Nastavenie Bluetooth v počítači (PC): pripojenie adaptéra -> inštalácia ovládača -> párovacie zariadenia

Dobrý deň!

Ak už má každý moderný notebook a smartfón zabudovaný adaptér Bluetooth, potom je pri PC situácia presne opačná - zabudovaným modulom je vybavených iba niekoľko základných dosiek ...

To zase sťažuje pripojenie rôznych bezdrôtových zariadení k počítaču: joysticky, slúchadlá, reproduktory atď. Mimochodom, veľa používateľov s tým čelí po zakúpení gamepadu ... ?

V tejto krátkej poznámke vám ukážem, ako v 3 krokoch môžete pripojiť takmer akékoľvek bezdrôtové zariadenie cez Bluetooth k počítaču.

Poznámka: ak pracujete na notebooku, potom si radšej prečítajte tento článok - ako zapnúť bluetooth na notebooku.

*

Ako pripojiť zariadenie Bluetooth k počítaču

KROK 1: pripojte adaptér Bluetooth

Najprv teda potrebujeme adaptér Bluetooth. Najbežnejšie modely sú teraz v podobe „USB kľúča“ - tj. taký modul jednoducho zapojíte do ľubovoľného USB portu vášho PC, nakonfigurujete ovládač a môžete vyraziť do práce. Pohodlne ?!

Podobné moduly si môžete kúpiť v čínskom obchode AliExpress. Mimochodom, mám pokyny na nákup zľavneného tovaru v AliExpress - //ocomp.info/kak-zakazat-tovar-na-aliekspres.html

Ugreen USB Bluetooth adaptér V4.0

Mimochodom , nemôžem si nevšimnúť, že adaptéry Bluetooth môžu podporovať rôzne verzie protokolov. Jednoznačne najobľúbenejšie sú 4,0, 4,1, 4,2 a 5,0. Ak váš adaptér podporuje verziu 5.0, bude sa samozrejme môcť párovať so slúchadlami, ktoré podporujú iba 4.0 (ak je však situácia opačná, môžu sa vyskytnúť „incidenty“ ...).

Ďalšie informácie o tom, ako zistiť verziu Bluetooth a čo ovplyvňuje - //ocomp.info/versiyu-bluetooth.html

Ak ste si zakúpili USB verziu adaptéra, celé pripojenie sa zníži na inštaláciu modulu do portu (všimnite si, že veľa zariadení má LED, ktorá by sa mala počas prevádzky rozsvietiť).

Poznámka: Je vhodné pripojiť adaptér k USB portom na zadnej strane počítača.

Adaptér je pripojený k USB systémovej jednotky

KROK 2: Inštalácia ovládača na adaptér

Ak používate moderný OS Windows 8/10, potom s najväčšou pravdepodobnosťou po pripojení adaptéra operačný systém na ňu automaticky nainštaluje ovládač a po 10 - 15 sekundách. na vašom paneli (vedľa hodín) sa zobrazí charakteristická ikona . Kliknutím na ňu pravým tlačidlom myši môžete okamžite prejsť na pridanie (spárovanie) nového zariadenia ...

Pridanie zariadenia Bluetooth

Ak sa ovládač nenainštaloval automaticky (a ikona sa vám nezobrazila), existuje niekoľko možností, ako to napraviť ...

možnosť 1

 1. Musíte otvoriť správcu zariadení;
 2. Potom otvorte kartu „Bluetooth“ (alebo „Iné zariadenia“);
 3. Nájdite v ňom zariadenie s názvom „Adaptér ...“ ;
 4. Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši a v ponuke zvoľte „Aktualizovať ovládač“ (po odsúhlasení automatickej aktualizácie ovládača z Windows).

Screenshot je nižšie ...

Správca zariadení - aktualizácia ovládača adaptéra Bluetooth

Ak sa náhle ukáže, že je ovládač aktualizovaný a ikona zásobníka sa stále nezobrazuje, postupujte takto:

 1. otvorené sieťové pripojenia (použite kombináciu Win + Rpríkaz ncpa.cpl );
 2. potom otvorte vlastnosti pripojenia Bluetooth;

  Vlastnosti adaptéra Bluetooth

 3. potom postupujte podľa odkazu „Nastavenia Bluetooth“ (príklad na snímke obrazovky nižšie);

  Parametre Bluetooth

 4. potom začiarknutím políčka zobrazte ikonu Bluetooth v oblasti oznámení, kliknite na tlačidlo OK a reštartujte počítač.

  Zobraziť ikonu Bluetooth v oblasti oznámení

Pomôcť!

Čo robiť, ak chýba ikona Bluetooth - //ocomp.info/propal-znachok-bluetooth.html

Možnosť 2

Na automatickú detekciu modelu adaptéra a načítanie jeho ovládačov je veľmi vhodné použiť špeciálne. inžinierske siete. Driver Booster na mňa nedávno urobil dojem: doslova za 1 - 2 minúty. po spustení vyhľadá a ponúkne aktualizáciu všetkého, čo je zastarané (pozri obrazovku nižšie).

Poznámka: obslužný program pracuje v poloautomatickom režime. Pred aktualizáciou - požiada vás o začiarknutie políčok pre tie zariadenia, pre ktoré sa budú ovládače preinštalovať ...

Driver Booster - vyhľadajte ovládače

Možnosť 3

V zriedkavých prípadoch, keď predchádzajúce metódy neboli úspešné, sa môžete uchýliť k jednej univerzálnej metóde ... Hovoríme o jedinečných identifikátoroch zariadení: VID, PID. Vďaka nim nájdete kompatibilný ovládač pre takmer akékoľvek zariadenie!

1) Najskôr musíte otvoriť správcu zariadení a prejsť napríklad na vlastnosti požadovaného adaptéra. Zvyčajne je zariadenie, pre ktoré neexistuje vodič, označené žltým výkričníkom.

2) Ďalej v informáciách o zariadení otvorte ID zariadenia a skopírujte riadok obsahujúci VID / PID (pozri obrazovku nižšie).

VID, PID - identifikátory zariadenia

3) Potom pomocou ktoréhokoľvek z vyhľadávacích nástrojov (Google, Yandex atď.) Nájdete stránku, z ktorej si stiahnete ovládač. Nebudem tu uvádzať konkrétne zdroje, pretože v niektorých prípadoch je potrebné stiahnuť ovládače z nepopulárnych čínskych fór ...

Pomôcť!

Ako nájsť a nainštalovať ovládač pre neznáme zariadenie - //ocomp.info/kak-nayti-i-ustanovit-drayver-dlya-neizvestnogo-ustroystva.html

KROK 3: spárovanie zariadení (pridanie slúchadiel, joystickov atď.)

Zvážme proces pripojenia (spárovania) telefónu k počítaču. Ihneď podotýkam, že pripojenie slúchadiel, joysticku a ďalších zariadení sa vykonáva rovnakým spôsobom!

Nie tak dávno som však vyšiel s pokynmi na pripojenie bezdrôtových slúchadiel.

1) Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je zapnúť obe spárované zariadenia. Pokiaľ hovoríme aj o telefóne, skontrolujte, či je v nastaveniach povolený protokol Bluetooth.

2 Po kliknutí pravým tlačidlom myši na ikonu Bluetooth v oblasti oznámení systému Windows a vyberte možnosť „Pridať nové zariadenie“ .

Pridajte zariadenie - pozri zásobník

3) V závislosti od verzie systému Windows sa nasledujúce okno môže mierne líšiť ... V systéme Windows 10 (moja verzia) musíte znova kliknúť na tlačidlo pridať (pozri príklad nižšie).

Skontrolujte, či je zapnuté Bluetooth, a začnite hľadať zariadenie

4) Ďalej vyberte, že je pripojené bežné zariadenie Bluetooth (myš, klávesnica, zvukové zariadenie atď.). Poznámka: môže byť jednoducho viac displejov, dokovacích staníc a všetko je tam trochu iné ...

Pridanie zariadenia (Windows 10)

4) Ďalej sa na obrazovke telefónu zobrazí otázka, či s pripojením súhlasíte - stačí kliknúť na „Áno“. Ak pripojíte slúchadlá, myš, gamepad - táto otázka samozrejme nevzniká!

Mimochodom, v niektorých prípadoch vás počítač môže požiadať o zadanie špeciálu. kód pripojenia. Podobný kód bude uvedený na obrazovke vášho telefónu (ak máte zariadenie, kde nie je obrazovka, potom je obvykle uvedený kód buď na obale, alebo v pokynoch k nemu).

Dostupné zariadenia - pripojiť | Android

5) V skutočnosti by sa malo zobraziť okno, že zariadenia sú spárované a je možné ich používať ... Je problém vyriešený?! ?

Zariadenie je pripravené na použitie

Pomôcť!

Ako prenášať súbory cez Bluetooth medzi telefónom a notebookom (počítačom) - //ocomp.info/peredavat-faylyi-bluetooth.html

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa štastia!

?