Ako nájsť človeka podľa jeho fotografie

Otázka používateľa

Ahoj.

Stratil kontakt s jednou osobou, ale rád by som ho našiel. Poznám jeho meno, je tam pár fotografií, poznám mesto, v ktorom žije. Je možné to nejako hľadať v sociálnej oblasti. siete podľa fotografie (podľa mena je niekoľko tisíc ľudí - za rok ich všetky neprejdem)?

Dobrý deň!

Našťastie alebo nie, ale moderná počítačová technológia vám umožňuje nájsť veľa informácií o človeku, a to aj z jeho fotografie (a mimochodom, čím kvalitnejšia je pôvodná fotografia, tým lepší je výsledok vyhľadávania).

V tomto článku uvediem niekoľko služieb, ktoré by vám mali pomôcť pri riešení tohto problému ...

*

Spôsoby, ako nájsť osobu podľa fotografie

Čo potrebujete: najlepšie nie rozmazaná a jasná fotografia tváre. Ideálnou fotografiou na hľadanie je nespracovaná fotografia v rôznych editoroch; je dobré, ak sa človek z nej pozrie priamo na vás. Je žiaduce, aby bola kvalita fotografie vysoká (takže existuje viac šancí).

Ako príklad som urobil čisto náhodnú fotografiu jedného dievčaťa (všetky náhody sú tiež náhodné!).

Náhodná dievčenská tvár

*

Metóda číslo 1: Nájdite službu Face - nájdite profil vo VK podľa fotografie

Hlavná stránka Nájsť tvár - //findface.ru/

Poznámka!

1) Bohužiaľ, od 1. septembra 2018 už služba nefunguje u jednotlivcov  . Ak niekto pozná jeho analógy, dajte mi vedieť v komentároch k článku.

2) 1. apríla 2019 bola otvorená služba Find Clone, ktorá trochu pripomína Find Face (viac o nej nižšie).

Revolučná nová služba, ktorá umožňuje vyhľadať osobu podľa fotografie v sociálnej sieti Vkontakte. Ak chcete začať hľadať, musíte mať účet VK. Teraz vám ukážem možnosť vyhľadávania pomocou príkladu a hneď pod ním si všimnem najdôležitejšie funkcie tejto služby.

Na hlavnej stránke webu Find Face teda začiarknite políčko „súhlasiť s podmienkami ...“ a kliknite na tlačidlo „Nájsť to isté“.

Nájdite hlavnú stránku služby Face

Ďalej vám služba ponúkne nahranie fotografie osoby, ktorú hľadáte (pozri snímku obrazovky nižšie).

Nahráva sa fotografia osoby, ktorú hľadáme

Potom sa vám zobrazia výsledky vyhľadávania. Podobných ľudí môže byť pomerne veľa: na odfiltrovanie použite filter, ktorý vám umožní nastaviť určitý vek človeka a jeho mesta bydliska.

Zoznam nájdených dievčat podobný nahranej fotografii

Sám pridám niektoré funkcie služby:

  1. dá sa niekto nájsť? Nie! Po prvé, nie každý má profil VK; po druhé, nie každý tam má fotografie, ktoré sú otvorene dostupné; po tretie, je možné vyhľadávať, ale služba vyhľadá 85 - 90% ľudí, zvyšok sa z nejakého dôvodu nevyhľadáva (aj keď majú načítanú fotografiu - služba zjavne nestihne indexovať všetky potrebné údaje) ...
  2. Find Face má mobilnú aplikáciu - t.j. vyhľadávanie nie je potrebné na PC;
  3. prvých 30 vyhľadávaní je zadarmo - služba chce od vás ďalej získať malú odmenu;
  4. služba funguje dobre pri fotografiách nasnímaných za ideálnych podmienok (keď vám osoba pózovala). S fotografiami ľudí, ktoré ste sami odfotili (napríklad ste ich vzali na ulicu), služba funguje oveľa horšie, výsledky vyhľadávania sú zreteľne slabšie;
  5. ak vás služba informuje, že na fotografii nie sú žiadni ľudia, skúste iba vystrihnúť a zväčšiť požadovanú tvár na fotografii (stačí nejaký editor - Photoshop alebo dokonca Paint). Potom si ho znova stiahnite a pozrite si výsledok hľadania - mal by byť rádovo lepší ...

Všeobecne veľmi, veľmi zaujímavá služba, ktorá vás prinúti premýšľať. Predstavte si, koniec koncov, ten čas príde (a veľmi skoro príde!) - keď z jednej fotografie rozoznáte takmer celý život človeka: kde je, čo robí atď. Všeobecne by ste pravdepodobne nemali nahrávať všetky svoje fotografie do siete, ak nechcete, aby ich niekto neskôr videl (alebo našiel ) ...

*

Metóda 2: Použitie služby Nájsť klon

Webová stránka: //findclone.ru/

Služba je obdobou predchádzajúcej a je určená na vyhľadávanie ľudí podľa fotografií na sociálnych sieťach. Siete Vkontakte (napríklad s jeho pomocou môžete nájsť ľudí podobných vám, klony). A základňa tohto webu je pomerne veľká - neurónová sieť služby už analyzovala milióny profilov a fotografií!

Zadarmo je možné podať iba 30 žiadostí (pre mnohých to však bude stačiť). Rozhranie je veľmi jednoduché, po registrácii môžete okamžite nahrať svoju fotografiu na vyhľadávanie (pozri príklad nižšie).

Poznámka: Registrácia prebieha pomocou čísla mobilného telefónu.

Nahráva sa fotografia osoby, ktorú chcete nájsť

Mimochodom, vo výsledkoch vyhľadávania uvidíte nielen profily, kde sa na fotografii, ktorú ste nahrali na vyhľadávanie, nachádza presne rovnaká osoba, ale aj ľudí podobných (pozor na podsekcie „Klony“ a „Štvorhra“) .

Upozorňujeme, že služba na fotografii nenájde iba presnú zhodu, ale aj podobné tváre

Vo všeobecnosti služba zanecháva najpozitívnejšie dojmy zo svojej práce. Odporúčam sa s Vami stretnúť!

*

Metóda číslo 3: použitie vyhľadávacích nástrojov (Yandex, Google atď.)

Moderné vyhľadávače môžu vyhľadávať nielen textové dotazy (napríklad „sťahovať taký a taký program“), ale vyhľadávať aj obrázky alebo fotografie podobné tým, ktoré zadáte. Navyše vyzerajú veľmi dobre. A som si celkom istý, že s vývojom technológií vyhľadávania sa výsledky vyhľadávania budú iba zlepšovať!

Mimochodom, v porovnaní s predchádzajúcou službou majú vyhľadávače svoje výhody:

  • môžu vyhľadávať v akejkoľvek sociálnej sieti. sieťach a na akýchkoľvek stránkach (t. j. nie ste obmedzený iba na jednu VK);
  • Môžete vyhľadávať nielen fotografie s tvárami ľudí, ale aj akékoľvek obrázky a fotografie (napríklad môžete nájsť podobnú kvetinu, ktorá rástla vo vašom vidieckom dome, a zistiť jej meno).

A tak ukážem pomocou Yandexu ako príklad vyhľadávanie podľa obrázka.

1) Najprv choďte na stránku vyhľadávania obrázkov - //yandex.ru/images/

2) Potom kliknite na ikonu s fotoaparátom a načítajte obrázok alebo fotografiu s požadovanou tvárou.

Yandex vyhľadávanie podľa obrázka

3) Ďalej sa Yandex pokúsi určiť, čo je zobrazené na fotografii, zobraziť podobné fotografie a tiež označiť stránky na internete, kde sa nachádzajú podobné obrázky (a podobné).

Všeobecne platí, že po dôkladnom preštudovaní výsledkov môžete nájsť veľa zaujímavých ...

Podobné obrázky a stránky, na ktorých sa nachádza tento obrázok

Ak sú výsledky hľadania neúspešné, vyskúšajte iný vyhľadávací nástroj. Môžete tiež počkať nejaký čas (týždeň alebo dva) a pokúsiť sa vyhľadávanie zopakovať (poznámka: iba vyhľadávače neustále hľadajú a prehľadávajú nové stránky v sieti a každý deň aktualizujú svoj index. Existuje možnosť, že po while - výsledky vyhľadávania budú informatívnejšie!) .

Dôležité!

Na mojom blogu je návod, ako vyhľadávať obrázky v serveroch Yandex a Google. Ak stále nemáte jasno alebo by vás táto téma zaujímala, odporúčam: //ocomp.info/poisk-po-kartinke-v-google-i-ya.html

*

Metóda číslo 4: Služba hľadá vás / počkajte na mňa

No a od takejto témy mi nedá, len odporúčať službu a rovnomennú televíznu šou „Wait for Me“. Ak nemôžete nájsť osobu na vlastnú päsť, vyskúšajte tiež túto službu. Jeho hlavná stránka je tu: //poisk.vid.ru/

Wait for Me - hlavná stránka webu

Na webe môžete vidieť, kto už hľadá, ako aj pridať osobu do vyhľadávania sami. A mimochodom, čím podrobnejšie popíšete všetko, čo o osobe viete, tým máte väčšie šance na úspešné vyhľadávanie (nahranie fotografie je veľmi žiaduce).

Všeobecne sa informácie o tom, ako používať stránku „Čakať na mňa“, dozviete z jedného z mojich článkov: //ocomp.info/kto-tebya-ishhet-v-zhdi-menya.html

*

Ako doplnok!

Ak vás zaujíma téma hľadania ľudí, mohlo by vás zaujímať, kde váš starý otec bojoval, aké ocenenia mal a ďalšie informácie o ňom.

Ak chcete začať hľadať tieto údaje, musíte poznať meno svojho starého otca (vyhľadávanie môžete začať do 10 sekúnd, bezplatne a bez akýchkoľvek SMS). Zobraziť článok: //ocomp.info/kak-uznat-gde-voeval-moy-ded.html

*

To je všetko. Nestrácajte sa

Veľa štastia!