

File - open (Paint)

4) Ďalej vyberte požadovanú oblasť na obrázku (tú, ktorú ponecháme) a potom použite nástroj Orezať . Vďaka tomu budú odstránené všetky nepotrebné veci po stranách!

Zvýraznite, čo potrebujete, a to, čo nepotrebujete, odrežte

5) Ďalším krokom je zmena veľkosti obrázka na ten, ktorý potrebujeme (t. J. Zmena veľkosti na 200 x 200 pixelov). Ak to chcete urobiť, použite špeciály. nástroj v programe Skicár -  „Zmena veľkosti a skosenie (pozri obrazovku nižšie below).

Zmena veľkosti obrázka

6) K avatarovi sa často pridáva text: dodáva mu to jedinečnosť a umožňuje vám rýchlu identifikáciu ... (Paint tiež umožňuje rýchle a ľahké použitie potrebného textu na fotografiu / obrázok)

Pridajte text k avatarovi

7) Keď je avatar pripravený, jednoducho ho uložte vo formáte podporovanom službou, s ktorou sa registrujete (napríklad VK podporuje formát PNG, a preto som si ho vybral ... ?).

Ukladá sa prijatý avatar

8) No a posledný dotyk: aktualizujte fotografiu / avatar na svojej stránke (profile). Ak je správne pripravený a uložený v správnom formáte, nie sú s tým problémy!

Moja stránka - aktualizácia fotografie

Samozrejme , pomocou sofistikovanejších programov ako Paint môžete vytvárať veľmi zaujímavé a vtipné avatary. Mimochodom, ak má služba (v ktorej sa registrujete) povolené používať formát GIF ako avatar, potom ho možno vytvoriť vo forme animácie (t. J. Meniaceho sa obrázka podobného krátkemu úryvku z videa).

? Pomoc!

Softvér na spracovanie fotografií [editory fotografií pre začiatočníkov] - //ocomp.info/dlya-szhatiya-obrabotki-fotografiy.html

Najlepšie služby na vyhľadanie a výber avatara

AvatarMaker

Podľa môjho názoru jedna z najlepších služieb pre výber avatara. Obsahuje tisíce obrázkov roztriedených do rôznych kategórií (anime, dievčatá, očarujúce, mačky atď.).

AvatarMaker - služba výberu avatarov

K dispozícii sú statické avatary aj animácie. Oproti každému je počet stiahnutí a zobrazení.

Každý z nich môžete samozrejme upraviť svojským spôsobom ...

99PX

Táto stránka sa líši tým, že obsahuje státisíce obrázkov (nielen avatarov) a všetky sú správne zoradené do mnohých katalógov. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Avatarov

Venujte pozornosť hornému menu: existuje špeciálne. sekcia pre výber avatarov pre sociálne siete. Sieť VK.

Avatar.online

Táto stránka vám bude vyhovovať pri výbere avatarov pre sociálne médiá. siete: VK, ICQ, QIP. Neodlišuje sa veľkým počtom obrázkov, ale medzi ich zbierkami sú veľmi, veľmi jedinečné obrázky ...

avatar.online

Avatarko.ru

Dobrá služba na vyhľadávanie a vytváranie avatarov (v hornom menu je špeciálny nástroj). Táto služba je zaujímavá aj tým, že zobrazuje najprezeranejšie a najkomentovanejšie obrázky (je ľahké nájsť tie najhodnotenejšie).

Obrazovka zo stránky avatarko.ru

*

Doplnky na túto tému sú vždy vítané!

Šťastné ?

?