Ako nájsť osobu na internete. Vyhľadávajte ľudí podľa mena a priezviska, telefónneho čísla, e-mailu atď.

Dobrý deň!

Mnoho ľudí si ani neuvedomuje, koľko toho o človeku nájdete na internete (od čísla mobilného telefónu po dlh ...). Okrem toho, aby ste mohli začať hľadať, musíte vedieť nie toľko, aspoň aké je meno osoby (v ideálnom prípade by ste tiež poznali mesto, v ktorom žije, a mať fotografiu). V každom prípade, čím viac počiatočných údajov, tým vyššia je pravdepodobnosť, že sa o osobe dozviete viac ...

Ihneď podotýkam, že v tejto poznámke uvediem iba tie „odkazy“ (a metódy), ktoré sú dostupné každému používateľovi (iba otvorené zdroje informácií a iba biele cesty).

Poznámka: Niektorí odborníci sa domnievajú, že ak sa do siete dostanú nejaké informácie, je možné ich skôr alebo neskôr nájsť (pretože budú indexované vyhľadávacími nástrojmi, službou webového archívu atď.). Buďte preto opatrní pri tých fotografiách a vyhláseniach, ktoré zverejňujete online!

Teraz bližšie k predmetu ...

Dôležité! Všetky zápasy so skutočnými ľuďmi v článku sú náhodné! 

Poznámka!

Ak hľadáte informácie o svojom dedovi, ktorý sa zúčastnil druhej svetovej vojny (jeho vyznamenania, bojová cesta atď.), Odporúčam zoznámiť sa s touto poznámkou: //ocomp.info/kak-uznat-gde- voeval-moy-ded.html

*

Vyhľadanie ľudí na internete: kde začať

❶ 

Ľudia (Yandex)

Webové stránky: //yandex.ru/people

Možno by na prvom mieste mala byť služba Ľudia od spoločnosti Yandex. Bude sa to hodiť, aby ste „rýchlo“ prešli hlavným spoločenským. siete (Vkontakte, Instagram, Odnoklassniki, Google+, Môj kruh, Môj svet, Živý denník atď.).

Ak chcete začať hľadať: musíte uviesť meno, priezvisko, približný vek, mesto bydliska (štúdium, práca, ak sú známe). Ďalej vám služba poskytne desiatky profilov, z ktorých si musíte zvoliť, čo ste hľadali ...

Ľudia (služba od spoločnosti Yandex) - vyhľadávať vo viacerých sociálnych sieťach naraz. siete // Všetky zápasy sú náhodné!

Poznámka:

1) Upozorňujeme, že namiesto mena a priezviska môžete použiť prezývku (zvyčajne majú všetci fanúšikovia hier a fór prezývky).

2) Nemôžem si nevšimnúť, že zle vyplnené profily v sociálnych sieťach. služba nenájde siete! Tých. nemali by ste sa na ňu úplne spoliehať pri počiatočnom základnom „vykonaní prieskumu“ - viac ako ...

Sociálny vyhľadávač

Webové stránky: //www.social-searcher.com/

Celkom zaujímavá služba, ktorá vám pomôže nájsť posledné správy osoby v nasledujúcich sociálnych sieťach. siete: Facebook, Flickr, Tumblr, Instagram, Vimeo, Reddit (stránky sa neustále pridávajú).

Služba sa v súčasnosti aktívne rozvíja a možno k nej čoskoro pribudnú aj Vkontakte, Odnoklassniki a My World.

Sociálny vyhľadávač - niekto nedávno zanechal správu ...

V každom prípade môže byť táto služba užitočná, ak chcete mať prehľad o všetkých otvorených publikáciách svojho priateľa ...

Sociálnej sietí

Ako už bolo spomenuté vyššie, ak osoba zle vyplnila svoj profil (a aktívne nepoužíva sociálne siete), potom rovnaká služba Yandex-People nemusí nič nájsť (rovnako ako jej analógy). Preto nebude nadbytočné manuálne prehľadávať hlavné siete (pravdepodobne nemá zmysel popisovať, ako v nich hľadať. Všetko je tam jednoduché! Ale asi stojí za to poukázať na niekoľko málo zrejmých bodov ...).

Vkontakte - //vk.com/search

Spolužiaci - //ok.ru/

Môj svet - //my.mail.ru/

Facebook - //www.facebook.com

Moment 1

Ak nemôžete nájsť profil osoby, skúste vyhľadať profily jej blízkych priateľov, príbuzných atď. Iste, v škrípaní ich priateľov vidíte odkaz na jeho stránku.

Moment 2

Ak používate Facebook, skúste prejsť na angličtinu. verzia (v anglickej verzii je oveľa viac vyhľadávacích filtrov).

Moment 3

Ak viete, kde človek často trávi čas (park, bazén atď.) - skúste vyhľadať toto konkrétne miesto. Možno vám pri hľadaní pomôžu geografické značky (obzvlášť dôležité pre Twitter a Instagram).

Moment 4

Ak máte e-mail alebo telefónne číslo osoby, skúste ju pritlačiť do vyhľadávacieho panela v sociálnej sieti. sietí. Ak ich označil niekde na stránke, nájdete ich (s najväčšou pravdepodobnosťou). Skúste tiež spustiť postup na obnovenie zabudnutého hesla zadaním rovnakého e-mailu (napríklad) - a nájdete stránku, fotografiu a prípadne názov účtu ...

Obnova hesla - Facebook

Vyhľadávače 

V indexe vyhľadávacieho nástroja je „skryté“ obrovské množstvo informácií. A ak ovládate hlavných operátorov, môžete o človeku nájsť pomerne veľa zaujímavých vecí (najmä ak už dlhšie aktívne používa internet).

Yandex - //yandex.ru/

Google - //www.google.ru/

Mail.ru - //mail.ru/

Bing - //www.bing.com/

Ďalej ukážem niekoľko jednoduchých príkladov, ako môžete vyhľadávať informácie (samozrejme, jedná sa iba o základné informácie, operátorov je oveľa viac).

Príklad 1

Do vyhľadávacieho poľa zadajte meno osoby a jej telefónne číslo (alebo e-mail) - vo výsledkoch je veľmi pravdepodobné, že nájdete všetky stránky, na ktorých sú uvedené. Veľmi rýchlo nájdete nielen profily v sociálnych sieťach. siete, ale aj stranka alebo clanky osoby (ak ich niekde pise).

Vyhľadajte v službe Yandex

Príklad 2

Ak hľadáte dievča, ktorého profil je možné zaregistrovať na priezvisko pred sobášom (alebo po ňom), môžete použiť operátor „ALEBO“. Ako bude požiadavka vyzerať, je uvedené na snímke obrazovky nižšie.

Príklad vyhľadávania Google resp

Príklad 3

Ak poznáte meno a priezvisko a približný dátum narodenia, môžete sa pokúsiť vytvoriť zložitejší dotaz (príklad nižšie). Upozorňujeme, že kde je hviezdička - použijú sa všetky dátumy.

Príklad požiadavky (zmeňte údaje na svoje vlastné):! Alexander &! Petrov &&! "*. 10.1982"

Hľadajte podľa mena a dátumu narodenia

Samozrejme, miernou zmenou vzorca môžete pomocou neho vyhľadávať podľa telefónneho čísla (a ďalších údajov).

Webový archív (archív času)

Webová stránka: //web.archive.org/

Ak chcete vidieť, ako vyzeral web alebo profil osoby v sociálnych sieťach. siete skôr (napríklad pred 3 - 5 rokmi) - môžete použiť webovú stránku archívu. Do jeho vyhľadávacieho poľa musíte zadať iba adresu URL stránky, ktorú potrebujete.

Ďalej, ak sa niečo nájde, uvidíte kalendár s návrhom na výber dátumu. V mojom prípade (na snímke obrazovky nižšie) bolo 9 snímok (9 snímok). Otvoril som stránku z 25. októbra 2016.

Pozeráme sa na to, ktorá stránka bola v minulosti ... / Obrazovka z webu webového archívu / Klikateľná

IP adresu zisťujeme prostredníctvom správy v e-maile

Ak ste dostali list e-mailom, môžete zistiť nielen e-mail odosielateľa (a naskenovať ho prostredníctvom sociálnych sietí a okamžitých správ), meno a priezvisko, ale aj adresu IP (a použiť ho). zistiť mesto, kde sa daná osoba v danom čase nachádza). To všetko spolu môže byť užitočné pre pokročilejšie vyhľadávanie.

Ak to chcete urobiť, otvorte pôvodné písmeno (t. J. Jeho kód). Ako to urobiť v službe Gmail (od spoločnosti Google) je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Zobraziť pôvodný e-mail / Gmail

Ďalej vyhľadajte riadok „Prijaté“: bude obsahovať adresu IP v hranatých zátvorkách. Skopírujte ho a skúste ho skontrolovať pomocou špecifikácie. služieb (na internete je ich veľa).

Hľadáme linku Prijaté

Napríklad veľmi dobrý //ru.infobyip.com/ - umožňuje zistiť nielen mesto, ale aj zobraziť mapu, oblasť, poskytovateľa atď.

Získame maximum informácií o IP

Skype, Viber, Telegram, ICE atď.

Pokúste sa vyhľadať osobu v chatovacích aplikáciách (aspoň skontrolujte všetky najobľúbenejšie). Mnohí často nepoužívajú sociálne médiá. sietí (najmä starších ľudí), ale takmer s určitosťou hovoria cez Skype! Preto ich hľadanie môže poskytnúť veľmi dobré výsledky!

Môžete v nich vyhľadávať podľa mena a telefónneho čísla, ako aj podľa e-mailovej adresy alebo prezývky. Ak budete mať šťastie, nájdete profil osoby, uvidíte jej fotografiu atď.

Skype hľadanie

Vyhľadávajte e-mailom v programe Skype

Poradenstvo!

Ak máte iba telefónne číslo osoby, skúste toto číslo pridať medzi svoje kontakty vo Vibere alebo telegrame. Možno uvidíte jeho profilovú fotografiu, môžete ju uložiť a pokračovať v hľadaní podľa fotografie (ktorá je popísaná nižšie).

Hľadajte podľa fotografie

Ak máte iba fotografiu osoby (možno aj náhodou, len na ulici) a chceli by ste ju nájsť, môžete použiť špeciálnu fotografiu. funkcie vyhľadávacieho modulu. Google, Yandex atď. Majú vo svojom arzenáli možnosť vyhľadávať podľa obrázka - t.j. analyzujú, čo je zachytené na obrázku, a snažia sa nájsť rovnaké fotografie (postup je popísaný v jednom z mojich predchádzajúcich článkov, odkaz nižšie).

Pomôcť!

Ako nájsť človeka podľa jeho fotografie - //ocomp.info/kak-nayti-cheloveka-po-foto.html

Opýtať sa podľa obrázka (Yandex)

Stránka súdnych exekútorov

Webová stránka: //fssprus.ru/

Ak chcete vedieť, či má osoba dlhy, nebude zbytočné kontrolovať webovú stránku FSSP. Samozrejme zobrazuje iba tie dlhy, o ktorých bolo rozhodnuté súdom a ktoré chcú vymôcť (ale napriek tomu ...).

Banka exekučných konaní (vyplnené osobné údaje) / Screening z webu súdnych exekútorov

Čakaj na mňa

Webová stránka: //poisk.vid.ru/

Pravdepodobne väčšina ľudí videla program s rovnakým názvom v televízii aspoň raz. Aby bolo možné použiť ich vyhľadávanie, nie je vôbec potrebné niekde písať a pýtať sa, stačí ísť na ich webovú stránku ... Na nej môžete buď pridať osobu do vyhľadávania sami, alebo zobraziť tých, ktorí hľadajú.

Služba môže byť užitočná najmä pre tých, ktorí už vyskúšali všetky ostatné metódy a sami nič nenašli ...

Screenshot zo stránky „Wait for Me“

PS

1) Upozorňujeme, že niektorí používatelia píšu svoje meno, priezvisko a priezvisko v latinčine (samozrejme aj prezývka).

2) Dievčatá sa mohli vydať a zmeniť si priezvisko. Pri hľadaní použite obe priezviská (ak ich poznáte).

3) Ak nemôžete nájsť informácie o osobe a jej profile v sociálnej sieti. siete - skus vyhladat jeho pribuznych, pribuznych atd. Je možné, že hľadaná osoba bude zahrnutá do jej zoznamu priateľov.

4) Pri hľadaní spustite dokument (napríklad Word) a zadajte do neho všetky nugety informácií, ktoré sa vám podarilo zhromaždiť. Mnohí si ani neuvedomujú, ako môže takáto „funkcia“ uľahčiť hľadanie.

5) Ak máte telefónne číslo osoby, ktorú hľadáte, skúste mu previesť prostriedky alebo zaplatiť niektoré z jeho potvrdeniek (poznámka: nemusíte zaň platiť, stačí spustiť platobný postup, ale nerobte to.) t uskutočniť platbu). Často môžete zistiť adresu osoby alebo aspoň jej iniciály. Napríklad také informácie je možné získať prostredníctvom Sberbank-online.

Prevod finančných prostriedkov prostredníctvom telefónneho čísla

6) Ak ste nič nenašli, možno budete musieť kontaktovať profesionálnych súkromných detektívov. Majú nejaké skúsenosti a známosti (čo znamená, že pravdepodobnejšie nájdu viac, ako by ste mohli).

*

Doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!