Kde je schránka v systéme Android: ako zistiť, čo je v nej, a vyčistiť ju

Dobrý deň!

Mnoho začínajúcich používateľov verí, že ak si napríklad vybrali text z SMS správy a stlačili tlačidlo „Kopírovať“ , tieto informácie sa uložia do ich pamäte telefónu (a teraz môžu s SMS robiť čo chcú). V skutočnosti to nie je pravda ...

Keď vyberiete ľubovoľný kúsok textu, obrázka, videa atď. A kliknete na „Kopírovať“ - Android tieto informácie uloží do „schránky“   (poznámka: toto je časť pamäte RAM používaná na dočasné uloženie akýchkoľvek údajov) ... Ak navyše do schránky pridáte niečo iné, staré informácie v nej sa odstránia!

To znamená, že keď niečo skopírujete, musíte to niekam vložiť (napríklad text zo SMS sa dá skopírovať a vložiť do inej SMS) a uložiť. A potom môžete prejsť na ďalší prvok, ktorý chcete preniesť ...

Pomocou vyrovnávacej pamäte je teda veľmi pohodlné pracovať s telefónnymi číslami, účtami, blokmi textu atď., Ktoré je potrebné prenášať z jedného miesta na druhé. V tomto článku sa vlastne budem zaoberať podrobnejšie ...

*

Práca so schránkou

Kde to je a ako zistiť, čo je v nej

Mnoho používateľov sa domnieva, že schránka je nejaký druh súboru, ktorý možno nájsť v konkrétnom adresári a otvoriť ho . To nie je pravda!

Schránka sa nachádza v pamäti RAM zariadenia. Určené na dočasné uloženie rôznych súborov: obrázkov, textu, videa atď. Napríklad, keď sledujete online video, najskôr sa načíta do schránky a potom sa prehrá v prehrávači médií.

Vyrovnávacia pamäť sa používa aj pri výbere a kopírovaní textu. Upozorňujeme, že ak ho nikam neuložíte, potom po vypnutí zariadenia (alebo po pridaní ďalších informácií do vyrovnávacej pamäte) táto skopírovaná oblasť zmizne!

Na príklade zvážim, ako ho použiť ...

Povedzme teda, že čítate nejaké poznámky v prehliadači. Na určitom mieste vyhľadajte zaujímavé miesto, ktoré je potrebné pre ďalšiu prácu.

Ak ho chcete uložiť napríklad do textového dokumentu, musíte najskôr zvoliť túto oblasť (kliknutím na požadovanú oblasť textu a podržaním prsta na 3 - 4 sekundy) a v kontexte zvoliť možnosť „Kopírovať“. zobrazené menu (pozri príklad nižšie). To je všetko, tento kúsok textu bol umiestnený do schránky!

Vyberte - kopírovať

Ďalej otvorením ľubovoľného poznámkového bloku (napríklad som použil dokumenty Google) a stlačením a podržaním prsta na 3-4 sekundy. od nuly, sa objaví v ponuke, z ktorej môžete vložiť informácie zo schránky. A až po uložení tohto dokumentu tieto informácie nikam nepôjdu. Pozri príklad nižšie.

Do dokumentu bol vložený text medzipamäte

Ak chcete teda zistiť, ktorý blok textu sa nachádza v schránke telefónu, stačí otvoriť ľubovoľný textový dokument a vykonať operáciu prilepenia.

Podotýkam, že táto metóda nie je zďaleka najlepšia a je oveľa pohodlnejšie na prácu s vyrovnávacou pamäťou používať špeciálne prostriedky. žiadosť. Pár riadkov o ňom dole ...

Ako rozšíriť vyrovnávaciu pamäť na viac prvkov a ako ju vyčistiť

možnosť 1

Predstavte si, že potrebujete prečítať tucet webových stránok a uložiť si z nich všetky najdôležitejšie časti (myšlienky). Niekoľko aplikácií môžete samozrejme kedykoľvek zbaliť / rozšíriť a preniesť ich pomocou kopírovania / vloženia . Musíte však uznať, že nie je vhodné jesť?!

Je oveľa lepšie inštalovať špeciály. aplikácia, ktorá umožňuje kopírovať do schránky nie jeden kúsok textu, ale 10–15!

Správca schránky

Odkaz na Play Market - //play.google.com/store/apps/details?id=devdnua.clipboard

Jednoduchá a praktická aplikácia schránky. Umožňuje ju rozšíriť a uchovať v pamäti niekoľko predtým skopírovaných častí textu (čo je veľmi výhodné pri práci s dokumentmi). Okrem toho môžete v aplikácii vytvárať poznámky.

Z prid. funkcie: rýchle vyčistenie schránky a koša, k dispozícii je funkcia obľúbených položiek, všetky poznámky je možné „rozptýliť“ do kategórií.

Analógy tejto aplikácie: Clip Stack, Clipper - Clipboard Manager, 

Moja schránka atď.

Po nainštalovaní aplikácie „Clipboard Manager“ môžete tiež obvyklým spôsobom skopírovať ľubovoľné časti textu. Teraz však žiadny z nich nezmizne - všetky budú uložené v špeciálnej sekcii.

Napríklad ste skopírovali 5 - 6 častí textu, teraz z nich chcete vytvoriť jeden dokument. Ako to spraviť? Je to veľmi jednoduché: otvorte tohto manažéra, v sekcii „Schránka“ uvidíte všetky svoje skopírované sekcie (viď šípky-3 na snímke obrazovky nižšie).

Skopírujte časť, ktorú chcete vložiť do dokumentu, a potom otvorte poznámkový blok (napríklad) a stlačte „prilepiť“ (šípky-4). Prevádzka dokončená!

Pridávanie 5 položiek (namiesto 1) do schránky

Ak chcete schránku vymazať, stačí v aplikácii vybrať riadky, ktoré už nepotrebujete, a kliknúť na ikonu koša. To je všetko, vyrovnávacia pamäť je čistá! Pohodlne ?!

Čistenie medzipamäte!

Možnosť č. 2

Na niektorých zariadeniach, kde sú prezentované nástroje na podrobnejšiu kontrolu nad schránkou (napríklad od spoločností Samsung, LG a mnohých ďalších výrobcov), môžete celú schránku zobraziť a vyčistiť aj bez zvláštnych pokynov. aplikácie.

Ak to chcete urobiť, otvorte poznámkový blok, stlačte prstom na ľubovoľnej prázdnej časti dokumentu a počkajte 3 - 4 sekundy: potom kliknite na ponuku „tri bodky“ a vyberte „schránka“. Potom môžete odstrániť všetko, čo je v ňom (príklad nižšie).

Odstrániť všetko zo schránky

Možnosť č. 3

Stačí skopírovať malý kúsok textu do schránky - napríklad jedno alebo dve čísla. Vďaka tomu budú vaše „staré“ informácie z medzipamäte vymazané a bude zaplnených menej ako 1 kB údajov * ... Nie je to zúčtovanie? (funguje na tých zariadeniach, kde sa so schránkou dlhšie nepracuje)

Doplnenie!

Mimochodom, čistenie pamäte RAM môže váš telefón urýchliť výraznejšie ako optimalizácia schránky. Informácie o tom, ako to urobiť, nájdete v tejto poznámke: //ocomp.info/kak-ochistit-ozu-na-android.html

*

Všetko najlepšie!