Telefón sa nepripojí k sieti Wi-Fi: dôvody a riešenia [Android]

Dobrý čas všetkým!

Dnes je takmer všetko a všade zamotané do sietí Wi-Fi: obytné budovy, parky, letiská, hotely atď. A hoci mobilný internet stále nie je dostatočne lacný a dostupný, tak či onak, pri používaní telefónu sa musíte pripojiť k týmto sieťam Wi-Fi ... ?

Lietať v masti spočíva v tom, že približne každé 10. pripojenie z telefónu zlyhá ...

Vlastne preto som sa rozhodol tému tohto článku „zostriť“ (hlavne preto, že je na ňu veľa otázok). Podotýkam, že v článku sa dotknem tých zariadení, na ktorých beží Android (Android).

? Poznámka!

Mimochodom, veľa ľudí sa sťažuje na príliš malú výdrž batérie.

Ak chcete zistiť, čo spôsobuje rýchle vybitie batérie, odstrániť tieto príčiny a zvýšiť životnosť batérie vášho smartphonu, odporúčam túto poznámku.

*

Čo robiť, ak sa telefón (v systéme Android) nepripojí k sieti Wi-Fi

3 dôležité body

Na úvod odporúčam venovať pozornosť nasledujúcim dôležitým veciam (lepšie povedané chovaniu telefónu):

? 1) Ak váš telefón nevidí vôbec žiadnu sieť Wi-Fi (t. J. V ponuke nie je ani zoznam, z ktorého by ste si mohli zvoliť, k čomu sa chcete pripojiť), skúste:

 • odstráňte z neho kryt;
 • reštartujte ho aj so smerovačom (ak sa pokúšate pripojiť k domácej sieti);
 • a skúste znova vyhľadať sieť Wi-Fi.

Ak zlyhajú iné možnosti, môžete skúsiť vykonať úplný reset (? úplný reset). Ak to nepomôže, obávam sa, že sotva existuje niečo iné ako servis (oprava), ktoré by sa dalo poradiť.

Android vyhľadáva a vidí celý zoznam sietí

*

? 2) Telefón vidí sieť Wi-Fi , ale tá vaša nie! V takom prípade môžu existovať dva hlavné dôvody:

 1. prvé - smerovač nerozdeľuje Wi-Fi (aby ste zistili, či je všetko v poriadku s smerovačom, pokúste sa nájsť túto sieť Wi-Fi s iným zariadením: napríklad notebookom, tabletom). Ak problém stále súvisí s routerom, odporúčam vám pozrieť sa na moje predchádzajúce pokyny;
 2. druhou je problém s telefónom (odporúčam vám, aby ste sa s touto poznámkou oboznámili).

*

? 3) Telefón je pripojený k požadovanej sieti Wi-Fi, ale stále neexistuje internet: stránky sa nezobrazujú v prehľadávači, môžu sa zobraziť niektoré upozornenia (je zapnutý výkričník na ikone siete). V takom prípade by som vám odporučil, aby ste sa s tým oboznámili.

*

Dôvody a riešenie

Chyba overenia

Táto chyba sa často vyskytuje pri pripájaní k sieti Wi-Fi (spolu s ňou sa môže zobraziť aj hlásenie „WPA / WPA2 Saved“ ).

A to, a to je v drvivej väčšine prípadov spojené so zadaním hesla. Navyše, aj keď ste to správne označili, chyba sa môže opakovať ...

Čo je možné urobiť: 

 1. reštartujte smerovač a telefón;
 2. v telefóne: v nastaveniach Wi-Fi kliknite na sieť, ku ktorej sa chcete pripojiť, a odstráňte ju (ak máte pripojenie uložené). Skúste sa znova pripojiť.

  Odstrániť túto sieť / Android

 3. prejdite do nastavení smerovača a pokúste sa zmeniť heslo, pričom v ňom používajte iba čísla (faktom je, že pri použití napríklad azbuky dochádza k nekompatibilite v dôsledku „krivých“ kódovaní ?).

  Zmena hesla (smerovač Tenda)

*

Typ šifrovania (WPA / WPA2) a sieťový režim b / g / n

Odporúčam tiež nastaviť typ šifrovania WPA2 v parametroch smerovača v sekcii zabezpečenia bezdrôtovej siete  (ktorú podporujú všetky moderné smartfóny) a pokúsiť sa zmeniť možnosť siete : často pri zmene  b / g / n na  b / g, nám  podarilo problém vyriešiť. ?

Režim zabezpečenia, možnosť siete

*

Nesprávny kanál v nastaveniach smerovača (sieťová frekvencia)

Ďalším dôležitým nastavením v smerovači je kanál . Faktom je, že v rôznych krajinách je povolené používať iný počet kanálov: napríklad v Rusku od 1 do 13, v USA až 11.

Ak teda váš smerovač pracuje na kanáli 13 a váš telefón je lokalizovaný tak, aby fungoval v inej krajine, môže sa stať, že nebude môcť používať vašu sieť Wi-Fi ...

Kanál môžete zmeniť v nastaveniach bezdrôtovej siete smerovača (v anglickej verzii firmvéru bude časť nazvaná „Bezdrôtové pripojenie“).

? Pomoc! 

Nastavenie kanálu v smerovači Wi-Fi, ako zvoliť bezplatný kanál: alebo prečo časté prerušenia Wi-Fi, nízka rýchlosť, zlá kvalita pokrytia.

Výber kanála (smerovač Tenda)

*

Podporuje telefón 5 GHz

Upozorňujeme, že ak váš smartphone nie je najnovším modelom, nemusí podporovať sieť 5 GHz (a smerovače ho teraz často spúšťajú automaticky).

Tento bod môžete tiež objasniť ? v nastaveniach smerovača: zvyčajne v časti bezdrôtové parametre (príklad nižšie na snímke obrazovky).

Ďalšie nastavenia - 2,4 GHz a 5 GHz (smerovač TP Link)

*

Získanie chyby adresy IP (niekedy nekonečné)

Je to tiež dosť populárna chyba. Často sa to stáva v dôsledku nesprávnej činnosti servera DHCP v smerovači (napríklad firmvér môže byť „chybný“).

Čo je možné urobiť:

 1. skúste reštartovať smerovač aj telefón;
 2. zabudnite (vymažte) sieť v nastaveniach systému Android a znova sa k nej pripojte;
 3. ak to nepomôže, skúste v telefóne nastaviť statickú adresu IP. Ak to chcete urobiť, otvorte rozšírené nastavenia siete Wi-Fi a ručne zadajte adresu IP (napríklad ak je adresa IP vášho smerovača 192.168.0.1, skúste zadať 192.168.0.105), po bráne zadajte adresu IP adresa routera. ?

  Nastavenie IP, DNS

*

Problém so serverom DNS

V predvolenom nastavení zvyčajne internetové pripojenie používa servery DNS vášho poskytovateľa. Nie vždy sú však také rýchle a spoľahlivé ako servery toho istého Googlu.

Preto okrem vyššie uvedeného odporúčam skúsiť manuálne zmeniť DNS na 8.8.8.8 a 8.8.4.4. Toto sa deje rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom odseku článku.

? Dodatok!

Ako zmeniť DNS v systéme Windows a ako zvoliť najrýchlejší verejný server DNS (alebo prečo sa stránky v prehliadači môžu otvárať pomaly)

Nastavenie serverov DNS

*

Ak sa nemôžete pripojiť k verejnej sieti Wi-Fi, napríklad v parku, na letisku atď.

Ak máte problém s pripojením nie k domácej sieti Wi-Fi, ale niekde na verejnom mieste (park, kaviareň atď.), Je možné, že problém spočíva v ich nastaveniach siete.

Môžu napríklad obmedziť prevádzku siete podľa určitého časového harmonogramu, nastaviť „automatický“ výber kanála, nastaviť určitý režim prevádzky siete (váš prístroj nepodporuje).

Okrem toho sa často stáva, že k sieti je už pripojených veľké množstvo používateľov a pre nových používateľov jednoducho neexistujú žiadne miesta (sieť môže zaostávať, môžu nastať prerušenia, nízka rýchlosť prístupu).

Cesta v tomto prípade je dosť triviálna: použite sieť neskôr, alebo choďte na menej „rušné“ miesto (napríklad z parku do neďalekej kaviarne).

*

Doplnky a alternatívne riešenia problému sú vítané!

To je na dnes všetko, veľa šťastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 30.08.2018

Oprava: 25.7.2020